Apresentando
Seu novo assistente de apresentação.
Refine, aprimore e adapte seu conteúdo, obtenha imagens relevantes e edite recursos visuais com mais rapidez do que nunca.
Buscar populares
Knygos veikėjas Julius net būdamas santuokoje išdavinėjo savo žmoną su kitomis moterimis. O išsiskyręs, moteris „keitė kaip kojines“.
EGOIZMAS
Viskas turi priklausyti vienam žmogui, pvz. Lukui. Beatričę jis laiko savo nuosavybe, bando ją įtikinti, kad ji turi priklausyti tik jam.
Nors Lukas ir dirbo, tačiau visi likę pagrindiniai veikėjai įskaitant ir jį didžiąją laiko praleisdavo vakarėliuose, net paromis negrįždavo namo ir visiškai neprisidėdavo prie gerovės esančios ten.
NUSIVYLIMAS GYVENIMU
Nors šis kūrinys apima begalę netinkamų vertybių bei gyvenimo būdo pavyzdžių, tačiau įmanoma įžvelgti ir dalykų iš kurių galima pasisemti išminties.
Julius, nusivylęs visuomene, priekaištauja filosofui tėvui dėl knygų, kurios kitiems suteikia įkvėpimo ir atpalaiduoja, o Juliaus akimis knygos - kai reikėjo, nepadėjo, todėl yra bevertės ir nėra pagrindo jomis tikėti ir sau suteikti vilčių.
NEPAGARBA MOTERIMS
Nepaisant to, kokiomis aplinkybėmis, tačiau Andrius gynė savo motiną prieš tėvą, kuris pritarė tokiai jo nuomonei.
Knygos veikėjai moteris įžeidinėja tokiais žodžiais kaip „ kekšė “. Taip pat knygos veikėjas Julius nepripažino savo vaiko motinos, išvarė ją iš namų.
Taip pat, nors ir Julius rodė simpatiją Beatričei, ji sužinojusi nusprendė įvykdyti teisingumą ir įkalbėjo Juliaus tėvus priimti Zinaidą (buvusią Juliaus žmoną) kartu su jų sūnaus vaiku.
Vienas iš pagrindinių veikėjų Andrius slapčia pasisavintą Beatričės dienoraštį perdavė mokyklos direktorei suvokdamas, kad dėl to jo ,,mergina“ kentės ir stipriai, o lyg negana būtų to nusprendė „pasilinksminti“ skaitydamas jį kartu su draugais.
Beatričės ir Luko tėvai juos paliko, su savo vaikais nebendravo. Jie nenorėjo prisiimti atsakomybės už savo atžalas, nesirūpino jais, nes manė, kad kažkas kitas jais pasirūpins. Toks tėvų poelgis vaikams paliko dideles žaizdas, jie nematė tikrų santykių ir tikrosios meilės.
Įrodyti, kad J.Grušo tragikomedija ,,Meilė, džiazas ir velnias‘‘ yra moralinės tuštumos
tragedija.
Nors J.Grušo tragikomedija ,,Meilė, džiazas ir velnias‘‘ yra moralinės tuštumos
tragedija, tačiau kaip ir kiekviename, taip ir šiame kūrinyje galima įžvelgti kruopelytę gėrio.