Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Max Payne Series

Prezentacja na przedmiot "Multimedia".
by

Łukasz Niedośpiał

on 10 November 2012

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Max Payne Series

Who the hell is Max Payne!? Max Payne jest bohaterem gry komputerowej stworzonej przez fińskie studio Remedy. Twórcą postaci oraz osobą, która użyczyła twarzy temu bohaterowi w pierwszej części serii jest Sam Lake. W angielskiej wersji językowej Max przemawiał do nas głosem James'a McCaffrey. Pierwsza część gry posiadała polski dubbing, wtedy też Max mówił głosem Radosława Pazury. Aktualnie seria gier pt. Max Payne liczy 3 części W pierwszej części jesteśmy świadkami tego jak nasz bohater traci najbliższe mu osoby: żonę oraz małą córeczkę, które zostały zamordowane przez przestępców naćpanych nowym narkotykiem o nazwie "Valkiria". Po tych wydarzeniach Max wstąpił do DEA (jednostki antynarkotykowej). Rozpoczął współpracę ze swoim przyjacielem Alex'em Balder'em oraz detektywem B.B.. Max jako tajniak zaczął rozpracowywać jedną z nowojorskich rodzin mafijnych zamieszanych w handel narkotykiem "Valkiria", a o tym że jest policjantem wiedzieli tylko Alex i B.B.. Jednak Max oraz Alex zostali zdradzeni przez B.B. co skończyło się śmiercią Alex'a i obarczeniem za to winą Max'a. Od tej pory ścigany przez policję oraz mafię próbuje dokonać zemsty za śmierć swojej rodziny oraz przyjaciela. W trakcie swojej vendetty Max natrafi na płatną morderczynię Monę Sax, jednak aby nie psuć zabawy osobom, które nie grały jeszcze w Max Payne'a nie zdradzę jaki wkład ma w historię naszego bohatera. "Nikt nie przeżył. Ostatni wystrzał był jak wykrzyknik, który podsumował wszystko, co doprowadziło mnie aż tutaj. Zdjąłem palec ze spustu. I tak to się skończyło." -- Max Payne Oto pierwsze słowa Max'a które usłyszymy w grze. Myślę że moim obowiązkiem jest polecić wysłuchanie również tych ostatnich ;) W drugiej części naszemu bohaterowi twarzy użyczył Timothy Gibbs.
Max wrócił do służby w policji. Jako detektyw prowadzi sprawę grupy "czyścicieli", którzy jak się później okazuje są powiązani z postaciami z poprzedniej części gry. Nasz bohater ponownie staje do nierównej walki próbując odkryć sens wydarzeń, które mają miejsce. Również w tej cześci spotkam się z Moną Sax. Jak widać również w tym przypadku zmieniono osobę na podstawie, której budowany był model postaci.
W tej części Mona odgrywa jednak większą rolę. W Max Payne 2: The Fall of Max Payne staje się ona typową "famme fatale". Na temat tej gry nie ma co się rozpisywać. W tą grę trzeba po prostu zagrać aby móc chłonąć losy naszego ulubionego wirtualnego gliniaża. Po wydarzeniach, które miały miejsce w częściach 1 i 2 Max postanowił odejść z policji. Uzależniony od środków przeciwbólowych oraz alkoholu stoczył się prawie na samo dno. W ostatniej chwili odwiedza go przyjaciel z czasów akademi policyjnej oferując pracę ochroniaża bogatej rodziny z Sao Paulo. Niestety okazuje się, że ponownie został wciągnięty w niebezpieczną grę na śmierć i życie. Max oprócz walki z wrogami w nieznanym mu mieście musi również walczyć z demonami przeszłości, które wciąż go dręczą. Niestety mimo wielu ulepszeń i starań studia Rockstar wydaje mi się, że gra straciła sporo na swoim kultowym już klimacie. Choć nie grało mi się w ten tytuł tak miło jak w dwa poprzednie to mimo wszystko polecam zapoznać się z dalszymi "przygodami" Max'a choćby przez wzgląd na wciąż dość błyskotliwe i cięte komentarze bohatera na temat tego co się dzieje ;)
Full transcript