Introducing
Your new presentation assistant.
Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.
Trending searches
VRG S.A to grupa kapitałowa, która specjalizuje się w projektowaniu oraz dystrybucji wysokiej jakości kolekcji mody oraz biżuterii dla mężczyzn i kobiet.
- 567 salonów o łącznej powierzchni sprzedażowej liczącej 51,6 tys. m2
- 148 salonów marki Vistula
- 122 salonów marki Bytom
- 128 salonów marki W.KRUK
- 38 salonów marki Wólczanka oraz
- 31 salonów marki Deni Cler Milano.
Najwyższa jakość produktów
Zysk
- Sprzedaż grupy w 2018 wyniosła 272,1 mln PLN (+22% r/r).
- Bytom dodał 24,8 mln PLN przychodów za XII 2018 r. Bez Bytomia wzrost wyniósł 11% r/r.
- W 2018 przychody segmentu odzieżowego wzrosły o 26% r/r, osiągając 161,9 mln PLN.
- Bez Bytom, odpowiednio 137,2 mln PLN, +7%.Przychody segmentu jubilerskiego wyniosły 110,2 mln PLN, rosnąc o 16% r/r.
Wśród celów znajdowało się utrzymanie dwucyfrowego wzrostu przychodów grupy, zwiększenie o ponad 50% sprzedaży internetowej (sprzedaż wzrosła o 73% w 2018roku) oraz zwiększanie grupy kapitałowe , czyli włączenie do grupy kapitałowej spółki BYTOM. Wszystkie cele zakończone sukcesem.
Dzięki połączeniu ze spółką Bytom SA i powstania Grupy Kapitałowej VRG S A dochody przedsiębiorstwa znacznie wzrosły.
Konkurentami na rynku krajowym w segmencie odzieżowym są firmy takie jak Lancerto, PAWO-MEN sp. z o.o. oraz firma Pawis
W segmencie jubilerskim spółka konkuruję z firmą APART oraz YES. Spółki w trójkę dominują na polskim rynku biżuterii. W.KRUK dzięki wysokiej jakości biżuterii i długoletniej historii przemawia do polskich klientów.
Najczęściej produkty spółki skierowane są do ludzi, którzy pracują w firmach wymagających odpowiedniego dress code`u. Produkty są także przeznaczone na niezwykłe okazje, ale także dla grona klientów noszących na co dzień eleganckie i szykowne odzienie.
Marki wchodzące w skład grupy kapitałowej VRG S. A otrzymują materiały potrzebne do wytworzenia produktów od renomowanych europejskch dostawców między innymi Marzotto, Guabello, Tallia di Delfino, czy Lanificio Zignone. Włochy, Tajlandia i Turcja to kraje, z których pochodzi większość dostawców VRG S. A , są to sprawdzeni i niezawodni dostawcy.
Pojawiają się pozytywne, jak i negatywne komentarze
dotyczące Grupy Kapitałowej VRG S. A.
Aktualnie rynek ukraiński jest rynkiem nieatrakcyjnym, jednak w ostatnim czasie rynek ten ustabilizował kurs waluty, jego wzrost gospodarczy jest dodatni i Narodowy Bank Ukrainy wskazuje na utrzymanie się około 3% tempa wzrostu PKB.
Od 2016 roku Ukraina znajduje się w strefie wolnego handlu z UE, co sprawiło, że wejście na rynek jest o wiele łatwiejsze.
Ekspansja zagraniczna VRG S.A. skupiłaby się w segmencie odzieżowym, gdyż przed konfliktami z Rosją, Ukraina była jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków zbytu dla polskiej odzieży.
VRG S.A. chcąc uniknąć strat i niepowodzeń związanych z ekspansją na ten rynek może rozpocząć początkowo współpracę z ukraińskimi markami w sferze projektowania odzieży dla spółki.
Spółka planuje współpracę z ukraińską projektantką Svetlaną Bevzą, która podbiła nowojorskie wybiegi.
Następnym krokiem strategii będzie przejęcie marki Bevza. Posiadając nową markę w Grupie Kapitałowej VRG S. A będzie kontynuował swoją strategię House of Brands