Introducing 

Prezi AI.

Your new presentation assistant.

Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.

Loading…
Transcript

Karo Žirgas

Steven Spielberg

Michael Morpurgo

AKIMIRKOS IŠ FILMO

AKIMIRKOS IŠ FILMO IR APRAŠYMAS

Aprašymas

Eilinė darbšti šeima, kuri sunkiai verčiasi gyvenime. Vieną dieną tėvas atsiveda jo paties per išdidumą nupirktą žirgą, kuris, jo manymu, galės padėti šeimai neatsidurti gatvėje. Žirgas iš karto patiko sūnui Albertui, kuris negalėjo atitraukti nuo jo akių. Albertas pavadino savo naują bičiulį Džojumi. Taip gimė amžinas ryšys, draugystė.

Aprašymas

Dėja, laimė negali tęstis amžinai, ypač kai į duris beldžiasi karas. Draugai išsiskiria, kaip jie mano, visam laikui. Karas – tai negailestingas laikotarpis, kuris be pasigailėjimo naikina viską savo kelyje. Prieš Džojaus akis iškyla ilgas kelias, kupinas žiauriausių išbandymų.

Aprašymas

Nuo Anglijos iki Prancūzijos, jis atsiduria priešo teritorijoje, priešininkai pagauna jį į nelaisvę tačiau Džojus niekada nesuklumpa ir kovoja iki galo. Tuo tarpu Albertas per visą karo laikotarpį nepamiršta savo draugo. Likimas iškrečia netikėčiausius pokštus – galų gale draugystė triumfuoja, abu draugai vėl atranda vienas kitą.

Veikėjai

Albertas – 14 - os metų berniukas, kuris buvo antrasis Džojaus šeimininkas. Iš tiesų Džojų nusipirko jo tėtis, bet jis nesirūpindavo žirgu, taigi didžiausia atsakomybė teko Albertui.

Veikėjai ir autorius

Džojus – gražus bėras kumeliukas su kryžiumi ant nosies. Jis parduodamas kariuomenei ir atsiduria karo įkarštyje Vakarų fronte. Jis kaunasi su priešu, matydamas visą mūšių Prancūzijoje siaubą. Džojaus drąsa sujaudina kareivius ir jis randa šilumos bei vilties tiek karo siautulyje, tiek apkasų vienatvėje. Tačiau Džojus labiausiai ilgisi Alberto, fermerio sūnaus, pas kurį augo

FILMO REŽISIERIUS

Steven Spielberg (g. 1946 m. gruodžio 18 d. Cincinatyje, JAV) – amerikiečių kino režisierius ir prodiuseris. Vienas iš DreamWorks studijos įkūrėjų. Mažai režisierių gali pasigirti tuo, kad per gyvenimą sukūrė 30 filmų. Dar mažiau didžiuojasi tuo, kad bent pusę jų kūrinių galima įvardinti esančiais arti tobulumo. Ne kiekvieno kurti filmai iš viso surinko beveik 10 milijardų dolerių ir dar mažiau žmonių yra žinomi dėl to, kad sugriovė vieną Holivudo sistemą pakeisdami ją visiškai nauja.

S. Spielburg

Knygos rašytojas

M. Morpurgo

Michael Morpurgo (g. 1943 m.) – populiarus anglų vaikų rašytojas, taip pat poetas, dramaturgas, libretų autorius. Yra parašęs apie 120 knygų, kurios išverstos į 25 kalbas. Už savo kūrybą yra pelnęs Karnegio apdovanojimą, Vokietijos jaunimo literatūros prizą, Britų vaikų premiją.

Londono universitete studijavo anglų ir prancūzų kalbas, įgijo mokytojo specialybę ir pagal ją dirbo. Taip ir išryškėjo jo, kaip vaikų rašytojo, talentas – skaitant vaikams ir pasakojant jiems savo sukurtas istorijas.

Net patys baisiausi įvykiai vieną dieną pasibaigia, praeina. Lieka juos išgyvenę ir prisimenantys žmonės. Tačiau ateina laikas, kai ir tie žmonės turi išeiti. Tada belieka pasakojimai, gyvuosiantys tol, kol bus pasakojančių ir klausančių, prisimenančių.

Pagr. mintis

Faktai apie

pasaulinį karą

Faktai apie pirmąjį pasaulinį karą

Pirmojo pasaulinio karo metu Ispaniškasis maras buvo trečdalio kareivių mirčių priežastis.

Pirmojo pasaulinio karo metu Ispaniškasis maras buvo trečdalio kareivių mirčių priežastis.

Pirmojo karo aukomis laikoma maždaug 35 milijonai civilių ir karių. Daugiau nei 15 milijonų žuvo, o 20 milijonų buvo sužeisti.

Per Pirmąjį pasaulinį karą pirmą kartą buvo panaudoti cheminiai ginklai

Plastinė chirurgija buvo išrasta karo metu

Jauniausias britų kareivis buvo tik 12 metų amžiaus

Pirmojo pasaulinio karo metu šunys atliko ryšininko funkcijas – nešdavo įsakymus į frontą kapsulėse, pritvirtintose prie jų kūnų. Jie taip pat buvo pasitelkiami tiesiant telegrafo laidus.

Vokiečiai pirmieji Pirmojo pasaulinio karo metu ėmė naudoti ugniasvaidžius. Liepsna iš šių ginklų pasiekdavo objektus net už 40 metrų.

Pirmajame pasauliniame žuvo ne tik žmonės, žuvo ir daugybė karo žirgų: vien tik Britanija į karą pasiuntė milijoną arklių. Spėjama, kad išgyveno apie 65 tūkst., o ir tie patys niekada nebegrįžo namo: jie buvo parduoti mėsininkams. Beje, šis faktas knygoje vaizdžiai aprašomas.

Patikusios citatos

Citatos

Karas – viską praryjanti mėsmalė.

„Deja, tu laimėjai. Arklys tavo. Gerai rūpinkis juo, drauguži. […] Po valandos ar dviejų mudu vėl kaip pamišę stengsimės vienas kitą užmušti. Vienas Dievas težino, kodėl mes tai darome, o man atrodo, kad jis ir pats pamiršo tą priežastį. Sudie, velsieti. Mes jiems parodėm, ar ne? Mudu parodėm, kad bet koks ginčas tarp žmonių gali būti išspręstas, jeigu tik jie pasitiki vieni kitais. Juk nieko daugiau ir nereikia, kaip manai?“

„Tylus odos girgžčiojimas, pavadžių skimbčiojimas ir paskubomis duodamos komandos dabar buvo nustelbtos kanopų dundesio ir kareivių riksmų – mes puolėme priešą, kuris buvo slėnyje priešais mus. Vienos akies krašteliu mačiau žibantį sunkų kapitono Nikolso kardą. Jaučiau jo pentinus šonais ir girdėjau mūšio riksmą. Mačiau, kaip pilki kareiviai priešais mus pakėlė šautuvus, ir išgirdau mirtiną kulkosvaidžio kalenimą, o paskui staiga pajutau, kad nebeturiu raitelio, kad nejaučiu jo svorio ant savęs ir esu vienas eskadrono priekyje.“

„Čia, Prancūzijoje, yra tūkstančiai mūsų arklių, pone. Jie yra karo veteranai. Ar norite pasakyti, kad po visko, ką jie iškentėjo, ką mes padarėme juos gydydami, po visko, ką padarėte jūs pats, jie nusipelnė tokios pabaigos?“

AČIŪ UŽ DĖMĖSĮ!

Learn more about creating dynamic, engaging presentations with Prezi