Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

JAK ZROBIĆ DOBRĄ PREZENTACJĘ?

No description
by

Magdalena Kardaś

on 8 January 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of JAK ZROBIĆ DOBRĄ PREZENTACJĘ?

Jak zrobić dobrą prezentację? 1 Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić dobrą prezentację? Co może wpłynąć na jakość przekazu? To wiedz że dobre prezentacje, to takie, które są robione zgodne z niżej umieszczonymi zasadami, więc jeśli chcesz zrobić dobrą prezentację, warto je zastosować. Najważniejsza zasada, czyli pierwszy i ostatni slajd są najważniejsze! Pierwszy, dlatego, że zwykle najdłużej jest wyświetlany. Zdecydowana większość publiczności patrzy na to, co jest na tym slajdzie pokazane. To najlepsza okazja by wprowadzić ludzi w temat. Użycie różnych czcionek lub różnych efektów nie wygląda dobrze!!! Maksimum 2 czcionki na prezentację. Jeśli używamy kolorów to ważne jest zachowanie spójności w prezentacji Bądź konsekwentny!! Jeśli czerwona strzałka to zawsze czerwona! Używanie kolorów: Czerwony, żółty i pomarańczowy ożywiają.
Zielony, niebieski, fioletowy uspokajają.

Ostatni slajd jest ważny bo zawiera podsumowanie tego, o czym mówiliśmy i to cały czas gdy trwają pytania z sali. Pokazuje jeszcze raz wszystkie ważne rzeczy. Ma być kotwicą i stabilizacją twego zdania, które właśnie wygłosiłeś.
Na sam koniec umieść coś miłego związanego z prezentacją. Może być też śmieszne – to obudzi słuchaczy. KONIEC 2 Zdjęcia – Nie używaj clipartów. Wszyscy je na ogół znają i widzieli już setki razy. Staraj się używać dobrze dobrane zdjęcia w przyzwoitej jakości. Nie kombinuj z ramkami, cieniami i wypukłościami. Pamiętaj, czym prościej tym lepiej. 3 4 Odbiorca zwraca największą uwagę na górną część slajdu, a szczególnie na lewy górny róg. 5 6 7 8 9 Czarno białe slajdy są nudne i monotonne. I w ogóle jeśli ktoś zrobił czarno białą prezentację to pewnie jest strasznym nudziarzem i nie warto go słuchać.
Animacja – tym najłatwiej zepsuć każdą prezentację. Rób to z wyczuciem. Najlepiej delikatne pojawianie i zanikanie. Odpuść sobie wjeżdżające napisy i przenikające pod różnymi kątami slajdy. Zapewniam Cię, że nikomu tym nie zaimponujesz. Najlepiej nie używaj też dźwięków, większość ludzi to irytuje. PAMIĘTAJ. Sprawdź swoją prezentację dokładnie czy nie ma błędów ortograficznych lub stylistycznych. Toworząc slajdy kieruj się trzema zasadami: prostota, jasność i czytelność. Krótkie hasła. Równoważniki zdań. Mało słów. Zrób wszytsko aby twoja była w tych 5%
Full transcript