Introducing
Your new presentation assistant.
Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.
Trending searches
Először is emeljük ki a lényeget!
FELSZÍVÓDÁS!
A következőkben olyan orvosilag alátámasztott információkat olvashat, amelyek életeket menthetnek, akár az Ön családjában is! Erre legalább 50% esély van! Ezért jól figyeljen!
És most kezdődjék a cikk!
Milyen formában érdemes alkalmazni a koenzim Q10-t?
Magyarországon sok engedélyetzett ubiqinon-t (CoQ10) tartalmazó szer kapható. A legtöbbjük kapszulás, olajban és zsírban oldódó, mivel a hosszú poli-izoprenoid oldallánc, a vegyületet hidrofóbbá teszi. Ennek több hátránya is van. Kiderült ugyanis, hogy a 25-70 mikront is elérő nagy molekulák nehezen tudnak felszívódni a bélrendszerből, ezért a bevitt mennyiségnek csak kis százalékát képes hasznosítani a szervezet.
Tishon Corp . 1996-ban új technológiával állt elő, mely leredukálta a koenzim Q10 molekula méretét, ami jelentősen megnövelte a termék felszívódását a belekből.
2005-ben amerikai kutatóknak sikerült újabb előrelépést tenni, a koenzim Q10 vérben való koncentrációjának növelése terén. Sikerült olyan vízben oldódó kismolekulájú liposzomális Q10 molekulát előállítaniuk, mely szinte 100%-ban képes felszívódni az emésztőtraktusból.
Azt is mondhatnánk, hogy ez az új nanométer méretű liquid liposomal CoQ10 egy liposzómába van belehelyezve. A liposzóma egy olyan apró zsírgolyócska, amelynek belsejében vizes mag található.
Mi a koenzim Q10?
Dr. Frederic Crane (USA) 1957-ben fedezte fel a koenzim Q10 molekuláját egy szarvasmarha szívének mitokondriumaiban.
Ugyanebben az évben prof. Morton (GB) egy patkány májából izolálta ezt a vegyületet és ubichinonnak nevezte el.
Hamarosan fény derül rendkívül fontos szerepére az emberi szervezetben.
Ez egy olyan vitaminszerű vegyület, amelyre minden emberi testszövet sejtjének szüksége van az energia termeléséhez, de nagyon fontos antioxidáns tulajdonsággal is rendelkezik, mely az oxidatív stressz elleni védekezésben, a szabadgyökök hatástalanításában nyilvánul meg.
A Q10 jelen van táplálékainkban, de szervezetünk is képes korlátozott mértékben szintetizálni.
Az életkor előrehaladtával és bizonyos betegségeknél a saját koenzim Q10 szintézis jelentősen hanyatlik, ezért fontos a hiányzó mennyiség folyamatos pótlása.
A molekulának 2 fő jellemzője van: a kinon mag és a hosszú poli-izoprenoid oldallánc, ami a vegyületet nagymértékben hidrofóbbá teszi, valamint a lipid membránokban való elhelyezkedését és tulajdonságait is befolyásolja. A kinon rész adja a redoxi funkció alapját, teszi lehetővé a hidrogénfelvételt.
Az enzimműködés eredményeképpen a sejtekben folyamatos oxido-redukciós átalakulásokban vesz részt. A Q10 molekula elsődlegesen sejtmembránokhoz kötött formában fordul elő, de szabad formában, hordozó fehérjékhez kötötten a sejtplazmában is megtaláljuk.
Q10 szerepe az anyagcserezavarok helyreállításában
Kiváltó okok lehetnek toxikus endogén és exogén eredetű anyagok, oxigénhiány, különböző káros sugárzások (UV, Rtg, hő...), vírusok, gombák, baktériumok, öregedés apoptózis...
A sejtpusztulást megelőző csökkent életképesség és működési zavar hátterében okként a mitokondriális funkciók károsodásai találhatók.
Ez delécióhoz (törlés), átrendezéshez, és egyéb mutációhoz vezet.
Idővel a gyökök több mutáns fehérjét eredményeznek, melyek még több szabadgyököt hoznak létre; ez az ördögi kör az évek során a szervezetben és a szövetekben hibák tömegét halmozza fel, amely negatív hatását leginkább az oxigénfüggő szervekre, szövetekre úm. agy, szív, izmok és a vese fejti ki. Ennek köszönhetően jönnek létre a degeneratív betegségek (Parkinson-kór, Alzheimer-kór) de ugyanezen hatásmechanizmus váltja ki a szív koszorúereinek a betegségeit is.
A gyógyítás lényege a betegséget kiváltó okok megszűntetése.
Kezelési lehetőségek
Hipertónia
Számos klinikai laboratóriumi és állatkisérlet tanúsította, hogy a Q10 hypotenzív hatással rendelkezik. Franklin Lawrence Rosenfeld és munkatársainak, ebben a témában 1966-2005 között végzett összes tanulány meta-analízisének eredménye alapján kimondható, hogy a koenzim Q10 potenciálisan csökkentheti a szisztolés vérnyomást 17 Hgmm-rel, a diasztolést pedig 10 Hgmm-rel, különösebb mellékhatás nélkül.
Ezek alapján elfogadhatónak tűnik a Q10 hozzáadása hagyományos vérnyomáscsökkentőket alkalmazó terápiákhoz, különösen olyan páciensek esetében, akiknek a vérnyomása nehezen szabályozható, illetve akiknél a terápia sok mellékhatással jár. Továbbá a koenzim Q10 speciális terápiás szerephez juthat olyan hipertóniában szenvedő betegeknél, akiknél konzisztensen magas az oxidatív stressz (pl. diabétesz, vese elégtelenség).
Szívelégtelenség
Igazolást nyert, hogy a szívelégtelenségben szenvedő betegnél a szívizomban lecsökken a koenzim Q10 szint. A szervezet és vér koenzim Q10 szintje korrelál a szívelégtelenség tüneteivel, súlyosságával és a balkamra diszfunkció fokával. Több vizsgálat adataiból arra lehet következtetni, hogy a koenzim Q10-nek kedvező hatása lehet a szívelégtelenségben szenvedő betegek állapotára, javulást lehet elérni több paramétert illetően.
Az első dupla vak tanulmány Japánban végezték, majd 1985-től 2000-ig 16db randomizált tanulmány készült, összesen 1192 beteg bevonásával. A 16 tanulmányból 13 mind a klinikai mind pedig a heamodinamikai paraméterekben tudott javulást kimutatni. Növekedett a terheléshatár, amennyiben a konvencionális gyógyszeres kezelést koenzim Q10 szuplementációval egészítették ki.
Egy olaszországi kettős vak tanulmányba 641 beteget vontak be, ahol placebo kontrollos vizsgálat során 100, illetve 150mg/nap koenzim Q10-et illetve placebot adtak. A klinikai paraméterekben és a túlélést illetően kezelt csoportban jobb eredményeket tudtak elérni szívelégtelenségben szenvedő betegeknél.
Szívelégtelenségben a koenzim Q10 nagyobb adagjával (általában 2x vagy 3x 100 mg/nap) helyreállítható a szívizom csökkent koenzim Q10 koncentrációja. Az első vizsgálatokban 100mg/nap per-os adott koenzim Q10 (ubidecarenone) javította az életminőséget, csökkentette a szívfrekvenciát, a bal pitvar átmérőjét, a PEP/LVET arányt. E kedvező hatások a terápia felfüggesztése, vagy elhagyása után megszűntek, újra alkalmazásakor ismételten detektálhatók voltak. A klinikai tünetek javulása mellett az életminőség javulása is figyelemre méltó volt.
Statinok és a Q10
Kardiovaszkuláris (Szív és érrendszeri) betegségek a vezető halálokot adják a fejlett nyugati országokban és hazánkban is.
Hatékony cholesterin és LDL cholesterincsökkentő gyógyszerek a statinok megjelenése jelentősen csökkentette a primer és szekunder prevenciós tanulmányokban az összhalálozás és a kardiovaszkuláris halálozás előfordulását. De a koleszterin önmagában nem kizárólag káros, hanem a szervezet számára igen fontos alapanyag, hiszen ebből épül föl a sejtek fala, a sejtmag membránja, továbbá a mitokondriumok falszerkezete is koleszterint tartalmaz és több hormon termeléséhez elengedhetetlen.
A koleszterinszintézis a májban több köztes terméken keresztül megy végbe, és az egyik köztes termék pl. a koenzim Q10.
A statinok alkalmazása során előfordulhatnak nem kivánatos mellékhatások.
A leggyakoribb mellékhatások:
myopathia
májenzim emelkedés
gastrointestinalis tünetek
Még ma sem teljesen ismert a myopathia kialakulásának pontos pathomechanizmusa, melynek legsúlyosabb formája a szívizomzat pusztulásával jár.
A statin gátolja az izommembrán glucoprotein szintézisét, csökkenti az ubichinon (koenzim Q10) koncentrációt a mitokondriumban, melynek eredményeként súlyos deficit alakul ki.
Kutatók szerint ezek a mellékhatások kivédhetők lennének nagyobb dózisú Q10 adádával (kb. 100 mg/nap)
A JACC-ben az amerikai kardiológiai folyóiratban 2007-ben megjelent cikk azt hangsúlyozza, hogy a Q10 bevitellel növelni lehet a vér ubichinon szintjét, és ezáltal csökkenteni a statinok kiváltotta izomfájdalmak gyakoriságát.
A Q10 további klinikai felhasználását illetően különösen a neurodegeneratív betegségek kezelésében látszik igéretesnek az igen nagy dózisú Q10 kezelés (Alzheimer-kór, Parkinson-kór, Friedrich ataxia stb.) A napi klinikai alkalmazás feltételei azonban ma még korántsem tisztázottak, mivel ezekben a kórképekben napi 600-100 mg Q10 adására lenne szükség, ilyen magas dózisú gyógyszer gyakorlati alkalmazási feltételei nem adottak.
A Magyar Kardiológus Társaság Metabolizmus Munkacsoportja 2007-ben állásfoglalást adott ki, melyben a Q10 kezelés terápiás elveit a jelenlegi tudományos eredmények tükrében gyakorlatilag a fentiek szerint határozta meg.
Számos klinikai eredmény bizonyítja, hogy a daganatellenes terápia egyik gyakori mellékhatásának, a szívizom károsodásának kiküszöbölésére is eredményesen használható a Q10.
Kiegészítés:
Milyen alkotók van a Forever CardioHealth-ben?
E-vitamin:
A hirtelen halál kockázata csökken
C- Vitamin:
antioxidáns,
érfalvédő,
sejtregeneráló
Magnézium:
Izom és szívizom működés helyreállítása, csökkenti a ritmus zavarok előfordulását
B6 vitamin- B12 - folsav :
Csökkenti a homocisztein szinten - az érelmeszesedést csökkenti
Króm:
Thrombosist gátló hatás
Cholesterin szintet csökkenti
Szénhidrát anyagcserét
pozitívan befolyásolja
Szója-lecitin:
Vérnyomáscsökkentő
keringésjavító
thrombosist gátló
memóriajavító
Kurkuma:
Indiai tömjén:
Keringésjavító
Szőlőmagkivonat:
Öregedésgátlás
Szívizom regeneráló
vérlemezke összecsapzódást gátló hatás
Q10:
Ugye érdemes lenne minél gyorsabban beszerezni a Forever CardioHealth-et?
Kérjen felvilágosítást attól aki Önnek ezt a prezit átküldte!
1. bekezdés
2. bekezdés
4. bekezdés
3. bekezdés
A betegség lényege a sejtkárosodás, mely a legkorábbi patológiai elváltozás és csökkent válaszkészség következményeként alakul ki.
Legnagyobb mennyiségben a szívizom tartalmazza (70mg/kg).
Ezen kívül jelentős mennyiségben fordul elő a májban, vesében, és a vázizomzatban.
Minden mitokondrium saját DNS-sel rendelkezik. A feljebb felsorolt okok a szabadgyökök keletkezéséhez vezethetnek, melyek a mitokondriális DNS-t könnyen károsíthatják.
mitokondrium
Számos klinikai vizsgálat igazolta a koenzim Q10 hatékonyságát kardiovaszkuláris (szív és érrendszeri) és neurodegenerativ betegségeknél, valamint mitokondriális myopathiáknál.
Koenzim Q10
Fontos szerepe van a krónikus szívelégtelenség kezelésében és a statin terápiák okozta mellékhatások enyhítésében. Az oxidatív foszforilációban az energia és ezáltal az ATP képzésében játszott szerepét
1978-ban Dr. Peter Mitchell (GB) ismerte fel, akit ezért a munkájáért Nobel díjjal tüntettek ki.
A Forever CardioHealth az egyedüli Magyarországon is elérhető készítmény, ami ennyi szívműködés javító összetevőt és liquid (folyékony) Q10-et tartalmaz!
Kérdezze azt a személyt arról, hogy ÖN és családja hogyan juthat hozzá, attól akitól ezt a prezentációt kapta!
De életmódváltással, bizonyos biológialag aktív anyag és táplálékkiegészítőkkel
alkalmazásával képesek vagyunk néhány kóros folyamat lassítására, szerencsés esetben leállítására.
Forrás: Magyar Kardiológus Társaság Metabolizmus Munkacsoportja