Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Ukol IVT domaci mazliček crazy

Ukol IVT domaci mazliček crazy
by

Tomas Kalivoda

on 26 April 2010

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Ukol IVT domaci mazliček crazy

Crazy Můj domácí mazlíček
LabraDOR RETRIEVER Jsme velice přizpůsobiví psi, ale stejně jako většina ostatních potřebujeme hodně pohybu. Nevadí nám byt, zvykneme si rychle a bez problémů, ale potřebujeme více procházek. Milujeme volnost, například běh v terénu, aportování tenisáků, létajících talířů a klacků. Jsme neuvěřitelně veselí a chápaví psi. Rychle se učíme a rádi plníme veškeré úkoly. Potřebujeme vaši lásku a pozornost. Rádi si hrajeme s hračkami, míčky a kostmi. My labradoři jsme plemeno psů původem z New Foundland a byli jsme
přivezeni anglickými lovci do Velké Británie, kde nás vyšlechtili. Máme většinou mohutnou stavbu těla, silnou konstituci a širokou lebku.
Náš hrudník je silný a široký. My feny se lišíme od psů, jsme menší a méňe mohutné, někdy až štíhlé. Psi mají výšku v kohoutku okolo 56 cm. Feny okolo 54 cm. Vážíme cca 27-36 kg. Povahu máme velmi milou a přátelskou. Jsme bystří a oddaní svému páničkovi. Rádi cvičíme, pracujeme a povely plníme s velkou radostí. Jsme skvělí plavci, milovníci vody ve všech podobách a skupenstvích. Původně jsme byli vyšlechtěni jako lovečtí psi - přinašeči, ale dnes jsme spíše společenští psi. Jsme používáni velmi často ke canisterapii a můžete nás potkat jako průvodce slepců.

Naše srst je krátká, hustá a přilehlá. Podsadu máme jemnou a hustou, na rozdíl od tvrdé a voděvzdorné vrchní vrstvě. Díky této, pro nás charakteristické srsti jsme dokonale přizpůsobeni k plavání a na zimu. Vrchní vrstva má totiž na sobě jakoby mastný film, který téměř nepropouští vodu. Proto nás můžete často vidět plavat v ledové vodě v půli ledna, jediné nebezpečí těchto zimních radovánek je případné prostydnutí. Péče o naší srst není vůbec náročná, stačí jen jednou týdně vzít kartáč a vyčesat naší odumřelou srst. V období línání je to nutné provádět častěji. A jelikož milujeme vodu, rádi se necháváme koupat a sprchovat. Jsme velmi oblíbení psi a nejčastěji nás můžete vidět ve třech typických zbarveních. Ve smetanové, hnědé a černé variantě.
Full transcript