Introducing
Your new presentation assistant.
Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.
Trending searches
LabVIEW ( ang. Laboratory Virtual Instrument Engineering Workbench) - graficzne
środowisko programistyczne stworzone przez National Instruments. Używany w nim język graficzny programowania nosi nazwę "G".
Studenckie Koło Naukowe
"Sesto Elemento"
Zaprasza wszystkich zainteresowanych
Kampus przy ul. Wyspiańskiego 20
LabVIEW często jest wykorzystywane w ośrodkach badawczych (m.in. Europejską Organizacje Badań Jądrowych CERN i NASA), przy testach w przemyśle oraz wszędzie tam, gdzie wykonuje się pomiary i analizę pobieranych danych.
http://www.pwsz.krosno.pl/kolo-naukowe-sesto-elemento/
Prezentację przygotował
Damian Rak
opiekun dr Renata Bal
LabVIEW
Firma National Instruments już od 35 lat jest pionierem
i liderem w technologii urządzeń wirtualnych. Ta rewolucyjna koncepcja zmieniła podejście inżynierów, naukowców oraz środowiska akademickiego do zagadnienia pomiarów i ich automatyzacji. Wykorzystując komputery osobiste i technologie komercyjne, wirtualne oprzyrządowanie zwiększa produktywność i obniża koszty aplikacji testowych, sterujących i wspomagających projektowanie. Jest to możliwe do osiągnięcia dzięki łatwemu w integracji oprogramowaniu NI LabVIEW oraz modułowemu sprzętowi pomiarowemu i sterującemu klasy PXI, PCI, PCI Express, USB i Ethernet. National Instruments z siedzibą w Austin, w Teksasie zatrudnia ponad 5500 pracowników i ma oddziały w 40 krajach. Od dwunastu lat magazyn FORTUNE wymienia NI jako jedną ze 100 najlepszych firm, dla których warto pracować.
Co to jest LabVIEW?
LabVIEW firmy National Instruments to oprogramowanie stworzone dla inżynierów i naukowców, którzy muszą szybko i przy jak najniższych kosztach tworzyć elastyczne i skalowalne aplikacje na potrzeby testów, pomiarów i sterowania. Intuicyjne, graficzne środowisko programistyczne łączy łatwość użytkowania narzędzi opartych na konfiguracji z elastycznością wydajnego języka programowania.
NI 6009
* 16 wejść analogowych, 500 kS/s, 16-bit rozdzielczość, ±10 V
* Dwa wyjścia analogowe, 900 kS/s, 16-bit rozdzielczość, ±10 V
* 24 linie cyfrowe We/Wy
*Zaawansowane funkcje wyzwalania czasowego i synchronizacji analogiczne do NI-STC3
* Technologie, które pozwalają na wykorzystanie high-speed USB oraz dwukierunkowy transport danych poprzez USB analogiczne do NI Signal Streaming
Oprogramowanie LabVIEW nie tylko wprowadza rewolucyjne zmiany w przemyśle, ale wpływa również na tradycyjne badania akademickie i nauczanie. W laboratorium wykorzystującym produkty LabVIEW naukowcy są bardziej wydajni, a studenci korzystają z lepszych metod nauczania.
LabVIEW zawiera bardzo dużo funkcji pozwalających na konfigurację, odbieranie i wysyłanie danych z kart pomiarowych - DAQ. Karta pomiarowa podłączona do komputera za pomocą kabla USB zbiera przychodzące do jej wejścia dane, które są przekształcane przez oprogramowanie na taką postać jaką pragnął użytkownik. Program ma możliwość kontrolować urządzenia dzięki sterownikowi karty pomiarowej. Jest to zaawansowany zestaw instrukcji dla danej karty, dzięki któremu można się z nim komunikować.
PXI/CompactPCI
Urządzenie PXI, zbudowane w oparciu o specyfikację CompactPCI, łączy dużą przepustowość magistrali PCI ze zintegrowanymi liniami czasowymi i wyzwalania. To pozwala na uzyskanie dziesięciokrotnie większej wydajności w stosunku do starszych architektur automatyzacji i pomiaru.
Urządzenie CompactRIO firmy National Instruments wykorzystuje rekonfigurowalną technologię We/Wy FPGA (RIO) i łączy otwartą, osadzoną architekturę z niewielkimi rozmiarami, dużą wytrzymałością i możliwością przełączania przemysłowych modułów We/Wy podczas pracy.
* 4 analogowe kanały wejściowe;
± 10 V; 102,4 kS / s Częstotliwość próbkowania jednoczesnego
* 1 analogowy kanał wyjściowy; ± 3,5 V; Częstotliwość aktualizacji 96 kS / s
* Rozdzielczość 24-bit do dobrego stosunku sygnału do szumu na kanałach AO i AI
* IEPE klimatyzacja programowo sygnału (0 lub 2,1 mA)
* Kalibracji NIST
* Przenośne urządzenie zasilane USB
Środowisko to od początku prezentowało odmienne podejście do sposobu tworzenia programu. Tworzenie programu polega na łączeniu różnych graficznych ikon, z których każda odpowiada za wykonywanie różnych funkcji. Program składa się z połączonych ze sobą ikon, a wykonywanie programu determinuje przepływ danych pomiędzy tymi ikonami. Każda funkcja
(w postaci odpowiedniej ikony) posiada odpowiednie połączenia na wejściu odpowiadające za wprowadzanie danych wejściowych do funkcji, oraz połączenia na wyjściu, którymi są wyprowadzane dane wyjściowe z funkcji. Właśnie taki przepływ informacji powoduje, iż operacje i funkcje są wykonywane w odpowiedniej kolejności.
Kartę posiadamy na uczelni !!!
Raportowanie i prezentacja wyników pomiarów, jest możliwa nie tylko na komputerze
także na urządzeniach przenośnych (smartfony, tablety) z systemami operacyjnymi iOS czy Android.