Introducing 

Prezi AI.

Your new presentation assistant.

Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.

Loading…
Transcript

Amnesty International

«Краще запалити свічку, ніж проклинати темряву»

Павелець Олена

Amnesty International була заснована у липні 1961 року у Лондоні англійським юристом Пітером Бененсоном.

У листопаді 1960 року, читаючи газету, його увагу привернула історія двох португальських студентів, яких засудили до семи років позбавлення волі за те, що вони підняли тост «За свободу».

Amnesty International – це всесвітній рух, що об’єднує понад 7 мільйонів людей, які вважають боротьбу з несправедливістю своєю особистою справою. "Ми боремося за світ, у якому права людини є доступними для всіх без винятку".

Членство: 2,2 мільйона членів і прихильників

Штаб-квартира: Лондон

Офіційні мови: арабська, англійська, французька, іспанська

Генеральний секретар: Айрін Кан

Міжнародна амністія

працює за 7 головними напрямками:

1.

права жінок;

2.

права дітей;

3.

викорінення тортур;

4. скасування смертної кари;

5.права біженців;

6. права в'язнів совісті;

7.захист людської гідності.

Цілі та принципи

Бачення Amnesty International — це світ, у якому кожна людина користується усіма правами, закріпленими у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних стандартах із прав людини.

Місія Amnesty International — провадити дослідження та дії, спрямовані на попередження та припинення серйозних порушень цих прав

Цінності Amnesty International — міжнародна солідарність, ефективні дії на захист окремих жертв, глобальне охоплення, універсальність та неподільність прав людини, неупередженість та незалежність, демократія та взаємна повага.

Структура організації

Здебільшого, Amnesty International складається з добровольців, проте в організації працює невелике число фахівців, праця яких оплачується. У країнах, де присутність Amnesty International найбільш помітна, члени організовуються в секції. Секції координують основну роботу організації, в якій, як правило, бере участь дуже багато членів (деякі з них об'єднуються в групи), а також роботу фахівців. У кожній секції є правління. У 2005 році в світі налічувалося 52 секції AI. Також існують структури, тобто організації, які в майбутньому можуть стати секціями.

Існує ще дві моделі структурної організації:

1.

міжнародні мережі

(вони займаються певними темами або мають конкретне призначення)

2.

афілійовані групи, які виконують ту ж роботу, що і групи в секціях, але самостійно.

Фінансування

З метою зміцнення власної незалежності, МА не звертається з проханням про фінансову підтримку і не приймає фінансову допомогу від урядів, політичних партій, релігійних та інших організацій. МА фінансується за рахунок внесків членів організації, добровільних пожертвувань і зборів від благодійних заходів. Розмір щорічного членського внеску в різних країнах варіюється і, в середньому становить від 15 до 25 $.

Deliverable 2

Deliverable 3

Amnesty International в Україні

Перша група Amnesty International в Україні з'явилася 24 березня 1991 року в м. Дрогобичі Львівської області. Її організував, а пізніше очолив Мирослав Маринович, відомий український правозахисник та в'язень сумління у минулому.

Впродовж усього часу своєї діяльності в Україні Amnesty International спрямовувала зусилля на захист конкретних в'язнів сумління в різних країнах світу, захист прав біженців, відстоювання рівності та боротьбу з проявами дискримінації у суспільстві.

Основні напрямки діяльності в Україні

Кампанія «Зупинимо тортури в Україні»

Метою кампанії є покласти край катуванням та іншим видам жорстокого поводження з боку міліції.

Кампанія «За права людини в Білорусі»

Amnesty International в Україні та інші правозахисні організації закликають Президента та Парламент Республіки Білорусь негайно ввести мораторій на винесення та виконання смертних вироків, що стане першим кроком на шляху до повного скасування смертної кари в країні

Робота над індивідуальними справами

Мережа акцій термінової допомоги

Акції термінової допомоги (Urgent Actions) оголошуються задля допомоги жертвам порушень прав людини та вимагають оперативних дій якомога більшої кількості людей. Вони були розроблені як засіб швидкого реагування за умов, коли страта, тортури та «зникнення» найбільш вірогідні. Невідкладні заходи застосуються щодо затриманих або ув'язнених, які потребують медичної допомоги, якщо їх катують або якщо умови утримання під вартою загрожують їх життю.lick to edit text

«Марафон написання листів»

Марафон написання листів— це щорічний захід Amnesty International, який зазвичай відбувається до Дня прав людини (10 грудня). В рамках цього заходу люди у всьому світі одночасно пишуть листи на захист конкретних осіб, чиї права порушені, та на знак солідарності з ними

Learn more about creating dynamic, engaging presentations with Prezi