Introducing 

Prezi AI.

Your new presentation assistant.

Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.

Loading…
Transcript

2020. Tokiói Olimpia

Gyorskorcsolya

Vízilabda

Készítette: Nagy Dorina 11.a

2021. júl.23.-aug.08.

Új időpont

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) hivatalosan bejelentette, napra pontosan egy évvel halasztotta el a tokiói nyári olimpiai játékokat, amely 2021. július 23-án veszi kezdetét és augusztus 8-ig tart, a paralimpiát augusztus 24. és szeptember 5. között rendezik.

Szilágyi Áron

Szilágyi Áron kétszeres olimpiai, világ- és Európa-bajnok magyar kardvívó. A Vasas SC versenyzője.

Vívás

Benjamin Philip Kleibrink

Benjamin Philip Kleibrink olimpiai és Európa-bajnok, világbajnoki ezüstérmes német vívó, az első német olimpiai bajnok férfi egyéni vívásban.

Vívás

Sportlövészet

A sportlövészet lőfegyverekkel (hideglő- és tűzfegyverekkel) űzött szabadidős, félprofi, vagy profi sporttevékenység. A sportlövészet már az első olimpia óta része a programnak, csak két játékon hiányzott, 1904-ben és 1928-ban.

Készítette: Jenei Flóra 11.a

Kateřina Emmons

Igaly Diána (Budapest, 1965. január 31. –) magyar sportlövő, skeetlövésben olimpiai bajnok és olimpiai bronzérmes. Az olimpián megnyerte a skeet alapversenyét, majd a döntőben hibátlanul teljesítve szerezte meg az aranyérmet, a magyar sportlövészek közül 24 év után első nőként.[3] Az év magyar sportolónője szavazáson harmadik volt.

Igaly Diána

Kateřina Emmons, született Kateřina Kůrková (Plzeň, 1983. november 17. –) olimpiai bajnok cseh sportlövőnő, a szintén olimpiai bajnok sportlövő, az amerikai Matthew Emmons felesége. Olimpián először 2004-ben, Athénban vett részt, ott bronzérmet szerzett. Pekingben, a 2008. évi nyári olimpiai játékokon a 10 méteres légpuska versenyszámot megnyerte. A döntőbe a maximálisan megszerezhető 400 ponttal első helyen érkezett, majd a döntőben is magabiztosan lőtt, és végül új olimpiai rekorddal, 503,5 ponttal nyerte a versenyszámot.

Úszás

Készítette: Földesi Mariann 11. A

Úszás

Leghíresebb magyar úszó

Hosszú Katinka

Magyar

Hosszú Katinka (Pécs, 1989. május 3. –) háromszoros olimpiai, kilencszeres világ- és tizennégyszeres Európa-bajnok magyar úszónő. Az első olyan versenyző, aki egy időben tartotta a világcsúcsot mind az öt vegyesúszó számban (200 m, 400 m, rövid pályán: 100 m, 200 m, 400 m).

A leghíresebb külföldi úszó

Michael Phelps

Külföldi

Michael Fred Phelps (Baltimore, Maryland, 1985. június 30. –) huszonháromszoros olimpiai bajnok amerikai úszó, minden idők legsikeresebb olimpikonja.

Kajak-kenu

Készítette: Erdei Barbara 11.a.

Kajak-kenu

Kozák Danuta

Magyar

Ötszörös olimpiai-, tizennégyszeres világ- és tizenhatszoros Európa-bajnok magyar kajakozó, a legtöbb olimpiai aranyérmet nyert magyar női kajakos. Édesanyja révén lengyel származású.

Birgit Fischer

Külföldi

Nyolcszoros olimpiai bajnok, 28-szoros világbajnok német kajakozó.

Műugrás

A műugrás versenyszám a nyári olimpiákon először 1904 ben Saint Louisban szerepelt csak a férfi 3 méteres számmal. 1908 óta kerül megrendezésre a 10 méteres toronyugrás. 1912-ben a nők is toronyugrásban mérhették össze tudásukat, csak a következő 1920-as olimpián bővült a női műugrással a műsor.

Készítette: Kiss Nikolett 11.a

Hajnal András

Magyar

Hajnal András magyar műugró, többszörös korosztályos és felnőtt bajnok. Ötször választottak a legjobb magyar férfi műugrónak. Két olimpián szerepelt (2000-ben és 2004-ben), legnagyobb sikerét Lengyel Imrével érte el, akivel 2002-ben a berlini Európa-bajnokságon szinkrontoronyugrásban ezüstérmet szerzett.

Jack Laugher

Külföldi

Jack David Laugher angol olimpiai-, ifjúsági Európa- és világbajnok műugró.

Holácsik Zsóka 11.A

Torna

A torna különböző jellegű és különböző szereken bemutatott gyakorlatokból álló összetett sportág, amelyet férfiak és nők egyaránt űznek, részben eltérő szereken. A férfi szertorna gyakorlatai: talaj, gyűrű, korlát, lólengés, ugrás és nyújtó. A női versenyeken is megvan a talaj és az ugrás, további szereik a gerenda és a felemás korlát.Az egyes gyakorlatfajtákból egyéni versenyeket rendeznek, de a valamennyi gyakorlatot tartalmazó összetett versenyek és a csapatversenyek is a megmérettetés részei. A torna az első újkori olimpia óta része a játékoknak, kezdetben csak férfiaknak, 1928-ban, 1936-ban és 1948-ban női csapatversenyben is avattak bajnokot. 1952 óta már egyre több számot rendeztek a nők részére is

Berki Krisztián

Olimpiai bajnok, háromszoros világbajnok és hatszoros Európa-bajnok magyar tornász, lólengés-specialista, az Újpesti TE sportolója. Az olimpián a lólengés selejtezőjében egy elemet kihagyott a gyakorlatából, de a pontszáma így is az ötödik helyen juttatta a fináléba a szeren. A döntőben hibátlan gyakorlatára 16.066-os pontszámot kapott, akárcsak Louis Smith; a holtversenyt a gyakorlatának magasabb kivitelezési pontszáma döntötte el Berki javára, aki megnyerte első olimpiai aranyérmét.

Magyar

Nadia Comaneci

Nadia Comăneci ötszörös olimpiai bajnok román tornász elsősorban a tökéletes kivitelezéssel véste be nevét a sporttörténelembe. 14 évesen már az 1976-os montreali olimpia sztárja volt. Ő volt az első olyan tornász, aki többször is a maximális tízes osztályzatot kapta, amire az eredményjelzőket nem készítették fel, eredményét 1.00-ként tüntették fel.

Külföldi

A tenisz egyike azon sportágaknak, amelyek már az első nyári olimpiai játékok programján is szerepelt. 1924 és 1988 között azonban csak két ízben, akkor is bemutató sportágként szerepelt a versenyszámok között. A hivatalos olimpiai programnak 1988 óta része ismét.

Tenisz

Juhász Anita 11.a

Babos Tímea

Babos Tímea párosban világelső magyar hivatásos teniszezőnő, párosban háromszoros világbajnok, háromszoros Grand Slam-tornagyőztes, háromszoros junior Grand Slam-tornagyőztes és ifjúsági olimpiai bronzérmes, kétszeres olimpikon. A 2017-es WTA Finals páros győzteseként az első magyar női teniszvilágbajnok.

Magyar

Serena Williams

Serena Jameka Williams négyszeres olimpiai bajnok, korábbi világelső amerikai hivatásos teniszezőnő.

Huszonháromszor nyert egyéniben Grand Slam-tornát. Egyike azon kevés teniszezőnek, akiknek sikerült teljesíteniük az ún. „Non-Calendar Year” karrier Grand Slamet, azaz mind a négy nagy tornán diadalmaskodni (a Grand Slam az egy naptári évben elért négy győzelmet jelenti).

Külföldi

Gyorskorcsolya

Magyar

  • A gyorskorcsolyázás téli sport, amely Hollandiában született meg.
  • Olimpiai sportág, melyet ma már főleg fedett jégpályán, jellemzően páros verseny formájában bonyolítanak le – 500 és 10 000 méter közötti távokon.
  • A sportág önállósult változata a rövidpályás gyorskorcsolya, nem jégen űzött változata a görkorcsolya

Mátyás Viktória 11.a

Liu Shaolin Sándor

Liu Sao-lin (Budapest, 1995. november 20. született. Apai ágon kínai származású magyar olimpiai bajnok, világbajnok, Európa-bajnok, világkupagyőztes és magyar bajnok rövidpályás gyorskorcsolyázó.

Ireen Wüst

Wüst a 2004-es KNSB Holland Egyetlen Távolság Bajnokságon debütált 2003. novemberében, kilencedik helyen mind az 500 m, mind az 1500 m versenyen. A szezon végén ezüstérmet nyert a junior világbajnokságon Roseville-ben (Minnesota , USA). A következő szezonban kvalifikálódott a 2004–2005-es világkupára a 2005-ös KNSB Holland Egyetlen Távolság Bajnokságon , ötödik helyen az 1000 méteren, a negyedik helyen az 1500 méteren. A 2005. évi KNSB Holland Allround Bajnokságon harmadik helyezettvel kvalifikált első nemzetközi senior versenyére, a 2005. évi Heerenveen- i Európa bajnokságra . Ott negyedik lett, és helyet kapott a holland csapatban a2005. évi allround világbajnokság Moszkvában, Oroszország, ahol az ötödik helyre került. Ezután a finnországi Seinäjokiban junior világbajnok lett .

Külföldi

Vízilabda

Szűcs Regina

Vízilabda

Hosnyánszky Norbert

Magyar

Viktor Jelenić

A 2004. évi nyári olimpián ezüst érmes lett a csapata (szerb)

Külföldi

Öttusa

Az öttusa összetett versenysport, amely öt sportágból (lovaglásból, vívásból, lövészetből, úszásból és terepfutásból) áll össze. Modern pentatlonnak is nevezik. A versenyek lebonyolítása lehet egyéni, csapat- vagy váltóverseny jellegű.

A sportágak sorrendje – összefüggésben a 2009-ben bevezetett szabályokkal – megváltozott (azelőtt lövészet, vívás, úszás, lovaglás és futás volt a sorrend):

vívás

úszás

lovaglás

kombinált futás-lövészet

Magyari Tibor

Demeter Bence

Demeter Bence (Székesfehérvár, 1990. március 20. –) világbajnok öttusázó. Édesapja Demeter József Európa-bajnok öttusázó.

1998-ban kezdett öttusázni. 2006-ban az öttusa ob-n tagja volt a győztes csapatnak. Első világbajnoki címét 2013-ban szerezte Kaohsziungban.

Magyar

Steph Cook

Külföldi

Georgina Harland (1978. április 14-én született), egykori Nagy-Britanniából érkező modern versenyző . Miután tartalékként szolgált a brit csapat számára a 2000. évi nyári olimpián , a görög Athénban (Görögország) megrendezésre kerülő 2004-es játékokhoz kiválasztották , és a nők egyéni versenyén bronzérmet nyertek. 2008 végén visszavonult a hivatásos sportból, mert a pályafutása véget ért a 2008. évi játékok előtt .

Tóth Árpád

Kézilabda

A kézilabda sportág az 1936-os berlini olimpia műsorában szerepelt, majd rövid szünet után, a következő, Németországban rendezett 1972-es olimpiától mindig helyet kapott a műsoron ez a sportág. Női versenyeket 1976-tól rendeznek.

Az első alkalommal az akkori szokásoknak megfelelően szabadtérben vívták a csapatok a mérkőzéseiket, a többi olimpián viszont már teremben.

Nagy László

kétszeres Bajnokok Ligája-győztes magyar válogatott kézilabdázó, jobbátlövő. A magyar válogatottal, amelynek 2009-ig, majd 2012 és 2017 között csapatkapitánya volt, a 2004-es és a 2012-es olimpián is negyedik helyen végzett.

Nikola Karabatic

olimpiai, Európa- és világbajnok francia kézilabdázó. Jelenleg a francia PSG játékosa. A 2007-es, a 2014-es és a 2016-os év legjobb kézilabdázójának választották.

Birkózás

Készítette: Terdik Péter

Hódos Imre

Title

1945-től a Debreceni MTE, 1946-tól a Debreceni VSC, 1949-től a Budapesti Fáklya, illetve a Budapesti Vörös Lobogó, majd 1953-tól ismét a Debreceni VSC birkózója volt. 1952-től 1960-ig szerepelt a magyar válogatottban. A kötöttfogású birkózás légsúly súlycsoportjában ért el kiemelkedő eredményeket. Három olimpián volt a magyar küldöttség tagja, bajnoki címét az 1952. évi helsinki olimpián nyerte. Az olimpiát követő 1953. évi nápolyi világbajnokságon ezüstérmes lett. Az aktív sportolást az 1960. évi római olimpiai részvétel után fejezte be.

Elbrus Tedeyev

Elbrus Tedejev (1974. december 5-én született Nogirban , Prigorodny körzetben , Észak- Oszétiai ASSZ , Szovjetunió ) egy oszétiai birkózó Ő nyert aranyérmet a 2004 nyári olimpián Athénban . Háromszoros világbajnok , Dzhambolat Tedejev testvére , aki Ukrajnát is képviselte.

Az első nemzeti bajnokságot 1880-ban az Angol Amatőr Ökölvívó Szövetség (Amateur Boxing Association of England) rendezte mindössze 4 kategóriában. A súlycsoportokat angol hagyományos súlymértékben: fontban és stone-ban (14 font) adták meg. A második világháború után az amatőr bokszban a súlycsoportokat kilogrammban adják meg, a profiknál máig él a hagyományos angolszász mértékegységek használata. 2003-ra alakult ki az amatőr ökölvívás jelenlegi súlycsoport-beosztása, a 2004-es Athéni Olimpián 11 kategóriában folytak a küzdelmek.

Ökölvívás

Készítette: Szász Barbara

Papp László

Magyar

Magyarország, és a világ egyik leghíresebb ökölvívója, aki 1948-ban a londoni, 1952-ben a helsinki és 1956-ban melbourne-i olimpián nyert aranyérmet. A Budapest Bástya és a Budapesti Vasas bokszolójaként közép-, majd nagyváltósúlyban indult, 1946 és 1956 között hét országos bajnokságot nyert. Kétszeres amatőr Európa-bajnok. Az 1948-as londoni olimpián középsúlyban, 1952-ben Helsinkiben és 1956-ban Melbourne-ben nagyváltósúlyban diadalmaskodott. Ez a páratlan bravúr – háromszor egymás után olimpiai aranyat szerezni – neki sikerült először. Azóta Teófilo Stevenson és Félix Savón volt képes erre.

Teófilo Stevenson

Külföldi

  • 1971-ben bronzérmes a pánamerikai játékokon nehézsúlyban.
  • 1972-ben olimpiai bajnok nehézsúlyban. Megkapta az olimpia legtechnikásabb ökölvívójának járó Val Barker-díjat.
  • 1974-ben világbajnok nehézsúlyban.
  • 1975-ben aranyérmes a pánamerikai játékokon nehézsúlyban. A döntőben a későbbi profi nehézsúlyú világbajnok amerikai Michael Dokest győzte le.
  • 1976-ban olimpiai bajnok nehézsúlyban. Az elődöntőben a későbbi profi nehézsúlyú világbajnok amerikai John Tate-et győzte le.
  • 1978-ban világbajnok nehézsúlyban. A negyeddöntőben a későbbi profi nehézsúlyú világbajnok amerikai Tony Tubbsot győzte le.
  • 1979-ben aranyérmes a pánamerikai játékokon nehézsúlyban.
  • 1980-ban olimpiai bajnok nehézsúlyban.
  • 1982-ben a világbajnokságon már szupernehézsúlyban indult, de az első körben kikapott a későbbi profi nehézsúlyú világbajnok olasz Francesco Damianitól.
  • 1986-ban világbajnok szupernehézsúlyban.

324 mérkőzéséből: 302 győzelem, 22 vereség.

Learn more about creating dynamic, engaging presentations with Prezi