Introducing
Your new presentation assistant.
Refine, enhance, and tailor your content, source relevant images, and edit visuals quicker than ever before.
Trending searches
Lyginant aukšto ir vidutinio intelekto žmonių genus, pamažu nustatoma vis daugiau genų, susijusių su pažintiniais gebėjimais.
Pasak Myers, 2007, yra daug ir aplinkos įtakos įrodymų: netapačių dvynių, kurie genetiškai artimi ne daugiau negu kiti broliai ir seserys (tačiau panašesni, nes yra to paties amžiaus), intelekto įverčiai panašesni negu kitų brolių ir seserų.
kad kartu augusių tapačių dvynių intelekto testų įverčiai yra tokie artimi, tarytum tas pats žmogus būtų atlikęs tą patį testą du kartus.
Netapačių dvynių, kurių bendri yra tik pusė genų, įverčiai daug labiau skiriasi.
Atskirai augusių tapačių dvynių testų įverčiai yra labai panašūs (Lykken, 1999, Plomin, 2001).
Smegenų skenavimas rodo, kad tapatūs dvyniai turi labai panašių pilkosios masės kiekį (netapatiems dvyniams tai nėra būdinga), jų smegenų sritys, susijusios su verbaliniu ir erdviniu intelektu, yra faktiškai tokios pat (Thompson, 2001).
Genai ir aplinka tarpusavyje yra susiję: „jei esate bent kiek aukštesnis ir greitesnis už kitus, labiau tikėtina, kad būsite pakviesti į krepšinio komandą, daugiau žaisite, daugiau treniruositės“ (Flynnas, 2003). Tai reiškia, kad genai formuoja patirtį, kuri formuoja kiekvieną žmogų.
Įterpę ypatingą geną į apvaisintos pelės kiaušinėlius, mokslininkai jau sukūrė protingesnę pelę – ji puikiai išmoksta ir atsimena paslėptos po vandeniu plokštelės vietą arba atpažįsta užuominas, pranašaujančias gresiantį smūgį. Toks genas padeda formuotis neuronų receptoriams, dalyvaujantiems atminties procesuose.
(Plomin, 2003, Tsien, 2000).