Prezi o prezi
Efekt dla obiektów ze ścieżką przejścia osadzonych
w ramkach.
Kliknij w opcję Edit path and animation. Przy cyfrach oznaczających kolejność wyświetlenia danego obiektu
w pokazie znajduje się ikona. Oznacza ona, że dla obiektów
w ramce możesz ustawić animację wejścia.
Ramka określa granice obiektu lub kilku obiektów. Jej kształt, wielkość i ułożenie pozwala wybrać dowolny fragment wirtualnego płótna, który będzie wyświetlany jako element prezitacji.
Opcja, przy pomocy której ułożysz ścieżkę przejścia pomiędzy poszczególnymi obiektami prezitacji. Ustawienie ścieżki przejścia powinno być ostatnim etapem pracy nad prezitacją!
Na pasku narzędzi kliknij w opcję Themes. Następnie wybierz opcję Customize Current Theme… , przy pomocy której zdefiniujesz własny motyw (wygląd prezitacji).
Po użyciu opcji Customize Current Theme… wyświetlone zostanie okno dialogowe Theme Wizard
RAMKI I STRZAŁKI (FRAMES & ARROWS)
*Aby z niej skorzystać musisz posiadać konto e-mail
w domenie edu.
uniwersalny pulpit sterujący, który pozwala dowolnie zmieniać parametry obiektu za pomocą przytrzymywania i przeciągania myszą
Szablony prezitacji są prezentowane w formie miniatur w czterech zakładkach: All, Professional, Inspirational, Photographic. Wyboru szablonu dokonujesz kliknięciem w jego miniaturę zaprezentowaną w oknie Choose your templates (Wybierz swój szablon). Swój wybór potwierdzasz kliknięciem w przycisk Use template znajdujący się w dolnym prawym rogu okna dialogowego (Użyj szablonu; rys. 6).
Możesz również skorzystad z opcji Blank (Puste), czyli prezitacji bez szablonu.
- 500 MB miejsca na przechowywanie prezitacji;
- możliwość użycia własnego logo zamiast logo Prezi;
- Twoje prezitacje są tworzone jako prywatne, sam decydujesz komu je udostępnisz;
- pomoc przy rozwiązywaniu problemów.
Gotowe szablony
Bezpłatna licencja edukacyjna* oferuje:
Aby zgrupować obiekty, musimy je najpierw zaznaczyć (wskazać). W tym celu kliknij myszką na jeden z obiektów przeznaczonych do zgrupowania. Następnie przy wciśniętym klawiszu Shift lub Ctrl na klawiaturze klikaj myszką w kolejne obiekty, które mają zostać zgrupowane w jeden.
GRUPOWANIE / ROZGRUPOWANIE OBIEKTÓW
Prezi to edytor, narzędzie do tworzenia prezentacji online. Nie opiera się na typowych seriach slajdów. Zamiast tego użytkownik zapełnia obiektami
i blokami treści rodzaj wielkiej karty. Może to być obraz, mapa mentalna lub szereg okienek - slajdów.
Przepływamy nad poszczególnymi elementami, obracamy, przybliżamy
i oddalamy ich fragmenty lub grupy. Pozwala to pokazywać relacje między elementami prezentowanej całości w sposób ciekawy wizualnie,
a jednocześnie bardziej zrozumiały dla... obu półkul mózgowych.
Katarzyna Kalita
Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie
Chełm, 15.05.2014 r.
Co to jest Prezi?
EDYCJA OBIEKTÓW TEKSTOWYCH
- 100 MB miejsca na przechowywanie prezitacji;
- podstawowe funkcje do edycji;
- wszystkie Twoje Prezitacje są ogólnodostępne;
- prezitacji nie można redagować po pobraniu na dysk, a jedynie w trybie online.
Prezitację możesz wzbogacić kilkoma rodzajami multimediów:
kształtami, obrazami, filmami, plikami PDF, prezentacją PowerPoint.
Multimedia mogą pochodzić zarówno z zasobów Twojego komputera,
jak i z Internetu.
Bezpłatna licencja oferuje:
Prezi - nowy wymiar prezentacji
Prezitacja jest tworzona online. Aby w wersji online zapisać wprowadzone modyfikacje, skorzystaj z ikony Saved (Zapisz) znajdującej się na pasku narzędzi w górnym lewym rogu ekranu.
Jeśli chcesz zapisać wprowadzone w prezitacji modyfikacje
i jednocześnie ją opuścić (zamknąć), skorzystaj z ikony Exit (Wyjście) znajdującej się na pasku narzędzi w górnym prawym rogu ekranu.
Na dowolnym etapie pracy nad prezitacją możesz obejrzeć, jak będzie ona wyglądała w formie pokazu. Wystarczy, że klikniesz w przycisk Present na pasku narzędzi w górnym lewym rogu okna.
Aby powrócić do okna edycji, w oknie pokazu kliknij
w ikonę krzyżyka w górnym prawym rogu ekranu.
Aby zapisać prezitację w trybie offline, zapisz
i zamknij prezitację przy pomocy opcji Exit. Następnie kliknij w klawisz Download.
Aby wydrukować prezitację, należy ją zapisać w formacie PDF. Rozwiń opcję Share z paska narzędzi w górnym prawym rogu ekranu i wybierz pozycję Download as PDF.
Program przez chwilę będzie pracował nad przygotowaniem PDF-u, gdy skończy kliknij w opcję Save PDF (Zapisz PDF) i wskaż miejsce zapisu pliku. Po otwarciu PDF-a możesz wydrukować prezitację.
Jeśli prezitacja, nad którą wcześniej pracowałeś wymaga jeszcze uzupełnienia lub modyfikacji, to aby ją ponownie edytować, po zalogowaniu się na swoje konto w Prezi, kliknij w ikonę Edit wyświetlaną po najechaniu myszką na miniaturę prezitacji.
EDYCJA ZAPISANEJ PREZITACJI
Bez względu na typ licencji Prezi, którego używasz możesz: dzielić się swoimi prezitacjami z uczniami, współpracownikami, znajomymi, zaprosić uczniów, współpracowników, znajomych do wspólnego oglądania prezitacji, zaprosić uczniów, współpracowników, znajomych do wspólnego edytowania prezitacji zarówno w czasie rzeczywistym, jak i asynchronicznym (maksymalnie 30 osób).
WYLOGOWANIE SIĘ Z KONTA PREZI
czyli Twoje prezitacje zostaną opublikowane na Prezi.com/explore, a inni użytkownicy będą mogli je skopiować i modyfikować pod swoim nazwiskiem.
Domyślne ustawienie Public & reusable (Publiczny i do wielokrotnego użytku) można zmienić na opcję Public, która pozwoli innym tylko obejrzeć prezitację i wyszukać ją
w ogólnym katalogu Prezi.com/explore. W tym celu kliknij Public & reusable,
a w wywołanym oknie dialogowym Share prezi odhacz opcję Allow public reuse…
i zamknij okno.
W pozostałych licencjach Prezi dostępna jest jeszcze opcja Private, po której zaznaczeniu prezitacja jest widoczna tylko dla jej autora i osób, którym ją udostępni.
Publiczny i do wielokrotnego użytku,
Po wybraniu tej opcji na dole ekranu znajdziesz opcję Delete your account.