Introducing 

Prezi AI.

Your new presentation assistant.

Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.

Loading…
Transcript

Виконав:

Ігор Панасенко 11-Б

Таланов Віктор Вікторович

Внесок вітчизняних учених-селекціонерів у розвиток селекції

Юр’єв Василій Якович

Видатний учений-селекціонер, академік, заслужений діяч науки, доктор сільськогосподарських наук. Із його ім'ям нерозривно пов'язана історія Українського науково-дослідного інституту рослинництва.

Із сортів, створених В.Я. Юр'євим і його учнями, поширеними були зимостійкі сорти озимої пшениці Ферругінеум 1239 і Еритроспермум 917, які сприяли розширенню посівів цієї культури в північних і східних районах . Їх і нині використовують у селекції на зимостійкість . Сорти озимої пшениці створені в інституті в наступні роки, як правило, відзначалися підвищеною зимостійкістю (Лютесценс 266, Зенітка та ін.). На основі теоретичних розробок В.Я. Юр'єва в інституті були створені й широко впроваджені у виробництво сорти озимого жита Харківське 194, Харківське 55, Харківське 60. Два останніх сорти і нині висівають у ряді областей України .У 1925 році були надруковані його наукові праці "Про найкращі сорти озимої пшениці" та "До реконструкції дослідної справи"

Інститут ім. В.Я. Юр’єва

Інститут ім. В.Я. Юр’єва

Соколов Борис Павлович

На початку 30-х років він одним з перших розпочав дослідження зі створення самозапилених ліній, на базі кращих із них були отримані перші прості міжлінійні гібриди — Степняк, Прогрес та ін.

За створення і впровадження у виробництво перших вітчизняних гібридів кукурудзи Первенєц і Успіх в 1955 р. одержав Державну премію СРСР.

Таланов Віктор Вікторович

Член-кореспондент АН СРСР. Визначний вчений в галузі рослинництва, селекціонер та один з перших організаторів державної системи сортовипробовування сільськогосподарських культур в СРСР. Автор багатьох сильних сортів пшениці.

Ольга Кирилівна Коломієць

Тріумфатором світової науки селекції цукрових буряків стала Ольга Коломієць. Успіх у створенні однонасінної форми та доведення її до виробничого використання став справжньою революцією у культивуванні цукрового буряку, що дало можливість вирощувати його без затрат ручної праці.

У важкій післявоєнній розрусі і тривала наполеглива робота селекційної станції. В 1950 р. Ольга Кирилівна схрестила рослини видатних коренеплодів «Гілка-1» і « Гілка-2» і при застосуванні неконтрольованого запилення, в результаті, отримала насіння, назване «Гілка-3». Ця «Гілка» і стала родоначальницею майбутнього одноросткового сорту. Через два роки розмножене насіння передане як новий сорт цукрового буряку до Держсортмережі для оцінки та розмноження. У 1956 р. було районовано однонасінний сорт цукрового буряку, який отримав назву «Білоцерківський однонасінний». Це була перемога, омріяна та здобута завдяки наполегливості, самовідданості й цілеспрямованості науковця-селекціонера Ольги Кирилівни Коломієць.

Learn more about creating dynamic, engaging presentations with Prezi