Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Projekt gimnazjalny 2016

No description
by

projekt gimnazjalny

on 10 June 2016

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Projekt gimnazjalny 2016

1. W jaki sposób najchętniej spędzasz czas?
4.Co czytasz?
2. Jaki prezent sprawia Ci największą radość?
"Co czytają gimnazjaliści z Bukówca Górnego. Projekt gimnazjalny".
5.IlE MNIEJ WIĘCEJ KSIĄŻEK CZYTASZ?
3. DLACZEGO CZYTASZ KSIĄŻKI?
6.W jaki sposób zaopatrujesz się w potrzebne ci książki?
7. Skąd dowiadujesz się, co warto przeczytać?
8. CZY POSIADASZ W DOMU BIBLIOTECZKĘ?
9. jAKIE KSIĄŻKI CZYTASZ NAJCHĘTNIEJ?
15. W JAKIE POZYCJE, TWOIM ZDANIEM, NALEŻAŁOBY WZBOGACIĆ KSIĘGOZBIÓR BIBLIOTEKI SZKOLNEJ?
10. CZY RODZICE CZYTALI CI W DZIECIŃSTWIE?
11. CZEGO SZUKASZ W CZYTANYCH KSIĄŻKACH?
12. ILE CZASU DZIENNIE SPĘDZASZ NA CZYTANIU KSIĄŻEK?
13.lektury szkolne są...?
14. gdzie i kiedy najchętniej czytasz książki?
John Ronald Reuel Tolkien, "Hobbit"

"Hobbit" to wstęp do "Władcy Pierścieni". Książka opowiada o spokojnym, monotonnym życiu pana Bilba Bagginsa, należącego do starej rasy hobbitów. Pewnego dnia do wrót jego nory "Pod pagórkiem" zapukał Gandalf
z propozycją wyruszenia wraz z kilkunastoma innymi krasnoludami w podróż do dawnej siedziby krasnoludów, w której smok strzegł ogromnego skarbu. Z początku poczciwy hobbit jest niedoceniany przez towarzyszy,
z czasem zyskuje coraz większe uznanie, gdy ratuje im życie.

Czy krasnoludom i hobbitowi uda się zdobyć dawny skarb? Aby się tego dowiedzieć, przeczytajcie książkę Tolkiena!

Nancy H. Kleinbaum, "Stowarzyszenie Umarłych Poetów"

Zaczął się nowy rok w Akademii Weltona, elitarnej męskiej szkole, której zadaniem jest jak najlepsze przygotowanie do studiów. Szkoła Weltona pod kierownictwem dyrektora Nolana jest jedną z najlepszych w Ameryce. Tradycja, honor, dyscyplina, doskonałość - to cztery zasady szkoły. Jeden z nauczycieli uważa jednak inaczej.

Czy jego kontrastowe sposoby nauczania doprowadzą chłopców do sukcesu? Czy tajne stowarzyszenie przyczyni się do najgorszego? Tego dowiecie się, czytając książkę, która zmusza do refleksji i zastanowienia się nad istotą życia, które nie trwa wiecznie i kiedyś przeminie jak wiatr, a nasze niespełnione pragnienia wraz z nim odejdą w zapomnienie.

Joanne Kathleen Rowling , "Harry Potter i kamień filozoficzny"

"Harry Potter i kamień filozoficzny" to książka wprowadzająca do serii siedmiu książek.
W pierwszej części, poznajemy osieroconego chłopca - Harrego Pottera. Nie pamięta on swoich rodziców,
o których ciotka z wujem, z którymi mieszka, mało mu opowiadali. W domu jest źle traktowany, jak piąte koło u wozu. Pewnego dnia, przed jego jedenastymi urodzinami, sprawdzając codzienną pocztę, znajduje dziwny list zaadresowany do niego, jednak wuj nie pozwala mu go przeczytać i odkryć zagadki. W końcu, kiedy nie da się obronić przed prawdą, Harry poznaje całą tajemnicę.

Jak dalej potoczy się historia Harrego? Czy uda mu się znaleźć przyjaciół w szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie? Czy dowie się całej prawdy? Tego dowiemy się, czytając tę książkę, która wprowadza nas do wspaniałej bestselerowej serii...


Barbara Rosiek, "Pamiętnik narkomanki"

Książka ta jest opisem prawdziwego życia pewnej dziewczynki, a później już dorosłej kobiety, która była wzorową uczennicą, lecz pewnego dnia postanowiła udać się na wagary. Postanowiła pójść do pobliskiej kawiarni, gdzie spotkała dwóch chłopaków, przez których wpadła w tzw. "złe towarzystwo"- zaczęła zażywać narkotyki i wagarować, co doprowadziło do wydalenia dziewczyny ze szkoły . W dalszej części książki bohaterka popada w jeszcze większe kłopoty związane z nałogiem i nie tylko.

Czy Basia zdoła wyleczyć się z nałogu, czy jednak przegra walkę ze samą sobą? Przekonaj się i przeczytaj tę dającą do myślenia książkę.

Dorota Terakowska, „Poczwarka”

W bogatej rodzinie rodzi się upośledzone dziecko, chore na Downa, a rodzice chorej dziewczynki - Marysi - odbierają inaczej uczucia do dziecka. Ewa, mama głównej bohaterki, postanawia dać Marysi szansę, ale ojciec, Adam się na to nie zgadza. Wkrótce dochodzi do konfliktowych relacji w rodzinie, Adam postanawia rozwieść się z Ewą, a Ewa pokochać i zająć się Marysią. W mieszkaniu rodzinnym kryje się niejedna tajemnica, która może zmienić plany, marzenia i losy bohaterów.

Jak potoczą się dalsze wydarzenia Poczwarki? Koniecznie przeczytaj tą ciekawą książkę.
Gayle Forman „Zostań, jeśli kochasz”

Mia ma kochającą rodzinę, cudownego chłopaka, wierną przyjaciółkę i pasję, dla której mogłaby zarwać nockę, lecz wszystko się zmienia, gdy wybiera się na niewinną przejażdżkę.
Przejażdżka zamienia się w wypadek samochodowy, w którym umiera jej cała rodzina, a Mia zostaje uwięziona między życiem a śmiercią. W białej sali szpitalnej towarzyszą jej tylko wspomnienia i łzy.

Czy Mia wybierze życie, czy może zamknie oczy i nie otworzy ich już nigdy więcej? Tego dowiecie się, czytając tę książkę.

John Green, ,,Gwiazd naszych wina"

To tragedia romantyczna idealną dla młodzieży. Historia ta opowiada o dwojgu zakochanych w sobie nastolatkach mających raka. Szesnastoletnia Hazel z nieuleczalnym rakiem tarczycy i z brakiem mocy samodzielnego oddychania. oraz osiemnastoletni Augustus
z rakiem tkanki kostnej, który spowodował utratę prawej nogi. Oboje poznali się na zajęciach grupy wsparcia dla dzieci z rakiem. Od tego momentu największym pretekstem ich spotkań była książka Hazel.

Czy młodzi zostaną parą? Czy Hazel i Augustus wyzdrowieją? O czym jest książka Hazel i do czego ona doprowadzi? O tym dowiemy się, czytając książkę.

Prezentację przygotowały:
Alicja Drobnik, Patrycja kaźmierczak, Oktawia Ludef,
Maria Martynów, Sandra Marcinek, Kaja Szenk, Olivia Zapłata.
Dziękujemy za uwagę :>
Full transcript