Introducing 

Prezi AI.

Your new presentation assistant.

Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.

Loading…
Transcript

Socialiniai tinklai.

Kaip apsaugoti savo duomenis Facebook socialiniame tinkle?

Kaip ir gyvenime, naršant internete svarbiausia vadovautis sveiku protu. Aišku, neklystančių nėra, todėl svarbiausia – mokytis iš savo (ar kitų žmonių) klaidų ir jų nekartoti.

Jei gali nerašyti, nerašyk

Elgtis atsakingai skelbiant informaciją savo draugų profiliuose.

Susipažinti su privatumo nustatymais.

Nepasakoti paslapčių

Socialiniuose tinkluose negali kažko pašnibždėti. Jei jau parašėte, vadinasi, surėkėte ir tai žino visi. Taigi paslaptis geriausia pasilaikyti asmeniniams pašnekesiams koridoriuje.

Žmonės neretai užmiršta, kad internete parašyti žodžiai gali pasiekti „ne tas“ ausis. Jau ne vienas neteko darbo dėl to, kad socialiniame tinkle „užvažiavo“ savo darbovietei, viršininkui, klientui ir pan. Internete ypač atsargūs turėtų būti politikai, kadangi jų vieši pasisakymai gali sužlugdyti visą karjerą.

Saugoti savo atvaizdą

Nedraugauti su nepažįstamaisiais

Asmeninių nuotraukų nederėtų siųsti nepažįstamiesiems. Nežinodami, kas iš tiesų sėdi kitame laido gale, niekada negalėsite būti tikri, kur atsidurs jūsų nuotraukos.

Komentuojant savo draugų įrašus ar nuotraukas, reikėtų vengti įžeidžiančios ar privataus gyvenimo aplinkybes atskleidžiančios informacijos pateikimo. Rekomenduojama nežymėti draugų jiems nepriimtinose nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir turėti galvoje, kad duomenys, kuriuos skelbiate draugo profilyje, taps prieinami jo draugams ar netgi visiems Facebook vartotojams, jeigu jūsų draugo profilis yra viešas.

Ne visos socialinių tinklų anketos yra tikros. Čia, kaip ir ant žemės, taip pat yra piktavalių. Taigi tariamas draugas socialiniame tinkle vieną dieną gali rašyti gražias žinutes, o kitą – apšvarinti butą ar panaudoti jūsų asmeninę informaciją saviems tikslams (apsimesti tavimi, įkelti nuotraukas į pornografijos svetainę ir t.t.).

Visas asmens duomenų apsaugos galimybes nustato Facebook privatumo nustatymai. Tiek kuriant naują Facebook profilį, tiek naudojantis jau anksčiau sukurtu, visuomet reikia juos atidžiai išsinagrinėti.

Peržiūrėti kitų vartotojų skelbiamą informaciją apie save.

Riboti asmenų, turinčių prieigą prie asmens informacijos, skaičių

Saugaus bendravimo ir

veikimo socialinuose

tinkluose nuostatos.

Pabaigai siūlau pasižiūrėti Didžiosios Britanijos Gynybos ministerijos sukurtą reklamą, kuria siekiama įspėti vartotojus nebendrauti internetu su nepažįstamais asmenimis ir pagalvoti prieš skelbiant informaciją internete (anglų k.):

Reikėtų visuomet įvertinti, ar pažįstate asmenis, siūlančius tapti draugais, ir ar tikrai norite, jog jie turėtų prieigą prie jūsų skelbiamos privačios infomacijos.

Net ir tais atvejais, kai jūs vengiate Facebook skelbti privačią informaciją, visada išlieka galimybė, jog jūs būsite pažymėtas savo draugo ar kito vartotojo nuotraukoje ar komentare, kurie automatiškai atsidurs jūsų profilyje. Norėdami išvengti tokių situacijų, savo profilyje galite pasirinkti asmenis, galinčius skelbti informaciją jūsų laiko juostoje, bei aktyvuoti galimybę peržiūrėti įrašus, kuriuose jus pažymėjo draugai, prieš jiems atsirandant jūsų laiko juostoje.

Kelmės Jono Graičiūno gimnazija Paulius Januška

AČIŪ UŽ DĖMESĮ

Paulius Januška IVc

2017m. Kelmė

Kaip saugiai elgtis socialiniuose tinkluose

Socialiniai tinklai

Interneto karštoji linija

Learn more about creating dynamic, engaging presentations with Prezi