Introducing
Your new presentation assistant.
Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.
Trending searches
Міграція- поняття популяційне. Воно пов'язане не з поведінкою окремих особин і стосується всієї популяції або окремих субпопуляцій вікових (статей, груп, життєвих стадій, населення окремих біотопів).Прикладами міграцій є перельоти птахів, пересування прохідних риб, морських черепах, деяких наземних і морських ссавців. Такі міграції пов'язані або з тимчасовими змінами зовнішніх умов, або з різними вимогами до умов місць нагулу і місць розмноження, або з тим і іншим одночасно.Оскільки річний цикл активності хребетних регулюється в фотоперіодом (співвідношення світлого i темного періодів доби), то, ймовірно, і пусковим механізмом міграції також є зміна довжини світлового дня. У помірних широтах цей чинник є більш надійним показником сезонних змін, чим будь-які зміни погодних умов.
Основною причиною міграцій є потреба у їжі й нестерпні умови, які не забезпечують розмноження, і навіть конкуренція за зручні місцеперебування.
Міграція тварин – це періодичне переміщення тварин «туди і назад» між суттєво відмінними середовищами існування, що просторово віддалені одне від одного
Риби, зазвичай, мігрують на нерест - для розмноження, відкладання ікри. Оскільки с прісноводні риби і морські, то за місцем проживання і нересту IX розділили на кілька груп. Такі, що:
- живуть в морях, а розмножуються в річках - лосось, оселедець;
-живуть в річках, а розмножуються в морях - вугор;
- мігрують тільки в прісній воді стерлядь
-мігрують тільки в солоній - тунець. Цікаво, що тунці, наприклад, живуть і в Карибському морі, і в Середземному.
Міграції птахів спричинені зміною довжини дня, похолоданням, браком їжі. Для водоплавних птахів - також замерзанням водойм. Більшість птахів мігрує до тропіків. Хижі птахи мігрують за своїми жертвами. Сірий буревісник мігрує найдалі з півдня Латинської Америки до Північного- льодовитого океану.Для більшості птахів орієнтиром в перельоті є сонце, тому вони летять вдень, а вночі відпочивають. Морські птахи не перелітають через великі ділянки суші, суходільні через океани і великі моря.
Більшість комах живе не надто довго, аби встигати здійснювати міграції. Але є, наприклад, такі метелики монархи, які мігрують. Живе кожне покоління метеликів близько 4 тижнів, але кожне п'яте поколінняпроживе 7 місяців, щоб здійснити переліт із США до Мексики і назад.Вчені досі не можуть зрозуміти,чому так відбувається. Але щороку туристи з'їжджаються до заповідника Маріпоса-Монарк подивитись на міграцію метеликів.
На далекі відстані мігрують ссавці, які проживають стадами. На сотні і навіть тисячі кілометрів мігрують, наприклад, північний олень, антилопа гну, тюлені.
У африканські савані живуть антилопи гну. А клімат в саванні такий, що сезони дощів змінюються посухами. Тому, коли настає посушливий період і рослини висихають, антилопи змушені мігрувати на південь. Потім проходить сезон дощів, рослинність відновлюється і антилопи повертаються.
Биологический энциклопедический словарь // Под ред. М. С. Гилярова — М.: Советская Энциклопедия, 1986.
Cloudsley-Thompson J. Animal Migration / London: Orbis Publishing, 1978.
Загороднюк І. Міграції кажанів: суть явища, базові поняття, методи дослідження // Міграційний статус кажанів в Україні. — Київ: Українське теріологічне товариство, 2001. — С. 8-20. (Серія: Novitates Theriologicae. Pars 6).[1] [Архівовано 27 жовтня 2014 у Wayback Machine.]