Introducing
Your new presentation assistant.
Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.
Trending searches
Eduards, Rihards, Mareks
Senajā Grieķijā bija attīstīta arī glezniecība. Apgleznoja tempļu un portiku sienas, tāpat izmantoja māla plāksnes un koka dēļus. Diemžēl gleznotāju darbi nav saglabājušies. Par tiem rotāja ikdienas dzīves ainas, leģendu un mītu sižeti. Aplūkojot zīmējumus uz traukiem. var iepazīt Grieķijas darbu, iedzīvotāju nodarbošanās veidus, vēsturiskus notikumus, sadzīves tradīcijas, kā arī labāk izprast seno grieķu dzīves un domāšanas veidu.
Portiks - Atklāta celtnes daļa, kas balstīta uz kollonām vai stabiem
Grieķu pilsētām bija raksturīgas vairākas kopīgas iezīmes. To centrālo daļu veidoja akropole
Pilsētas nocietinātā daļa, kura parasti atradās pakalna virsotnē. Tur atradās pilsētas svētvietas
Teātrus, tempļus un stadionus būvēja plašus un skaistus
Attēli
Grieķu tēlnieku prasme bija precīzi atveidot cilvēka ķermeni. Grieķi pirmie sāka veidot cilvēka skulptūras. Sarežģīta kustība bija Mirona skulptūra "Diska metējs". Atšķirībā no ēģeptiešu māksliniekiem, kuri galvenokārt atveidoja faronus, augstmaņus un priesterus, grieķi daudz attēloja savus līdzpilsoņus. Grieķi parādot tos dažāda veida darbības strādājot, sacenšoties spēkā un vieklībā, karojot. Pavisam nesen pētnieki ir noskaidrojuši, ka grieķi skulptūras izkrāsoja.
Grieķi varēja atļauties savus līdzekļus un brīvo laiku tērēt zinātnes uz izglītības attīstībai. Viņi varēja celt grandiozas celtnes par godu dieviem arī ierīkot stadionus sporta spēlēm un vietas teātra izrādēm. Rūpēties par savu pilsētu attīstību grieķus mudināja vieņiem raksturīgā teiksme pēc skaistuma un harmonijas. Grieķu sacensību gars un vēlēšanās izcelt savus panākumus un sasniegumus.