Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

High tech

stila mācība
by

Ginta Laupa

on 29 April 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of High tech

High tech Ginta Laupa 4.ID Kas ir "High tech" High-tech arhitektura Nosaukums Stila pirmie praktizetji Interjers Termins “High tech” jeb “augstās tehnoloģijas” attiecas uz tehnoloģiju, kas ir līderi: vismodernākās pieejamās tehnoloģijas. To bieži izmanto, atsaucoties uz mikro - elektronikas, nevis citām tehnoloģijām (Ir arī arhitektūras stils pazīstams kā augstas tehnoloģijas.) Pazīstama arī kā Vēlais modernisms vai struktūrfonda ekspresionisms. Arhitektūras stils, kas parādījās 1970.gadā, ēkas konstrukcijā iekļaujot elementus no augsto tehnoloģiju rūpniecības un tehnoloģijas.  “High tech” kalpo kā tilts starp modernismu un postmodernismu, tomēr joprojām pastāv neskaidrību par to, kur viena kategorija beidzas un otra sākas.
1980. gadā augsto tehnoloģiju arhitektūru kļuva grūtāk atšķirt no postmodernisma arhitektūras.  Stila pirmie praktizētāji bija britu, itāļu un spāņu arhitekti:
Normans Fosters Ričards,
Rodžerss Maikls
Hopkins Renzo
Piano Santjago Calatrava, pazīstams ar savu organisko, karkasa dizainu. Stils savu nosaukumu ieguva no grāmatas High Tech: The Industrial Style and Source Book for The Home, sarakstīta pēc žurnālista Joan Korn un Suzanne Slesin un publicēta 1978 novembrī Clarkson N. Potter, New York Grāmata, ilustrēta ar simtiem fotogrāfiju, kas parādīja, kā dizaineri, arhitekti, un mājas īpašnieki izmantoja klasiskās rūpniecības objektus- bibliotēkas plauktus, ķīmiskos stiklus, metāla klāja plāksnes, restorānu piegādi, rūpnīcu un lidostas skrejceļa gaismas ķermeņus, rūpnieciski ražotus paklājus utt. – kuri bija atrodami rūpniecības katalogos un tos izmantojot mājokļa veidošanā. Šis stils parādījās no dizaina rūpniecības objektiem, kur visi elementi bija pakļauti funkcionālai nozīmei.
Stikls, kā arī metāls un caurules ir mīļākie materiāli high-tech stilā. Īpaši nozīmīga ir "funkcionālā" skaistumam- armatūra, lampas, u.c.
Viss ir ļoti praktisks.High-Tech ir ideāli piemērots minimālisma piekritējiem .
Valdošās krāsas augsto tehnoloģiju interjers: sudraba metāliska, melns, balts.
Full transcript