Introducing
Your new presentation assistant.
Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.
Trending searches
Šis chemijos bandymas parodo, kaip iš po ranka turimų priemonių (amonio dichromato, metalinio lakšto, balanos ir degtukų) galima sukurti tikrą naminį ugnikalnį. Vykstant skilimo reakcijai amonio dichromatas gražiai dega, primindamas miniatiūrinio ugnikalnio išsiveržimą.
Šis chemijos bandymas, ko gero, vienas iš pačių žinomiausių. Jis dažnai demonstruojamas pačiose pirmosiose chemijos pamokose mokykloje, norint sudominti jaunuosius mokinius. „Gyvatės“ atsiradimo ir greito augimo paslaptis ta, kad kaitinamas gyvsidabrio tiocianatas (baltas, į kreidą panašus gabalėlis filmuko pradžioje) greitai išsiskaido ir padidėja jo tūris. Jeigu jūs iš kažkur gavote gyvsidabrio tiocianato, nekartokite bandymo namuose: tokio „nekalto“ pavidalo gyvsidabris ne mažiau pavojingas, negu esantis termometre.
Eksperimentai su sausu ledu – ne tik puikus reginys dėl susidarančių dūmų kamuolių, bet ir praktiškas dalykas per vasaros karštį. Perspėjimas: šio ledo negalima liesti plikomis rankomis, nes dėl žemos temperatūros jis gali nusvilinti pirštus. Sausą ledą naudoja ir iliuzionistai savo magiškuose pasirodymuose.
O šiame filmuke autorius sau iškėlė uždavinį padaryti didžiulį burbulą iš indų plovimo skysčio, distiliuoto vandens, glicerino ir, žinoma, sauso ledo.
Šį bandymą galima atlikti ir namuose, jis visiškai nepavojingas (pati esu jį atlikusi 3 kartus). Tiesiog reikės kiaušinio, kuris inde būtų užpiltas actu. Po kelių parų jūs pamatysite, jog kiaušinio lukšto nebeliko, o pats kiaušinis yra lyg guminis. Jis gali atšokti nuo stalo, metant iš nedidelio aukščio, bet jeigu mesite iš didesnio - kiaušinis sprogs.
Laura Dudinska IIGa