Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Światowe Dni Młodzieży

No description
by

Kasia Maria

on 21 August 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży
Diecezja Płocka

W Roku Odkupienia (1983/1984) Papież Jan Paweł II zaprosił młodzież z całego świata na Niedzielę Palmową do Rzymu, aby wspólnie z nią celebrować Jubileusz Młodzieży. Tego dnia, Papież ogłosił następną Niedzielę Palmową Międzynarodowym Dniem Młodzieży. Wtedy też powstała idea, by co dwa lub trzy lata organizować Światowe Dni Młodzieży w różnych krajach.

Wymiary Światowych Dni Młodzieży
Międzynarodowy
Diecezjalny
Co dwa-trzy lata w wymiarze międzynarodowym odbywają się spotkania młodych katolików . Są to spotkania z papieżem, organizowane w formie religijnego festiwalu, skupiające młodych z całego świata, którzy chcą wspólnie spędzić czas i modlić się.

W wymiarze diecezjalnym ŚDM odbywają się w Niedzielę Palmową każdego roku. Wówczas to młodzież
z całej diecezji spotyka się, aby we wspólnocie z biskupem, w atmosferze radości, wielbić Boga.

Symbole ŚDM
Ikona Matki Bożej Saulus Populi Romani
Krzyż Światowych Dni Młodzieży zwany jest Krzyżem Roku Świętego, ponieważ został podarowany młodym przez Jana Pawła II na zakończenie Jubileuszu Odkupienia w 1984 roku.

Od 2003r. kolejnym symbolem ŚDM stała się Ikona Matki Bożej Saulus Populi Romani- Opiekunka Ludu Rzymskiego. Ikonę podarował młodym papież Jan Paweł II. Od tego czasu wraz z Krzyżem ŚDM peregrynuje ona po całym świecie.

Krzyż ŚDM
Papież Franciszek spotkał się z młodymi całego świata w Rio de Janeiro w Brazylii. Na zakończenie ŚDM Papież ogłosił, iż następne spotkanie młodych będzie miało miejsce w 2016 roku w Krakowie. Towarzyszyć im będą słowa:
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie
Symbolika logo ŚDM Kraków 2016
Parafialne Centra Światowych Dni Młodzieży
Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży to grupa młodzieży działająca przy swojej parafii na rzecz Światowych Dni Młodzieży. To swoiści liderzy i propagatorzy ŚDM w lokalnym środowisku, którzy z entuzjazmem podejmą się pracy na rzecz ŚDM i sami przygotują się duchowo do tego wydarzenia.

Jednym z zadań PCŚDM jest promocja ŚDM...
oraz comiesięczne spotkania.
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie poprzedzi peregrynacja Symboli po polskich diecezjach. W naszej diecezji Symbole: Krzyż ŚDM i Ikona MB będą od 6 do 19 września 2015 roku.
Rozpoczęły się one w 1997r. we Francji. Organizatorzy ŚDM wdrożyli owe spotkania, pomóc w przyjęciu pielgrzymów z innych krajów oraz, aby zachęcić młodzież do uczestnictwa w ŚDM.

Dni w Diecezjach
Na Światowe Dni Młodzieży przyjadą do nas młodzi z różnych zakątków świata. Spodziewamy się osób nastawionych na głębokie przeżycie religijne, ale także na poznanie Polski i naszej kultury. Nie oczekują oni wielkich wygód, ale serca i polskiej gościnności. Aby móc przyjąć pielgrzyma naprawdę nie trzeba wiele! Wystarczy kawałek podłogi.
Przyjmij pielgrzyma
Jest to projekt polskich wolontariuszy ŚDM, którego zadaniem jest utworzenie dzieła pomocy młodym pielgrzymom ze Wschodu, pragnącym przyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Polski w 2016 r.

W ramach akcji "Bilet dla Brata" naszą diecezję odwiedzi ok. 500 młodych z Armeni.
Zostań wolontariuszem!
Zostań WOLONTARIUSZEM ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY DIECEZJI PŁOCKIEJ! To szczególna rola podczas przygotowań, organizacji i realizacji tego wielkiego święta młodzieży na etapie diecezjalnym. Jeśli masz ukończone 16 lat i chcesz pomóc w organizacji ŚDM na terenie naszej diecezji, to zgłoś się już dziś. Nie zwlekaj i podejmij decyzję: TAK, chcę zostać wolontariuszem!

Początki ŚDM
Full transcript