Introducing
Your new presentation assistant.
Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.
Trending searches
Ссавці
Зуби
1 Сумчасті
2 Комахоїдні
3 Рукокрилі
4 Ряд Гризуни
5 Зайцеподібні
6 Дельфіни та кити
Список літератури
Ссавці - це хордові хребетні теплокровні тварини, для яких характерне вигодовування малят молоком. Цей клас налічує близько 5000 (в Україні - понад 1000 видів)
Зуби - кісткові утворення в ротовій порожнині хребетних тварин, використовуються для розкушування і пережовування їжі, а також з метою нападу і захисту. Хоча зуби ссавців різноманітні за виглядом, вони однакові за будовою. Кожен зуб складається з особливої речовини дентину. Частина зуба, що виступав над яснами, ззовні вкрита міцною емаллю. До щелепи зуби кріпляться за допомогою кореня, вкритого твердим цементом. Різці та ікла мають один корінь, кутні два або - три. У більшості ссавців протягом їхнього життя зуби змінюються. Перші зуби називають молочними, у них, на відміну від постійних, які їх замінюють, немає коренів.У представників різних загонів ссавців число зубів сильно варіює: зменшення або збільшення числа зубів пояснюється пристосуванням тварин. до різних об'єктів харчування. У хижих число зубів не перевищує 44, а ось у парнокопитних зубів сильно варіює. У деяких неповнозубих 18-20 зубів; у деяких видів сумчастих може бути до 58 зубів, а у представників зубатих китоподібних сімейства дельфінових 250 зубів.
Різці мають загострений край, вони допомагають тварині відрізати від їжі невеликі шматочки. Ікла найчастіше конічної форми і довші за інші зуби. За їхньою допомогою тварини утримують та розривають здобич, а також захищаються від ворогів. Малі та великі кутні зуби перетирають їжу. На їхній поверхні є різноманітні горбки та згортки, які разом утворюють жуйну поверхню. У рослиноїдних видів добре розвинені різці й кутні зуби, а ікла недорозвинені або зникають.До щелепи зуби кріпляться за допомогою кореня, вкритого твердим цементом. Різці та ікла мають один корінь, кутні два або три. У більшості ссавців протягом їхнього життя зуби змінюються. Перші зуби називають молочними, у них, на відміну від постійних, які їх замінюють, немає коренів.
Серед сумчастих с наземні види (кенгуру, сумчастий тушканчик); Деякі з них ведуть Деревний (сумчаста летяга. сумчастий ведмідь, або коала), резент водний (водяний опосум), або підземний (сумчастий кріт) спосіб життя. Зубна формула архаїчна: тальна повний ряд різців (по 5 на Верхній щелепі і по 4 - на нижній), добре розвинені ікла гострі корінні зуби. У вах опосумів по 50 зубів. Найміцніші зуби були у сумчастих левів Науковець зацікавився знайденою твариною, бо його вразили ті зуби. Їх у ссавця було 35. Передні становили 10 см завдовжки. Щелепа була Дуже міцною. Лев міг загризти будь-яку з тварин, що тоді ожили на континенті. Мав вн також дуже великі кіт Легко розривав жертву на шматки.
об'єднує близько 900 видів плацентарних звірів (землерийки їжаки, хохулі, кроти). які освоїли різні середовища існування (наземне, водне грунт). Зуби слабко Диференційовані. У їжаків 36 зубів, зубів у хохул - 44. Зубна формула Зуби крота, за своею гостроконусовидної Резентаци форм по своему розташуванню схож на досліджу зуби крокодила. Зубів від 33 до 44. Кількість і будова зубів використовується при визначенні вид в кратячих.
Рукокрилі об'єднує дрібних і середніх розмірів ссавців, які здатні літати. Зуби - резент комахоїдноспід го типу. М'ясоїдні кажани більші й гострі зуби
До них відносяться миші, пацюки, хом'яки, білки й інші дрібні ма середньої величини звірі. Живляться переважно або виключно рослинною їжею. Для них характерні великі ма гострі різці (по два у кожній щелепі), кумні зуби з плоскою жувальною поверхнею. Різці вкриті емаллю лише спереду, вони завжди сточуються з мого боку, де емалі немае Різці, а у деяких видів і кутні зуби, не мають коренів і тому ростуть упродовж усього життя.
До зайцеподібних належать зайці та кролі.Від останніх відрізняється лише
наявністю двох пар різців на верхній щелепі (замість однієї пари у призунів) та складнішим за будовою шлунком. Корінні зуби з глибокими складками емалевою стінки. Передні верхні різці з глибокими поздовжніми борозенками.
Слід зазначити, що не всі ссавці пережовують їжу. Дельфіни, наприклад, ловлять і ковтають рибу цілою, їхні зуби всі однакові, схожі на ікла та здатні лише утримувати здобич. Вусаті кити зовсім не мають зубів. Живляться вони дрібними організмами товщі води, проціджуючи воду за допомогою особливих рогових пластин («вусів») та язика.
Зуби [Архівовано 4 травня 2021 у Wayback Machine.] // Українська мала енциклопедія : 16 кн. : у 8 т. / проф. Є. Онацький. — Накладом Адміністратури УАПЦ в Аргентині. — Буенос-Айрес, 1959. — Т. 2, кн. 4 : Літери Ж — Й. — С. 515-517. — 1000 екз
Велика норвезька енциклопедія
Великі ссавці пізнього неогену та раннього антропогену України : монографія / відп. ред. Л. І. Рековець ; Національна Академія Наук України, Національний науково-природничий музей. — К. : ЕКМО, 2008. — 204 с. — ISBN 978-966-02-4690-4
Підоплічко I. Г. Загальна характеристика класу ссавців (Mammalia) [Архівовано 6 березня 2022 у Wayback Machine.] / Фауна України. — Київ: Вид-во АН УРСР, 1956. — Том 1, вип. 1. — С. 7–69 с.
Сокур I. Т. Ссавці фауни України та їх господарське значення. — Київ: Держучпедвид., 1960. — 211 с.