Introducing
Your new presentation assistant.
Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.
Trending searches
Дана виставка-екскурсія має певний маршрут з визначеним колом об’єктів, які так чи інакше пов’язані з Харківським університетом, його минулим та сьогоденням.
Екскурсія починається зі старого корпусу університету (вул.Університетська). Напроти видніється університетська церква, освячена на честь Преподобного Антонія Великого, день пам’яті якого святкується 17 січня і співпадає з днем урочистого відкриття університету. Поруч розташована філія Центральної наукової бібліотеки університету.
Наступним місцем є пам’ятник І.І.Мечникову (вул.Пушкінська), випускнику Харківського університету (1864) та лауреату Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини (1908).
Університету своїм виникненням зобов’язаний Харківський художній музей (вул.Раднаркомiвська). Придбана В.Н.Каразіном графічна колекція Ф.Аделунга стала основою зібрань музею, а твори з колекцій університетського Музею красних мистецтв і старожитностей – відділу зарубіжного мистецтва.
Невипадковим серед об’єктів є пам’ятник архітектору О.М.Бекетову: сина видатного фізико-хіміка, проф. університету М.М.Бекетова; співавтора пам’ятника В.Н.Каразіну, збудованого з нагоди 100-річчя університету.
Власне пам’ятник В.Н.Каразіну змінював своє місце розташування декілька разів. Певний час він знаходився в Університетському саду (нині – Міський сад імені Т.Шевченка), на місці пам’ятника Кобзареві.
Ще одним об’єктом виставки-екскурсії є Музей археології Слобідської України. Початок створення колекції пов’язаний з діяльністю першого ректора університету, проф. І.С.Рижського, який в 1807 р. привіз до Харкова артефакти з Ольвійського городища. Наразі музей археології входить до музейного комплексу університету.
Неподалік від музею розташований Північний корпус Харківського університету (колишній Будинок Кооперації). Особливе місце для університетської спільноти займають пам’ятники студбатівцям (добровольцям Харківських студентських батальйонів) та В.Н.Каразіну, розташовані поряд з головним корпусом університету.
Дана віртуальна прогулянка дозволяє ознайомитися з пам’ятними місцями університету, прослідкувати його історію з часу заснування і до сьогодні, зрозуміти плідність зв’язку між містом та Харківським університетом.
Vivat Academia!
Тривалість пішохідної екскурсії – 1 год.