Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

І ритмом свого "Заповіту" минуле з майбутнім з'єднав

No description
by

izm detbibl

on 27 June 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of І ритмом свого "Заповіту" минуле з майбутнім з'єднав

У цій книжці автор прагне розкрити образ Тараса Шевченка, показати, яким він був у повсякденному житті, які мав смаки, уподобання, характер; розповісти про його кмітливість і дотепність, його романтичні пригоди та спроби одружитися.
Дмитро Чуб "Живий Шевченко"
Олександр Ільченко "Петербурзька осінь"
Повість змальовує одну з найважливіших сторінок життя Т.Г. Шевченка - три осінні місяці 1858 року - в Петербурзі, куди поет повернувся тоді з заслання. В столиці, де Тарас Григорович прожив свої юнацькі роки, де він став поетом і художником, недавнього солдата зустрілі не тільки щирі друзі, а й щирі вороги.
С.В. Чалин "Великий рід людини"
Дмитро Красницький "Тарас-художник"
І ритмом свого "Заповіту" минуле з майбутнім з'єднав
Чимало сторінок присвяченотакож творчостіШевченка-поета і Шевченка-художника.
Книжка "Тарас - художник" відтворює образ великого Кобзаря, змальовує умови життя та середовище, у яких минали дитячі та юнацькі роки Тараса Шевченка до викупу його з кріпацької неволі
Читач переживає разом з героєм книги години роздумута мрій поета, гнівні сутички з його ідейними супротивниками, тяжкий труд опанування мистецтва гравюри, хвилини щастя, коли поета осявало натхнення, і хвилини розпачу, коли його спіткала нещаслива любов до невільної кріпачки Марини.
У цій книзі, використовуючи документальні та мемуарні джерела, автор спробував відстежити поворотні моменти в долі українського класика, прагнув виявити, наскільки це було можливо, маловивчені лінії двоюрідних родичів поета і тим самим доповнити вже наявні дані генеалогічних досліджень.
У другій частині книги представлено історичне дослідження про рідного брата Г.І. Шевченка - Омеляна, переведеному в херсонський маєток В.В. Енгельгарда близько 1820 року. Показані долі людей, які належать до роде Омеляна Івановича Шевченка.
Василь Шевчук "Син волі"
В цьому історико-біографічному романі відомого українського радянського письменника створено образ великого сина украінского народа Тараса Григоровича Шевченка.
У напруженій сюжетної ситуації розгортаються найважливіші події життя і творчості Кобзаря від дитинства до заслання. На тлі широкої панорами громадського руху в Росії і на Україні першої половини минулого сторіччя автор проникливо показує боротьбу, страждання і тривоги геніального поета-революціонера..
Full transcript