Introducing
Your new presentation assistant.
Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.
Trending searches
Alfa: 2010 után
Z: 1995-2010
Y: 1980-1994
X: 1965-1979
Veterán: 1925-1945
Bébi bumm: 1946-1964
Veterán: 1925-1945
Névtelen generáció: 1925 előtt
Ismered-e:
Tudod-e:
A szülő általában az Y generáció tagja.
Gyerekeik Z vagy alfa generációba tartoznak. Az új generáció egy olyan korba született, ahol a digitalizáció teljesen a hétköznapok részévé vált (ebéd, lefekvés, utazás).
Az első emlékeik között szerepelnek az érintőképernyők.
Multitasking.
Snapchat és Instagram függők.
YA
YA
NA
• az elképzelt és elvárt ifjúsági könyvtár/részleg belső megjelenése,
• az elképzelt ifjúsági könyvtár/részleg programjai,
• az ifjúsági könyvtáros személye,
• könyvtárhoz fűződő érzések átadása.
világos, nagy ablakok, puha, süppedős szőny...
világos, nagy ablakok, puha, süppedős szőnyeg, babzsákok, fotelek, takarók, párnák, "sötét zóna", "csendes zóna", plafonig nyúló polcok vs. színes polcok, "trendi könyvek" idézetei a falakon, elszeparált, ugyanakkor maradjon a könyvtár vérkeringésében, kuckós kis zugok,
estébe hajló nyitvatartás, tematikus elrendezés, technikai eszközök széles repertoárja, ingyen WI-FI alap!, halk zene??, író-olvasó találkozók, olvasóklub, kreatív írás, virtuális és közösségi platformokon jelen legyen, közösségi szolgálat
science fiction körül „galaxis benyomását keltő falak és plafon legyen, természetesen világító égitestekkel és a mennyezetről függő bolygókkal és űrhajókkal”. A fantasy résznél „a falakon látványos, élénk freskók és festmények mesélnék el megannyi epikus fantasyhős kalandjait”. A romantikus és szépirodalmi könyvek polca fölött „Jane Austen hangulatot, korszerű és elegáns bútorokat” képzelnek el
„az összes ifjúsági könyv színes zsákocskákban legyenek a polcokra helyezve, megelőzve ezzel azt, hogy a kötet borítója alapján döntsünk. A zsákocska színe utalna a könyv témájára, az elő- és hátlapon esetleg feltüntetésre kerülhetne az olvasmány címe és fülszövege. Ezek színe összhangban lehetne a polcok színével is”
Keri Smith: Nyírd ki ezt a naplót mintájára javasolnak egy olyan kihelyezett könyvet az ifjúsági részen, amelyben a fiatalok közösen írnak egy történetet, mindenki egy-egy mondattal egészítené ki a cselekményt.
„…elmerülhetek a könyvek világában.”
„…barátokat kölcsönözhetek ki.”
„…a tudást és a jó hangulatot tárolják.”
„…önmagam lehetek.”
„…szívesen töltöm az időmet, mert olyan emberekkel találkozhatok, akikkel hasonló az ízlésünk és akikkel minden mennyiségben beszélhetek könyvekről.”
„…ahol az ember olyan dolgokra talál, amelyet sosem gondolt volna, hogy megtalál.”
Fanatik Rídörz
Fanatik Rídörz
Játékszabály
Könyvválasztó
Kreatív feladatok
Beavató lapok
Beavatott (olvasó)klubok