Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

химерні та трансгенні організми

No description
by

Martha Burdyak

on 15 November 2012

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of химерні та трансгенні організми

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ! трансгенні та химерні
організми ТРАНСГЕННІ ОРГАНІЗМИ ГМО Переважна кількість сучасних генномодифікованих продуктів — рослинного походження. Станом на 2009 р., комерціалізовано і допущено до вирощування (як мінімум в одній із країн світу) 33 види трансгенних рослин: соя, кукурудза, рапс, бавовник, цукровий буряк,  папайя, гарбуз, паприка, томат, рис. Трансгенний організм — живий організм, в гені якого штучно введений ген іншого організму - ГМО
Генетично модифіковані організми (ГМО) — це організми, у яких генетичний матеріал (ДНК) змінений у такий спосіб, що не відбувається в природних умовах. Цю технологію часто називають «сучасною біотехнологією» або «генною технологією». Це дозволяє переносити відібрані індивідуальні гени з одного організму в інший.
Генетично модифікована їжа — це продукти харчування, вироблені з генетично модифікованих організмів, рослин, тварин і мікроорганізмів. Згідно з українським законодавством, продукти, у складі яких містяться генетично-модифіковані організми, також вважаються генетично модифікованими.
У своїй продукції використовують ГМО:
“Nestle”, “Stimorol “, “Lipton “, “Coca-Cola “
Уперше трансгенні (генетично модифіковані) продукти були розроблені в США корпорацією «Монсанто». Сьогодні ця компанія контролює 80 % світового ринку виробництва ГМО. У 1988 р. вперше були посіяні трансгенні злаки.
ТРАНСГЕННА КАРТОПЛЯ Дослідження та звіти які зробив німецький зоолог Ханс-Хайнрих Каац свідчать про наявність величезної потенційної загрози генної інженерії для всього живого на планеті. Генетично змінені рослини викликають мутацію живих організмів За останні 4 роки частка генетично модифікованих продуктів на українському ринку зросла до 30% Найчастіше трансгени зустрічаються у м'ясних, молочних продуктах, кондитерських виробах. Намагайтеся вибирати продукти місцевих виробників замість корпоративних товарів.
Уважно читайте склад продукту .
Старайтеся харчуватися їжею власного
приготування.
Уникайте харчування у кафе та низько-
бюджетних ресторанах.
Робіть покупки з особливою обережністю.
Уникайте сухофруктів.
Уникайте імпортних продуктів. ЯК УБЕЗПЕЧИТИ СЕБЕ ВІД ГМО Химера (від грец. chimaira) — особина, яка складається з ідіотипово різних клітин або клітинних систем. Розвиток експериментальних методів останнім часом уможливив одержання зовсім незвичайних тварин, що несуть гени не тільки одного батька й однієї матері, але і більшої кількості предків. Таких тварин зазвичай називають химерами. ХИМЕРНІ ОРГАНІЗМИ Химерні тварини — це генетичні мозаїки, що утворюються в результаті об’єднання бластомерів від ембріонів із різними генотипами. Одержання таких ембріонів здійснюється в багатьох лабораторіях. Принцип одержання химер — це виділення двох чи більшого числа ранніх зародків та їхнє злиття. За допомогою химерних мишей було, наприклад, вирішене питання про спосіб виникнення в ході розвитку багатоядерних клітин поперечносмугастих м’язів. Вивчення химерних тварин дозволило вирішити чимало важливих питань, і в майбутньому завдяки застосуванню цього методу з’явиться можливість вирішувати складні питання генетики й ембріології.
Full transcript