Introducing
Your new presentation assistant.
Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.
Trending searches
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych powstał w 2001 roku. Skupia 12 inwalidzkich organizacji pozarządowych, 38 członków wspierających, w tym zakłady pracy chronionej, działając na rzecz wielu tysięcy członków, a także nie zrzeszonych osób niepełnosprawnych, stając się w ten sposób reprezentantem znacznej części środowiska.
* reprezentowanie interesów osób niepełnosprawnych
* koordynacja działań organizacji członkowskich oraz tworzenie warunków dla pełnego i aktywnego udziału osób niepełnosprawnych w życiu społecznym
* wspieranie działań na rzecz ochrony równości szans osób niepełnosprawnych w społeczeństwie
* działalność wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w zakresie oświaty, wychowania, nauki i techniki, kultury fizycznej i sportu.
Od 8 marca 2004 r. KSON posiada status organizacji pożytku publicznego. Jesteśmy członkiem Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych oraz Ogólnopolskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych.
Jest organizacją strażniczą, monitorującą transparentność działań jednostek samorządu terytorialnego. W grudniu 2005 r. KSON został uhonorowany nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego dla Najlepszej Organizacji Pozarządowej z Dolnego Śląska. W czerwcu 2014 roku wyróżniony został tytułem „Zasłużony dla Jeleniej Góry” uchwałą Rady Miasta. W 2016 roku otrzymał medal Lidera 25-lecia PFRON oraz dyplom za zajęcie II m-ca w kategorii Dostępność, a rok później złotą odznakę za zasługi dla Województwa Dolnośląskiego.
Na sukcesy KSON-u składa się praca ponad 60-ciu wolontariuszy z którymi podpisano odpowiednie umowy.
W 2017 roku wartość środków pozyskanych to 5,5 mln zł z czego większość z poza Województwa Dolnośląskiego i Miasta oraz Powiatu Jeleniej Góry.
Aktywizacja osób z niepełnosprawnościami
Projektem objętych zostało 110
beneficjentów
45 beneficjentów znalazło zatrudnienie na otwartym rynku pracy.
Obsługa recepcji, obsługa struktur wewnętrznych hotelu...
Język z ukierunkowaniem na branżę hotelarsko-turystyczna
Podstawy e-marketingu, profesjonalna obsługa klienta...
W dniu 21 listopada 2017r. rozpoczęto rekrutację do projektu „Niepełnosprawni na etacie”. Projekt ma na celu zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami posiadających wyższe wykształcenie bądź będących studentami ostatniego roku. Projekt jest realizowany w ramach pilotażowego programu PFRON „Absolwent”
Indywidualne Doradztwo Zawodowe
Działalność konsultacyjno – doradcza
Uczestnicy, w ramach projektu, objęci zostaną wsparciem bezpośrednim i indywidualnym.
Diagnoza
potrzeb, możliwości i predyspozycji.
Beneficjenci zostaną przygotowani do i poszukiwania pracy
Mentoring
Ostatnim etapem jest mentoring po ukończeniu cyklu szkoleń, dzięki któremu beneficjenci projektu
podniosą swój poziom pewności siebie oraz przy wsparciu mentora wejdą na nową ścieżkę
zawodową (rolą mentora jest wspomagać uczestnika w pokonywaniu barier występujących przy
zatrudnieniu w nowym przedsiębiorstwie).
Celem głównym projektu jest zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami posiadających wyższe wykształcenie bądź studentów ostatniego roku. Projekt jest współfinansowany ze środków PFRON
Wnioskodawca zakłada, że 40% beneficjentów ostatecznych biorących udział w projekcie znajdzie
zatrudnienie na min 6 miesięcy po ukończeniu pełnej ścieżki wsparcia.
Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Zdrowia - Narodowego
Programu Zdrowia na lata 2016-2020, w ramach realizacji zadania publicznego: 3.2.
Ma na celu popularyzacje wiedzy w zakresie specyficznych potrzeb i uwarunkowań dietetycznych w grupie seniorów (w tym zapobieganie utracie masy ciała i chorobom metabolicznym). Organizacja szkoleń dla dietetyków z zakresu żywienia osób starszych w wieku 60 +.Wszystkie działania realizowane w projekcie są BEZPŁATNE dla jego uczestników. Szkoleniem objętych zostanie 800 osób o zaawansowanej wiedzy z zakresu dietetyki we wszystkich województwach. Projekt zakończył się 31 grudnia 2017. Wartość projektu 700 000
zł.
Celem projektu „Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość” jest zwiększenie bezpieczeństwa w środowisku szkolnym poprzez tworzenie przyjaznego miejsca pracy i nauki – rodzaj zagrożenia: TERRORYZM.
Zadaniem projektu jest przeprowadzenie przeglądu placówek oświatowych, szkoleń dla pracowników szkół oraz wydanie rekomendacji do szkolnych procedur bezpieczeństwa.
Projekt ukazuje sposoby i możliwości przeciwdziałania atakom terrorystycznym i
innym zagrożeniom w placówkach oświatowym ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych. W całym projekcie w okresie 3 lat zostaną przeprowadzone szkolenia i przeglądy w 2300 placówkach na terenie całego kraju. W drugiej edycji objęto projektemokoło 1000 kolejnych placówek. Wartość projektu na rok 2017 wynosi około 3 300 000zł.
Od dwóch lat w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych działa Klub Seniora i Wolontariusza, a jego głównym celem statutowym jest integracja seniorów bez względu na przynależność organizacyjną i stan zdrowia.
Zwiedzane były między innymi Zamek Świny, miasto Bolków wraz z Zamkiem, Wieściszowice (Kolorowe Jeziorka), Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Krzeszowie i atrakcje turystyczne Chełmska Śląskiego. Każda wycieczka rozpoczyna się prezentacją multimedialną dotyczącą zwiedzanej trasy po czym następuje wyjazd autokarem. Uczestnicy wycieczki mają zagwarantowany przejazd, ubezpieczenie NW i OC, profesjonalnego przewodnika, ciepły posiłek i bilety wstępu. Warto zauważyć, że ceny tych biletów od ubiegłego roku wzrosły w niektórych przypadkach nawet o 100 % i nie przewidują ulg! Z powyższych powodów uczestnicy partycypują w kosztach wycieczek.
Odbyło się 5 wycieczek dla około 120 osób. To już 4 edycja cyklu
Dolny Śląsk wczoraj i Dziś dofinansowana przez UMWD z wkładem własnym. Wartość
projektu około 15 000 zł.
1.Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami.
2.KSONalia – tydzień osób Niepełnosprawnych.
3.Karkonoska Telewizja Integracyjna.
4.Biuletyn Informacyjny Niepełnosprawni Tu i Teraz.
1
2
3
Przedmiotem projektu było
opracowanie i wyemitowanie 4 audycji telewizyjnych o problemach osób niepełnosprawnych
zamieszkujących w Mieście i Powiecie.
Projekt
obejmował doradztwo i wsparcie prane, psychologiczne, psychospołeczne i ogólne.
Cykl imprez związanych ze Światowym
Dniem Osób Niepełnosprawnych w ramach których odbyły się warsztaty, zawody sportowo-
rekreacyjne, spotkania wolontariuszy.