Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

PREZİ.COM'da Sunu-Slayt Hazırlama

No description
by

Kenan Çete

on 23 June 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of PREZİ.COM'da Sunu-Slayt Hazırlama

PREZİ.COM'da Sunu-Slayt Hazırlama
Prezi.com sitesine girin. Sayfanın üst sağ köşesinde bulunan Login yazan yere tıklayın.
Üye olmanın en kolay yolu. Linkedin veya Facebook hesaplarıyladır. Eğer kendi Facebook hesabınızla giriş yapmak istemezseniz kendinize yeni bir Facebook hesabı oluşturarak da bu işi yapabilirsiniz.
Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada New Prezi yazan yere tıklayarak ilk sunu hazırlama işine başlayabilirsiniz.
Sayfa açıldığında yapacağımız sunu için tema seçmeliyiz. Dilediğiniz bir temayı seçip Use Template yazan yere tıklayın.
Evet İnsert menüsüne tıkladığımızda açılan sekmede image yazan yere tıklarsanız, sağ tarafta insert image manüsü açılır. Orada select files yazan yerden slaytınıza eklemek istediğiniz resmi seçerek, sunuya yerleştirebilirsiniz. Hemen altında bulunan symbols & shapes sekmesine tıkladığınızda ise yine sağ tarafta ekstra olarak kullanabileceğiniz semboller menüsü açılır.
resim yükleme menüsü
semboller menüsü
Cutomize sekmesine tıkladığınızda ise arka plan değiştirme sekmesi gelmektedir. Dilerseniz Backround image kısmından da arka plan resmini değiştirebilirsiniz.
Yazı yazmak için yazının üstüne veya boş bir alana tıklamanız yeterlidir. Yazı stili, rengi gibi özellikleri değiştirme menüsü siz yazarken hemen üstte görünecektir. Resim eklerken, yazı yazarken, resmi ekleyeceğiniz veya yazacağınız alanı farenizin tekerleğini kullanarak büyütebilir veya küçültebilirsiniz.
Yazıyı yazdıktan sonra boş bir alana tıklayın. Sonra tekrar yazının üstüne tıkladığınızda alttaki gibi yazıyı küçülte, büyütme ve alanını genişletip daraltma sekmeleri gelmektedir. Bu şekilde yazınıza boyut kazandırabilirsiniz.
Resim düzenlerken de aynı durum söz konusudur.
Slaytlar sol menüdeki sırayı takip edecektir. Bu sebeple slaytları sol menüyü takip ederek hazırlayın. Eğer sol menüde ekleme yapmak isterseniz sol üstte daire içinde artı işareti olan circle frame yazan yere tıklayın.
Circle frame tıkladıktan sonra alttaki gibi daire oluşacaktır. Zoom to frame sekmesi yanındaki küçük daireye tıkladığınızda daire veya kare şeklinde de değişiklik yapabilirsiniz.
Sununuzu tamamladıktan sonra önce sol üstte kaydet tuşuna basın sonra sağ üstte bulunan kare içerisinde sola ok gösteren sekmeyi tıkladığınızda Share Prezi, share on facebook gibi sekmeler çıkacaktır. Share prezi prezinin kendi bünyesinde sunuyu oluşturur. Share on facebook ise facebook'ta paylaşır sununuzu.
Diyelim share prezi dedik, bize sonrasında sunumuzu kaydettiği linki verecektir. O şekilde de dilediğiniz yerde paylaşım yapabilirsiniz. Her şey tamamlandıktan sonra sol üstte exit yazan yere basarak, başlangıç sayfamıza dönebiliriz.
Başlangıç sayfamıza döndüğümüzde tamamlamış olduğumuz slaytın your prezis sekmesi altında mevcut olduğunu göreceksiniz. Eğer tamamlanmış slayt üzerine gelirseniz Edit yazan sekme çıkacaktır. Slaytı yeniden düzenlemek isterseniz Edit sekmesine tıklamanız yeterlidir.
Hazırlayanlar :
Kenan ÇETE, Onur KALAFAT

KDZ.EREĞLİ İTEC SEMİNERİ
Full transcript