Introducing 

Prezi AI.

Your new presentation assistant.

Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.

Loading content…
Loading…
Transcript

Країни Перської затоки - новий осередок індустріалізації

МЕТА:

закріпити й поглибити знання про соціально-економічні досягнення країн Перської затоки; дати уявлення про те, як і завдяки чому вони стали можливі; з'ясувати як країни використали значні кошти для перетворення регіону на новий осередок індустріалізації

Висновки

Економіка країн Перської затоки майже цілком базується на доходах за рахунок експорту нафти. В Саудівській Аравії нафта дає 85 % експортного доходу. Аналогічна ситуація в Кувейті, Об'єднаних Арабських Еміратах. В Бахрейні нафтовий сектор забезпечує 70 % доходу в бюджет, тоді як сільське господарство -- лише 1 % . У Катарі доходи від нафти складають 80 % загальних надходжень в державну скарбницю. Від продажу нафти Оман одержує 90 % надходжень твердої валюти; за їх рахунок формується 70 % національного доходу. На відміну від аграрних країн нафтодобувні країни досить багаті, мають високі показники національного доходу на душу населення.

Далекоглядні владні органи країн, багатих на нафту, усвідомлюють, що її запаси вичерпні, інвестують певну частину своїх прибутків у промислові підприємства, які продовжуватимуть нафтову еру. Це нафтохімічні галузі, виробництво пластмас, виробництво устаткування для боротьби з засоленням грунтів тощо

Уряди та ділові кола нафтових країн інвестують за кордон свої прибутки від нафти. Ці інвестиції створили міжнародну мережу, що пов'язує ці держави не лише з іноземними економіками, а й зі зростаючими і арабськими спільнотами по всій планеті.

ЗАВДАННЯ

1.Вкажіть країни, які відносяться до країн Перської затоки

2.Назвіть корисні копалини, які знаходяться в субрегіоні

3. Визначте ресурсозабезпеченість країн нафтою та природним газом

4.Визначте, що слугувало поштовхом для індустріального розвитку економік країн субрегіону

5.Зробіть висновок про об'єктивні й суб'єктивні чинники соціально-економічних досягнень країн Перської затоки

Теоретичні відомості

https://pidruchniki.com/11510513/ekonomika/rada_spivrobitnitstva_arabskih_derzhav_perskoyi_zatoki_rsadpz

До економічного субрегіону "Країни Перської затоки" відносяться не всі країни, які мають вихід до затоки, а охоплює лише країни, що входять до міжнародної регіональної організації "Рада співробітництва арабських країн Перської затоки". Тому до складу субрегіону входять лише 6 арабських узбережних держав (окремі фахівці відносять ще й Ірак, який не є учасником Ради)

Технологічна карта

Презентація роботи

Learn more about creating dynamic, engaging presentations with Prezi