Introducing 

Prezi AI.

Your new presentation assistant.

Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.

Loading content…
Transcript

Seno laiku arhitektūra.

Es īsumā pastāstīšu par seno laiku arhitektūru.

Seno laiku arhitektūra ir bijusi pa visam savādāka nekā mūsdienās

Pamatos senajos laikos cilvēki visu būvēja ar rokām, bet arī izmantoja visvienkāršākos darbarīkus.

Trīši

Nestuves

Lāpstas

Seno laku arhitektūra Grieķijā.

Partenons 480. gadā pirms mūsu ēras tika iznīcināts Grieķu-persiešu karā. To pēc tam uzcēla no jauna. Kā jau lielākā daļa no grieķu tempļiem, arī Partenons tika izmantots kā dārgumu glabātuve. 6. gadsimtā kristiešu Baznīca to veltīja Jaunavai Marijai. Pēc Osmaņu okupācijas 1460. gados Partenons kļuva par mošeju. 1687. gada 28. septembrī pēc venēciešu bombardēšanas Partenonā uzsprāga Osmaņu munīcija, ko tie glabāja šajā ēkā. Sprādzienu rezultātā stipri cieta gan Partenons, gan arī skulptūras, kas tajā atradās.

Borobudura ir 9. gadsimtā celts budistu piemineklis, kurš atrodas Centrālajā Javā, Indonēzijā. Piemineklis ir veidots uz sešām platformām un izdaiļots ar 2672 ciļņu grupām un 504 Budas statujām.[1] Tempļa galvenais kupols tika uzbūvēts uz augšējās platformas, kam apkārt izvietotas 72 Budas statujas.

Seno laiku arhitektūra Romā.

Kolizejs, celts un sākotnēji pazīstams kā Flāvija amfiteātris, ir eliptisks amfiteātris Itālijas galvaspilsētas Romas centrā un ir vislielākais Romas impērijas laika amfiteātris. Kolizejā bija vietas 50 000 skatītājiem. Kolizejs celts 75.—80. gadā pēc Kristus, tas ir 156 metrus plats un 187 metrus garš, bet augstums sasniedz 48,5 metrus. Amfiteātra centrālo daļu aizņēma arēna, kurā notika gladiatoru cīņas, bet ap to bija izvietotas ar marmoru apšūtās skatītāju sēdvietas.

Seno laiku arhitektūra Ēģiptē.

Senā Ēģipte bija sena civilizācija, kas pastāvēja Āfrikas ziemeļaustrumos pie Nīlas upes. Par civilizācijas sākumu tiek uzskatīts 3150. gads p.m.ē.[1], kad par valdnieku kļuva pirmais faraons, un šī civilizācija pastāvēja nākamos trīs tūkstošus gadus.[2] Faraonu laikmets beidzās 31. gadā p.m.ē., kad Romas impērija iekaroja Ēģipti un tā kļuva par tās provinci.[3] Mūsdienās šajā teritorijā atrodas Ēģiptes valsts.

Tās sasniegumi, kas attēloti mākslā un pieminekļos, notur valdzinājumu par Seno Ēģipti, un tas turpina pieaug, arheologiem atklājot šīs senās civilizācijas noslēpumus. Zinātni, kurā pēta Seno Ēģipti, dēvē par ēģiptoloģiju, bet zinātniekus — par ēģiptologiem.

Partenons (grieķu: Παρθενών) ir grieķu dievietei Atēnai celts templis Atēnās. Tas tika celts aptuveni piecus gadsimtus pirms mūsu ēras. Šis ir viens no visnozīmīgākajiem kultūras pieminekļiem, kas ir labi saglabājies no Klasiskās Grieķijas laikiem. Partenons joprojām simbolizē Seno Grieķiju un Atēnu demokrātiju. Pašlaik Grieķijas kultūras ministrija plāno restaurēt šo celtni[1].

Arhitektūra Indonēzijā.

Learn more about creating dynamic, engaging presentations with Prezi