Introducing 

Prezi AI.

Your new presentation assistant.

Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.

Loading…
Transcript

Попередній список України

У стародавньму центрі Чернігова поряд зі Спаським собором височить ще один свідок князівськой доби — Борисоглібський собор (1120-1123 рр.) — усипальниця князів роду Давидовичів, пізніше головний храм кафедрального монастиря, ліквідованого указом російської імператриці Катерини ІІ в 1786 р.

Борисоглібський собор

До наших днів майже не збереглися фрескові композиції, які вкривали стіни і склепіння, та портали входів у собор. Лише всередині на відкосі вікна північної стіни над порталом ледь проглядається геометричний орнамент фрески.У соборі розміщені дві постійні виставки: «Фреска чернігівських храмів», «Архітектура і ремесло Чернігова ХІ—ХІІІ ст.».

Собор

Окрасою експозиції храму є срібні з позолотою царські врата, масою близько 56 кг. Вони були виготовлені на початку ХVІІІ ст. за наказом гетьмана І.С.Мазепи, у майстерні Пилипа Якоба Дрентветта з міста Аусбурга (згідно клейма на металі врат).На щастя вони збереглися неушкодженими, а бароковий іконостас собору загинув. У храмі відновлена давня підлога з шиферних плит, а в підкупольному квадраті реконструйований омфалій — підлога, інкрустована різнокольоровою смальтою.

Царські ворота

Фото

КАНІВСЬКИЙ МУЗЕЙ-ЗАПОВІДНИК МОГИЛА Т. Г. ШЕВЧЕНКА

— могила Т. Г. Шевченка і літературно-меморіальний музей біля Канева, на Чернечій (тепер Тарасовій) горі. Створений 1925 за постановою Уряду Радянської України. У 1939 на могилі споруджено бронзовий монумент поетові (скульптор М. Манізер) і відкрито музей Т. Г. Шевченка, збудований за проектом архітекторів В. Кричевського і П. Костирка. В залах музею експонуються матеріали про життя і творчість Шевченка, про вшанування його пам'яті. В 1975 музей-заповідник нагороджено орденом Дружби народів.

Культурний ландшафт каньйону у Кам'янці-Подільському

Культурний ландшафт каньйону у Кам'янці-Подільському

-найцікавіша природна цікавінка не лише Кам'янця, але всього Поділля. Це - глибока вузька долина Смотрича із стрімкими схилами, що сягають висоти 50 метрів. Каньйон у творений течією річки крізь товщу Товтр на території Кам'янця та Кам'янецького району. В каньйоні розташовані унікальні оборонно-гідротехнічні споруди - Польська і Руська брами, передмістя Карвасари під Старою фортецею з дерев'яною Хрестовоздвиженською церквою, Порохові склади, старий пивзавод і водоспад. Уздовж каньйону проходить найдовша вулиця старого Кам'янця - Руська.

Парк «Софіївка» в Умані

Парк "Софіївка" в Умані

Національний дендрологічний парк «Софіївка» в Умані на Черкащині - перлина світового масштабу, яку вже давно потрібно внести до списку культурної спадщини ЮНЕСКО. По своїй красі, вишуканості, грандіозності та мальовничості «Софіївка» не поступається кращим зразкам садово-паркового мистецтва світу: Версальському палацовому парку, Потсдамському королівському парку Сан-Сусі, петергофським садам і паркам. На честь уманського парку навіть називають планети (планета під номером 2259 з 1985 року офіційно носить назву «Софіївка»), йому присвячують твори (Станіслав Трембецький, поема «Zofiówka»). Про нього є, що розповісти, і є, що подивитися. Щорічно побачити це диво паркобудівництва приїжджає близько півмільйона людей на рік.

Кам'яна Могила

— визначна пам’ятка древньої культури в Україні поблизу Мелітополя (село Терпіння) у Запорізькій області над річкою Молочною, державний історико-археологічний музей-заповідник.У печерах і гротах Кам’яної Могили зосереджено більше трьох тисяч наскельних малюнків від кам’яного віку до епохи бронзи і пізнішого часу. Серед багатьох з них чітко простежуються зображення людини, диких і свійських тварин. Як правило, їх видряпували шматками твердого каменю. Подекуди первісні митці покривали ці малюнки червоними і чорними мінеральними барвниками. Печера Кози, гроти Бика (Мамонта) і Дракона, двометрова кам’яна фігура людини-риби… І всюди – зображення Дерева життя, символу родючості і вічності.

Фото

Аерозйомка

Історичний центр і порт Одеси

Історичний центр і порт Одеси

Одеса входить до числа найцінніших історичних міст України. На території міста розташовано 42 пам'ятки національного значення та 1340 пам'яток історії, архітектури та містобудування, науки та техніки місцевого значення.

Найдавнішою частиною Одеси, розпланування і забудова якої мають найвищу цінність та ансамблеві якості, є історичний центр міста.

Найцінніша частина історичного центру, обмежена Польським спуском, вулицями Приморською, Преображенською, Дерибасівською є пам'яткою містобудування "Стара Одеса", яка може бути включена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Learn more about creating dynamic, engaging presentations with Prezi