Loading…
Transcript

Наприклад можна побувати в Дарвінівському музеї-

http://www.darwinmuseum.ru/around/

У зв'язку з тим, що біологія має дуже широкі, абстрактні теми, стало очевидно, що традиційний спосіб навчання може бути переглянутий. Реалізація медіатехнологій в класі є ймовірним рішенням. Звичайно є певні обмеження, бо ступінь їх впровадження залежить від фінансів і ресурсів школи - по-перше.

А по-друге, потрібні компетентні вчителі, які самі володіють технологіями і розуміють, як їх аспекти допоможуть учням краще зрозуміти теми в біології. Проблема обладнання і підготовки вчителів повинна бути пріоритетною.

Використовуване мультимедійне обладнання, ІК технології дозволяють оптимізувати навчальний процес, розширюють дидактичні можливості уроку, економлять час для творчої та дослідницької роботи вчителя та учнів, підвищують інформативність і наочність досліджуваного матеріалу.

Підготувала

учитель біології

Новомиргородської

ЗШ І-ІІІ ст. №1

Чепіжак В.А.

Хмарні технології розширюють можливості візуалізації. Оволодіння хмарними технологіями допоможе нашим учням домогтися успіху в школі і в житті. Тому, що ці технології з кожним днем все більше поширюються в різних аспектах сучасного життя.

Якщо вони ознайомляться в школі з програмним забезпеченням для біології, то цим ми допоможемо їм в розвитку інтелекту і життєвих компетенцій .

Для обміну інформацією для спільного доступу ми з учнями використовуємо безкоштовні хостинги Google Sites, Облако Mail.Ru, Google Диск - як єдиний простір для зберігання файлів і роботи з ними.

чи Лондонському музеї природничої історії : http://www.mnh.si.edu/panoramas/

Проведення віртуальних екскурсій

– Віртуальні екскурсії - це теж ефективний способів візуалізації , бо створюють ефект присутності дітей в тих місцях де побувати неможливо із -за відсутності ресурсів(грошей,часу,віддаленості місця чи просто сезону року). Як побачити різноманітність рослин рідного краю під снігом , якщо музею немає, а програма рекомендує провести екскурсію в природу взимку?!

Отут то і пригодяться онлайн-екскурсії, які дозволяють долати час і відстань.

Ось, як наприклад, можна візуалізувати клітинне дихання :

Віртуальна екскурсія, звичайно, не замінить особисту присутність, але дає можливість розширити простір навчального кабінету і все побачити віртуально.

Причому за один урок можна відвідати і музеїі і заповідники і різноманітні природні угруповання. В інтернеті існує багато 3d-подорожей іекскурсій по музеях.

Використання мультимедійних технологій на уроках біології

Робота на обласну інтернет_конференцію з проблеми: «Технологія фахової майстерності: «Електронні освітні ресурси та технології»"

Історія вивчення циклу Кребса

Тема уроку:

«Нуклеїнові кислоти» - 10 клас

Це дозволяє мені, створювати креативні навчальні матеріали з активною візуальною складовою, що підвищує привабливість процесу навчання. Крім того чудовим контентом для візуалізації уроку є педагогічні програмовані засоби - ППЗ. Я вже п’ять років використовую ППЗ ЗАТ «Транспортні системи» та методичні комп’ютерні посібники «Електронний конструктор уроку» видавництва «Основа».

Підготувала

вчитель біології

Новомиргородської

ЗШ І-ІІІ ст. №1

Чепіжак В.А

В своїй роботі я використовую мультимедійний комплекс куди входить комп’ютер, проектор і інтерактивна дошка Elite Panaboard фірми Panasonic, що є зовсім новим типом навчального обладнання, яке викликає навчальний інтерес навіть у невмотивованих та слабких учнів. Програмне забезпечення Elite Panaboard software має безліч інструментів для керування, а Elite Panaboard book – галерею зображень для створення посторінкового уроку.

Біохімічні перетворення трикарбонових кислот

До найбільш ефективних форм представлення навчального матеріалу на уроках слід віднести мультимедійні презентації. Метою такого представлення інформації є формування у школярів системи мислеобразів, скорочення часу на пояснення, попередження фізичної та психологічної втоми.

Презентація дає можливість вчителю проявити творчість, індивідуальність, попередити формальний підхід до проведення уроку. Вона дозволяє представити навчальний матеріал як систему яскравих візуальних опорних образів, наповнених вичерпною структурованою інформацією в алгоритмічній послідовності.

Під час використання презентацій задіяні різні канали сприйняття учнів, що дозволяє закласти інформацію не тільки у фактографічному, а й в асоціативному вигляді в пам'ять учнів.

Нові інформаційні технології мають величезний діапазон можливостей для вдосконалення навчального процесу та системи освіти в цілому. Одним з дидактичних засобів, які володіють значним розвивають потенціалом, є мультимедіа

Мультимедіа стало важливим інструментом для вчителів біології у зв'язку зі збільшенням концептуальної та функціональної складності біологічної науки, що представляє проблеми у сфері освіти, які не можуть бути адекватно вирішені традиційними методами навчання.

Для вивчення біології - ММ-технології - засіб збагатити урок якісним ілюстративним матеріалом, показати ті процеси і явища, які віддалені від нас у часі та просторі, моделювати біологічні процеси, розвивати візуальне мислення, що дозволяє підвищити ефективність організації навчально-виховного процесу.

Мультимедійне навчання це -

персоналізований спосіб навчання, що включає процес передачі знань, формування вмінь і навичок, ціннісних відношень при умові одночасного використання аудіо, відео перцептивних систем сприйняття і мислення , що забезпечує полімодальність навчання і як результ його оптимізацію.

Один із способів реалізації мультимеді в класі біології - це підключення до Інтернету, щоб використовувати World Wide Web – Всесвітню павутину і хмарні технології. Інтернет-ресурси забезпечили більш легкий доступ для учнів на матеріали, які раніше були важкодоступні і забирали багато часу, для їх отримання.

Учні відшукують багато цікавої актуальної інформації. Це розвиває у них критичність мислення і дає простір для інтелектуальної дискусії в класі між вчителем та учнями, або між самими учнями.

Особисто мені це допомагає економити час готуючись до уроків і взяти під контроль темпи навчання на уроці. Мобільно ілюструвати всі проблемні питання, які спонтанно виникають на уроці, під час обговорень.

Мультимедіа в навчальному процесі представлено комп'ютерними програмами, електронними підручниками, комп'ютерним моделюванням у вигляді різноманітних завдань для самостійної роботи, навчально-пізнавальними завданнями на різних етапах навчального заняття, комп'ютерними навчальними іграми. А також освітніми веб-сторінками в мережі Інтернет, навчальними електронним ресурсами, мультимедійними презентаціями для візуалізації природних об’єктів.

Одним із важливих аспектів гуманізації освіти на сучасному етапі, є формування в учнів їх життєвих компетенцій. Формування інформаційної культури учнів одна з приорітертних компетенцій. А для цього сама освіта повинна стати інформатизованою. Бо тільки тоді вона зможе підготувати учнів до повноцінної і ефективної участі в побутовій, суспільній та професійній галузях життєдіяльності в умовах інформаційного суспільства.

Задоволення позначених потреб в умовах неухильно зростаючої інформатизації навчального процесу вимагає також і від нас, педагогів знань і умінь в області застосування новітніх педагогічних технологій, володіння прогресивними методами і засобами сучасної науки.

Клітинне дихання складається: з гліколізу, циклу Кребса , електронотрнспортного ланцюга і окислювального фосфорилювання

Електронотранспортний ланцюг і окислювальне фосфорилювання

Що таке мультимедіа:

Мультимедіа (від англ. Multi - багато, media - середовище) - це взаємодія візуальних і аудіоефектів під управлінням інтерактивного програмного забезпечення з використанням сучасних технічних і програмних засобів, вони об'єднують текст, звук, графіку, фото, відео в одному цифровому поданні.

Як освітню ткхнологію - мультимедіа розуміють, як комплекс апаратних і програмних засобів, що дозволяють користувачеві використовуючи графіку, гіпертекст, звук, анімацію і відео для створення візуальних і аудіальних образів і обектів, які не можна представить в класі.

Моїм учням дуже подобається абсолютно безкоштовний сайт «Тесторіум»

(http://www.testorium.net/)

- Харківського ТОВ «Компанія СМІТ», який на своєму освітньому порталі ww.znanius.com відкрив з 1 вересня 2014р. безоплатний онлайн доступ для бажаючих вчитися по-новому.

Ця система тестування знань дуже зручна, результати тестування учнів первіряє сама система, можна складати власні тести для своїх учнів і ділитись ними з колегами.

"

«Наочна Біологія» замінює природні об'єкти дослідження, дозволяє гарантовано отримати результати дослідів, уникнути нанесення шкоди живим організмам, сфокусувати увагу на ключових сторонах досліджуваного явища, скоротити час проведення експерименту. Цікавою також знахідкою є можливість використання віртуального мікроскопа « Електронний мікроскоп онлайн» http://school.discoveryeducation.com/ ?

Трохи настрою і оптимізму для кращого

запамятовування

Коли учні виконують проекти, або готують повідомлення, вони можуть використовувати презентації, щоб акцентувати Інформацію, яку вони представляють. Крім того, це засіб персоналізувати свою роботу використовуючи власні фото з цифрових камер чи ілюстрації зі сканерів.

Це дозволяє їм розширити свої горизонти і працювати на більш високому рівні. Учні як правило дуже пишаються роботою, яку вони роблять при використанні PowerPoint. Бо для них це цікавий спосіб передачі інформації і дозволяє учням краще засвоїти матеріал уроку .

Інструменти, такі як слайд-шоу, створені за допомогою MicrosoftPowerPoint, і підручники з CD-ROM, постійно удосконалюються. Зараз просунутою технологією створення презентацій є хмарна технологія Presi, що дає можливість створювати так звані «літаючі презентації».

Крім зазначених переваг, використання презентацій на уроці дає можливість:

- використати повноекранне відео, яке несе великий обсяг інформації (1,2 Гб за 1-2 хвилини), та й всі ми знаємо, що краще один раз побачити, ніж сто раз почути;

- використати значну кількість таблиць, малюнків, діаграм, портретів вчених, фотографій, карт, схем;

- активізувати сприйняття учнів за рахунок звукових та зорових демонстрацій;

- виділити головний зміст;

- під час пояснення не витрачається час на запис на дошці;

- під час пояснення вчитель не повертається до дошки, таким чином не втрачається контакт з класом;

- учням легше відповідати, коли вони спираються на відображений на екрані план відповіді.

Використання хмарно орієнтованих ресурсів:

Біологія предмет, який містить надмірну кількість абстрактних понять. Тому використання онлайн сервісів для учбового процесу, завдяки принципу візуалізації , допомогає в їх проясненні, .

З допомогою хмарних технологій можна дати учням необхідні інструменти для досліджень біологічних процесів. Вони заміщають дефіцит ресурсів для лабораторних робіт, даючи можливість проводити їх віртуально в режимі хостингу.

Інтерактивна дошка дозволяє дітям переглянути всі процеси на великому екрані і взаємодіяти з тим, що там відбувається з допомогою власного доступу через Wi-fi. Мої учні виконують лабораторні роботи на сайті VirtuLab (http://www.virtulab.net/index)

Так ми навчаємось..!

Мультимедія також являється ідеальним засобом для візуалізації матеріалу, що дозволяє мені реалізовувати аспекти проблемного питання над яким я працюю .

Згідно психологічних досліджень - більшість сучасних школярів - візуали. Це закономірно, враховуючи пріоритетність кліпової культури в столітті глобальної комп'ютеризації.

Вони запамятовують лише невеликий % інформації з уроку-лекції, тому для активізації пам’яті і підтримання уваги потрібні мнемотехніки.

Тільки мультимедія дає можливість найефективніше використовувати таку мнемотехніку, як візуалізація.

Краще раз побачить ніж сто раз почути. Бо побачене сприймається правою півкулею, що відповідає за образне мислення і дає можливість швидко сприймати і обробляти величезну кількість інформації.

Завдяки створенню додаткових емоційних і мнемонічних зв’язків візуалізована інформація підсилює вплив вчителя на учнів.

Методом візуалізації формуються всі ключові інформаційні компетенції , потрібні учням для соціалізації . А оскільки біологія наука наглядна,бо природа яку вона вивчає надзвичайно різноманітна і багатогранна, то її треба бачити, щоб розуміти!!! В цьому допоможе мультимедійна візуалізація.