Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Mat i fiz Linux

No description
by

Kamil Smolag

on 6 March 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Mat i fiz Linux

Matematyka i fizyka w Linuxie Scilab posiada kilkaset funkcji matematycznych, pozwala na operowanie nie tylko na liczbach ale takżze strukturach zaawansowanych (np. macierze, wektory), umożzliwia rysowanie grafów oraz wykresów dwu- i trójwymiarowych. GeoGebra to wielokrotnie nagradzane, darmowe oprogramowanie do wspomagania nauki matematyki dla uczniów szkółl podstawowych, śsrednich oraz studentów. ŁąMa ono w sobie szereg narzęedzi pomocnych w opanowaniu takich zagadnienń jak geometria, algebra czy analiza matematyczna.
Algodoo jest multiplatformowym symulatorem śsrodowiska 2D przeznaczonym do nauki fizyki przez młlodych użzytkowników. Oferuje poznawanie praw fizyki w bardzo interesujący sposób. Aplikacja dosteępna jest dla systemów Windows, Mac OS X oraz Linux. Jest to program matematyczny, słlużązy do rysowania funkcji. Oprócz tworzenia wykresów, program pomaga takżze w ich liłączeniu i drukowaniu w odpowiedniej skali. Program jest częśescią projektu KDE Education i KDE edu. Mathematica doskonale integruje silnik wykonujacy obliczenia numeryczne i symboliczne, silnik graficzny, jezyk programowania, dokumentacj i moliwo publikacji pracy. Dzieki bogactwu funkcji jest nieocenionym narzedziem pracy matematyków, fizyków, biologów, chemików, analityków finansowych, socjologów i wielu innych. GraphCalc pozwala na tworzenie wykresów dwu oraz trójwymiarowych w ukladzie wspólrzednych prostokatnych, biegunowych, parametrycznych. SAGE to srodowisko algebry komputerowej napisanego w Pythonie, a stawiajce sobie za cel stworzenie alternatywy dla takich pakietów jak Magma, Maple, Mathematica czy Matlab. Znaki szczególne: wykorzystuje to co zostalo zrobione. Octave to rodowisko i jzyk programowania wysokiego poziomu przeznaczony dla prowadzania oblicze numerycznych, który jest w wikszoci zgodny z MATLAB. Octave oferuje mozliwosci:
-rozwiazania ukladu równan liniowych i nieliniowych
-numerycznego rozwiazywania równan rózniczkowych
-operowanie na tablicach, wektorach i macierzach
-generowanie wykresów 2D i 3D (gnuplot)
calkowania numerycznego
-tworzenia funkcji i skryptów
-wykorzystywania instrukcji warunkowych, sterujacych i petli Dziekujemy za uwage Kamil Smolag, Adrian Tarnawski, Piotr Curylo, Piotr Bozym
Full transcript