Головна мета діяльності вчителя— створити ситуацію успіху для розвитку особистості дитини, дати можливість кожному вихованцю відчути радість
досягнення успіху, усвідомлення своїх
здібностей, віри у
власні сили.
Хімія - предмет досить складний.
Це пояснюється великою кількістю матеріалу: хімічні формули, рівняння реакції, властивості речовин тощо. Підвищення ефективності засвоєння матеріалу вбачаю у використанні ІКТ-технологій, які дають змогу реалізувати поставлену мету: мобілізувати учнів, застосовувати набуті знання на практиці, концентрувати увагу на конкретному змісті та виробити вміння розв’язувати поставлені проблеми.
Працюючи над проблемою, я дійшов висновку щодо значних переваг використання ІКТ-технологій у поєднанні з класичними формами роботи.
А саме:
- за той самий проміжок часу обсяг виконаної роботи набагато більший;
- висока результативність засвоєння знань і формування вмінь;
- формуються вміння співпрацювати;
- формуються мотиви навчання;
- розвивається навчальна діяльність.
Завдання педагога— допомогти особистості дитини зрости в успіху, дати відчути радість від здолання труднощів, переконати, що задарма в житті нічого не дається, скрізь необхідно докласти зусиль. І успіх буде еквівалентним витраченим зусиллям.
Головним аспектом роботи на уроці є потреба до співпраці учнів між собою, що сприяє розвитку вміння слухати один одного, виховує відповідальність за спільну справу, взаємодопомогу, толерантність. Крім того, на основі спостережень, під опосередкованим керівництвом вчителя учні вчаться робити власні висновки, розвивати логічне мислення, вміння аргументовано висловлювати власну думку.