Introducing
Your new presentation assistant.
Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.
Trending searches
kraj kwitnącej wiśni
日本桜の国
Zagrożenie przestępczością jest relatywnie niskie. Należy jednak zachować ostrożność w mało uczęszczanych miejscach w nocy oraz w dzielnicach rozrywki.
PRZYDATNE TELEFONY:
Policja: 110,
Pogotowie ratunkowe i straż pożarna: 119
Policja w Tokio – obsługa w języku angielskim
Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 17.15
Tel.: 03-3501-0110
Informacja medyczna w języku angielskim
Cały tydzień w godzinach 9.00 – 20.00
Tel.: 03-5285-8181
Tłumaczenie w nagłych przypadkach medycznych
Z języka: angielskiego, hiszpańskiego, chińskiego, koreańskiego i tajskiego.
Od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00 – 22.00
Soboty, niedziele i święta w godzinach 9.00 – 22.00
Tel.: 03-5285-8185
W Japonii nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. Nie wymaga się zaświadczeń o szczepieniach od osób przyjeżdżających do Japonii. Kwarantanną objęci są wyłącznie obywatele tych państw, które zostały uznane za zagrożone epidemią. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe ( np. układu krążenia) powinny wiedzieć, że zdarzają się tu zmiany ciśnienia nawet o kilkadziesiąt jednostek w ciągu dnia a latem jest tu wyjątkowo duszno i parno.
11 lutego – Rocznica Ustanowienia Państwa Japońskiego (Kenkoku-kinen-no Hi) – od 1966 r.; 11 lutego to dzień, w którym – zgodnie z kroniką Nihon-shoki – został intronizowany pierwszy cesarz (Jimmu).
20 lub 21 marca – Równonoc Wiosenna (Shumbun-no Hi) – od 1948r.; pierwotnie było to święto ku czci cesarskich przodków (Shunki kōrei-sai)
Shōwa-no Hi – Urodziny Cesarza Hirohito: 29 kwietnia
Japonia słynie z tradycji popartej historią. Japończycy bardzo poważnie podchodzą do obchodzenia świąt państwowych, dzięki czemu owa tradycja wciąż pozostaje pielęgnowana. Wiele ze świąt obchodzonych jest hucznie, inne zaś skupiają się jedynie na okazywaniu szacunku swoim rodakom oraz swemu krajowi.
Umi-no Hi– Święto Morza: trzeci poniedziałek miesiąca
Yama-no Hi – Święto Gór: 11 sierpnia
Japończycy słyną z szacunku dla osób starszych. Znajduje on potwierdzenie w święcie państwowym, które odbywa się w trzeci poniedziałek września, które poświęcone jest długowieczności i osobom wiekowym. Początkowo święto nie miało charakteru międzynarodowego, jednak w krótkim czasie zyskało popularność na terenie całej Japonii.
Taiiku- no Hi – Dzień Sportu: drugi poniedziałek października
Bunka-no Hi – Dzień Kultury: 3 listopada
Tennō-tanjōbi – Urodziny Cesarza 23 Grudnia
Ustrój polityczny Japonii – najważniejszymi organami władzy w Japonii są cesarz oraz parlament.
Rząd Japonii pełni władzę wykonawczą w Japonii. W skład rządu wchodzi premier jako jego szef oraz 14 ministrów, którzy nazywają się ministrami stanu. Premiera wybiera Zgromadzenie Narodowe. Premier ma prawo nominowania oraz dymisjonowania swoich ministrów. Współczesny kształt rządu Japonii został ustanowiony wraz z japońską konstytucją pochodzącą z 1947 roku.
Rada ministrów sprawuje 2 typy władzy. Pierwszy typ władzy rząd sprawuje wraz z cesarzem Japonii w ramach monarchii konstytucyjnej. Cesarz może także służyć radą oraz poradą premierowi oraz ministrom. Poniżej znajduje się podział obowiązków rządu na te wykonywane przy współpracy z cesarzem oraz na wykonywane niezależnie.
Naruhito (ur. 23 lutego 1960 w Tokio) – 126. cesarz Japonii od 1 maja 2019, książę w latach 1989–2019 jako następca tronu (kōtaishi) Japonii
Herb Japonii
Obywatele Polski udający się do Japonii w celach turystycznych nie muszą posiadać wizy. Granicę tego państwa można natomiast przekroczyć na podstawie ważnego paszportu.
W wypadku wyjazdów w celu podjęcia zatrudnienia lub nauki wymagana jest natomiast wiza, o którą należy postarać się w Ambasadzie Japonii w Polsce. Wiza jest ważna przez okres 3 miesięcy od dnia wjazdu do Japonii. Ważne jednak, aby pamiętać, że wiza ma charakter jednokrotny, a ponowne przekroczenie granicy jest możliwe tylko, jeśli uzyskamy specjalne pozwolenie – Re-entry permit. Dokument ten wydaje urząd imigracyjny.
Taryfy zazwyczaj zaczynają się od około 400-700 (14zł06gr-24.61) jenów przez pierwsze dwa kilometry i rosną o około 80-90 (ok.3zł) jenów za każde dodatkowe 300-400 metrów przebytych. Koszt wzrasta również, gdy taksówka nie jedzie przez dłuższy czas.
Tokyo ofruje nam niezliczoną ilość ciekawych noclegów, od noclegu w kapsule, świątyni lub książkowym hotelu. Oto kilka ciekawych propozycji
Nine hours Kamata
-cena za noc 1 osoby 107zł
-pokoje dla niepalących
-bezpłatne wifi
-całodzienne sprzątanie
-całodobowa recepcja
Shukubo Komadori Sanso
-550zł/noc
-Mnisi ugoszczą nas jak własną rodzine dając nam dostęp do bali z gorącą wodą, pieszych wędrówek po górach i jedząc z nami przy jednym stole
Taito Ryokan
-ok.250zł/noc
-oddaje klimat autentyczności innej kultury
-obiad w cenie
Japońskie sushi wyróżnia różnorodność smaków, ze względu na ilość gatunków ryb i warzyw, które dodawane są do popularnej potrawy. Połączenia stają się coraz bardziej ciekawe pod kątem doboru składników, nasycone smakiem, aromatem i barwami poszczególnych komponentów.
Popularne na całym świecie zupy ramen to kolejna z ulubionych przez Japończyków potraw. Oryginalny makaron, którego rodowód pochodzi z Chin podbił serca japońskich rodzin. Podobną sławą cieszy się miso – tradycyjna zupa oparta na paście wytwarzanej ze sfermentowanych nasion soi.
Okonomiyaki, czyli placki naleśnikowe lub „kapuściane” z dowolnym wkładem również królują wśród głównych japońskich dań. Wraz z przystawkami, takimi jak takoyaki czy gomae tworzą one pełnowartościowe, japońskie posiłki, złożone tradycyjnie z pięciu podstawowych elementów – miska ryżu, miska zupy oraz trzy potrawy, wybrane z dowolnej grupy dań.
Kolejna odmiana japońskiego makaronu – tym razem z mąki gryczanej, o grubości zbliżonej do znanego wszystkim spaghetti. Podaje się go na zimno (latem) lub na ciepło (zimą). W restauracjach często znajdziemy tańszą wersję soba z dodatkiem mąki pszennej, ale najlepsze makarony składają się w 100% z gryki. Soba na ciepło zanurzony jest w mięsnym wywarze, natomiast w wersji na chłodno serwuje się go ze słodkim sosem sojowym tsuyu, wasabi i zieloną cebulką. Japończycy wierzą, że nitki makaronu soba symbolizują długie życie.
Adres: Shin-Tokyo Bldg., 3-3-1, Marunouchi, Chiyoda-ku, Tokyo , 100-0005
telefon:+81 3 3201 3331
otwarte codziennie w godzinach 9:00-17:00
Jęzki którymi posługują się pracownicy: angielski, chiński, japoński i koreański
Pierwsza stolica Japonii, zachował się tam największy na świecie drewniany budynek-świątynia Daibutsu z posągiem Wielkiego Buddy w Parku Narodowym Nara.
Wstęp: 600 JPY (21zł)
Godziny otwarcia:
7:30 – 17:30 (od kwietnia do października)
8:00 – 18:00 (od listopada do marca)
-Taksówki: z zielonym światłem- wolne, czerwonym-zajęte
-Metro
-Autobusy
-Pociągi
Odpowiedź brzmi: to najczęściej używane w Tokio karty prepaid.
Gdy zakupimy taką kartę, możemy wygodnie korzystać ze wszystkich linii kolejowych, linii metra oraz autobusów w Tokio (oraz w innych regionach Japonii).
Jakie są zalety korzystania z kart prepaid?
Chcesz kupić kartę PASMO?
https://www.pasmo.co.jp/visitors/en/normalpasmo/
Kliknij w link
Poprzednia stolica, miasto żyjące kulturą, posiada liczne ogrody, ponad 1600 świątyń buddy, 400sanktuariów shintoistycznych.
Historyczne bogactwo miasta wpisano na listę UNESCO
wstęp do jednego miejsca 500 jenów (17,50zł) x2 35zł (do obu miejsc)
Godziny otwarcia (Codziennie):
9:00- 22:00 (ostatnie wejście o 21:45)
9:00- 21:30 (ostatnie wejście o 21:00)
Ceny biletu wstępu:
dorośli:
obserwatorium główne: 820 JPY 28,66zł
obserwatorium specjalne: 600 JPY 20,97zł
dzieci do 4 roku życia - bezpłatnie
dzieci od 4 roku życia do 6:
310 JPY 10,84zł
350 JPY 12,23zł
uczniowie szkół średnich i podstawowych:
460 JPY 16,08zł
400 JPY 13,98zł
Hiroszima
1945
Popularne kurorty z termalnymi żródłami.
Takagama wraz z unikatową wioską Ogimach (UNESCO) w klimacie tradycyjnej japonii
Dojazd za pomocą lokalnego przewodnika, własny
Do VI wieku n.e. w Japonii uprawiano różne kulty animistyczne. Gdy od tamtego momentu w Japonii zaczął się szerzyć buddyzm, dla odróżnienia od tej nowej religii, bukkyō, stare wierzenia nazwano shintō, stosując do tego złożenie chińskich znaków oznaczających drogę bogów. W ciągu wieków między obiema religiami zachodził synkretyzm religijny – wielu Japończyków bierze dziś ślub w obrządku shintō, pogrzeby zaś odprawiane są w obrządku buddyjskim.
Nie należy przynosić ich w podarunku osobom chorym, ponieważ według Japończyków choroba mogłaby zapuścić korzenie.
W Japonii o umiejętnościach artystycznych, bawiąca gości rozmową, tańcem, śpiewem i grą na instrumentach (np. na shamisenie, koto czy shakuhachi). Potrafi prowadzić ceremonię parzenia i picia herbaty. Jest ubrana w tradycyjny strój. Zanim kobieta zostanie gejszą, musi przejść sześcioletni okres bycia maiko. Słowo geisha składa się z wyrazów: gei (sztuka) i sha (osoba). W dialekcie regionu Kansai (w tym Kioto) używa się terminu geiko.
Uczą się także dobrych manier, poznają literaturę i poezję. Kobieta sztuki.