Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Copy of GŁOS TO NASZA SIŁA!

No description
by

Katarzyna Anna

on 22 June 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Copy of GŁOS TO NASZA SIŁA!

GŁOS TO NASZA SIŁA!

Podsumowanie innowacji pedagogicznej
"Głos to moja siła"

Jak ważny jest głos?
Dzieci miały za zadanie odgadnąć kto je woła, siedząc na krześle tyłem do pozostałych. Następna zabawa polegała na poproszeniu innego dziecka o daną czynność bez użycia głosu.

Celem tych zajęć było przede wszystkim dostrzeganie istotnej roli głosu
w codziennym życiu


Głos - co to jest?
Zajęcia były oparte na definicji głosu, dzieci doświadczały cech ludzkiego głosu, jego barwę, natężenie i wysokość. Przedszkolaki słuchały nagrań rodzajów głosu, a następnie same próbowały je naśladować.

Cele tych zajęć, to przede wszystkim zapoznanie z instrumentem muzycznym jakim jest głos, przedstawienie podziału głosów i ich rodzajów oraz nabycie umiejętności rozróżniania barwy i wysokości głosu


"Domowy telefon, czyli eksperymentujemy z transmisją głosu"
Przedszkolaki na zajęciacmiały okazję do rozmawiania między sobą z wykorzystaniem telefonu - tuby. Następnie wybrane dzieci rozmawiają ze sobą za kotarą, poprzez tubę. Zadaniem pozostałych jest odgadnięcie kto ze sobą rozmawia.

Cele zajęć to głównie rozwijanie potrzeby kontaktu z innymi ludźmi oraz odkrycie przypadków zniekształcania przekazywanych wiadomości


Spotkanie z gościem - Panią Eweliną Kroczek
z Radia Bielsko
Dzieci miały okazję spotkać się z osobą pracującą w radiu. Tematem spotkania "Moja praca to głos" było poznanie specyfiki pracy dziennikarza radiowego. Pani Ewelina opowiedziała dzieciom także o zasadach prawidłowego dbania o narząd głosu i ciekawostkach swojej pracy.

Spotkanie z gościem - redaktor naczelną "Gazety Pszczyńskiej" Panią Marcelą Grzywacz
"Głos przelany na papier", temat tego spotkania nawiązuje do pracy Pani Marceli. Spotkanie było oparte na rozmowie o pracy dziennikarza prasowego. Dzieci dowiedziały się jak można nagrać głos za pomocą urządzenia elekronicznego.
"Znajome głosy"
Podczas zajęć dzieci słuchały nagrań różnych zwierząt oraz odgadywały ich nazwy i dobierały właściwe ilustracje. Następnie przedszkolaki słuchały nagrań muzycznych i odgadywały czy to głos męski, żeński czy może dziecięcy. Ostatnia zabawa polegała na nagrywaniu swojego głosu i odtwarzanie go, zwracając uwagę na zniekształcenie.
"Dubbing"
Wyjazd do Studia Radia Bielsko
Podsumowanie spotkań
"Głos pacynki"
Kolejne zajęcia były poświęcone dubbingowi, na których dzieci poznały znaczenie tego słowa. Dzieci oglądały fragment bajki z wyciszonym wczeniej głosem. Następnie wypowiadały się na temat bajki, usłyszanych rozmów i dźwięków. Rozmowa z dziećmi na temat istotnej roli głosu
i dźwięku w prezentowanych nagraniach. Zaprezentowanie tego samego fragmentu bajki bez wyciszenia głosu. Próby użycia dubbingu przez przedszkolaki.
Zajęcia były realizowane z wykorzystaniem pacynek. Dzieci zgadywały co to jest? Czy może się sama poruszać? do czego jest używana? Czego jej brakuje? Tak, głosu. Dzieci otrzymały różne pacynki, charakteryzowały je, starały się podłożyć głos. Następnie przedszkolaki prowadziły dialogi pomiędzy pacynkami.
Wyjazd miał na celu zapoznanie dzieci ze specyfiką radia, jako jednego z mass mediów. Dzieci miały okazję obserwować codzienną pracę dziennikarza radiowego, zwiedzić budynek rozgłości radiowej
Full transcript