Introducing 

Prezi AI.

Your new presentation assistant.

Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.

Loading…
Transcript

Свиняча війна

Свиняча війна це конфронтація між США і Великобританією, що почалася в 1859 році з-за свині, застреленої в спірному районі на островах Сан-Хуан. Свиня була єдиною жертвою конфлікту, який опинився в цілому безкровним.

TOPIC 1

15 червня 1859 року, рівно через 13 років після підписання Орегонського договору, американський фермер Лиман Катлер, що оселився на острові Сан-Хуан відповідно до законів США, виявив, що в його городі риється велика чорна свиня і їсть його картоплю. Це було вже не в перший раз, і перезбуджених Катлер застрелив свиню. Виявилося, що свиня належала ірландцеві Чарлзу Гриффину, який управляв вівцеферму Компанії Гудзонової затоки; у нього було кілька свиней, і він їм дозволяв вільно бродити де завгодно. До цього інциденту обидві сторони конфлікту жили в світі. Катлер запропонував Гриффину 10 доларів в якості компенсації за свиню, але Гріффін зажадав 100. Тоді Катлер заявив, що взагалі нічого не буде платити, так як свиня вторглася на його землю. Коли британська влада пригрозили заарештувати Катлера, американський фермер звернувся до своїх владі за військовим захистом.

Командувач Орегонським військовим округом бригадний генерал Вільям Харні спочатку відправив на острів Сан-Хуан 66 солдатів 9-го піхотного полку під командуванням капітана Джорджа Пикетта з наказом не дати висадитися британцям. Побоюючись, що якщо американців залишити без нагляду, то американські сквоттери почнуть заселяти Сан-Хуан, англійці відправили туди три військові кораблі під командуванням капітана Джеффрі Хорнбі. Пішла ескалація, і до 10 серпня 1859 року 461 американський солдат з 14 гарматами під загальним командуванням полковника Сайлеса Кесі протистояли п'яти британським військовим кораблям з 167 знаряддями і 2140 людьми на борту.

Губернатор британської колонії Ванкувер Джеймс Дуглас наказав контр-адміралу Роберту Бейнес висадити на острові морських піхотинців і викинути звідти американських солдатів. Бейнес відмовився, вирішивши, що було б нерозумно двом великим державам розв'язувати війну через якийсь свині. Командири на місцях по обидва боки отримали однакові накази: захищатися в разі нападу, але ні в якому разі не стріляти першими. Протягом декількох днів британські та американські солдати обмінювалися образами, намагаючись спровокувати один одного, але дисципліна взяла своє, і пострілів так і не прозвучало.

TOPIC 2

Коли новини про кризу досягли Вашингтона і Лондона, офіційні особи обох країн були шоковані і зробили дії по розрядці потенційно вибухонебезпечної ситуації. У вересні президент США Джеймс Б'юкенен відправив генерала Уинфилда Скотта для переговорів з губернатором Джеймсом Дугласом про шляхи розв'язання кризи. Скотту вже вдалося залагодити два прикордонних конфлікту між США і Великобританією в кінці 1830-х, і президент сподівався, що він знову зможе позбавити країну від абсолютно непотрібного їй в умовах близької громадянської війни військового конфлікту. У жовтні Скотт прибув на Сан-Хуан і приступив до переговорів з Дугласом.

В результаті переговорів сторони домовилися зберегти спільну окупацію острова Сан-Хуан до остаточного вирішення питання, але при цьому зменшити контингенти до чисельності, що не перевищує 100 чоловік з кожного боку. Британський табір розмістився на північному кінці острова біля берегової лінії (для легкості повідомлення з островом Ванкувер), американський - на південному, на височині, з якої можна було вести артилерійський загороджувальний вогонь по протоці.

Через що почалася незабаром громадянської війни в США спільна окупація затягнулася на 12 років. Під час війни місцева влада підбивали Лондон анексувати не тільки спірну ділянку, а й взагалі цілий регіон, але офіційна британська влада на це не пішли. У 1871 році Великобританія і США підписали Вашингтонський договір, в якому, крім інших питань, вказувалося, що питання про протоці Сан-Хуан вирішить міжнародний арбітраж. 21 жовтня 1872 року комісія вирішила питання на користь Сполучених Штатів Америки: було прийнято американську пропозицію про кордон по протоці Харо.

Learn more about creating dynamic, engaging presentations with Prezi