Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Bīdermeijers

No description
by

Rūta MIllere

on 30 November 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Bīdermeijers

Vīriešiem dominēja fraka, kas bija ļoti pieguloša viduklī, garas bikses bez iegludēm, veste, kura varēja būt krāsaina, cilindrs. Modē ienāca rūtaini audumi. Krekla apkakles augstas, iecienītas manžetes un apkakles. Dienai melna kaklasaite, vakaram - balta.
Vīriešu apģērbs
Sieviešu apģērbs un formas
Frizūras sievietēm
Sievietes tērpā pilnīgi atgriezās korsete, ar kuras palīdzību panāca ļoti tievu vidukli. Plecu līnija pazemināta un noapaļota, to veidoja ar ļoti paplatinātām, uzpūstām piedurknēm ("pagodas", "jēra ciska") un citām detaļām, palielinājās dekoltē. Svārku daļa paplatināta un nedaudz īsāka, tas ir, līdz potītēm. Nēsāja vairākus apakšsvārkus. Sievietes rokoko, ampīra un bīdermeijera laikā nēsāja dekoratīvi tamborētus zeķturus ar sprādzēm vai saitēm.
Sievietes skaistuma ideāls - lielas acis, mazas rokas un kājas, plati gurni. Šā ideāla un tam pakārtoto moderno siluetu attēlojumā manāma sirdsveida kopformas atkārtošanās atsevišķās sievietes tērpa daļās - galvassegas un virstērpa augšdaļas, kā arī frizūras un kakla izgriezuma pretstatījumā.
Frizūras varēja nosaukt par galvas arhitektūru. Pārsvarā bija mākslīgas cirtas koncentrētas galvas sānu daļās, noformēšanai lietoja lentas un šinjonus, mežģīnes, no kuriem veidoja ziedu un salokkotu matu sakopojumus. Kā arī matos pina dārglietas. Vismodernākais bija "Apollona mezgls". Galvu lielākoties sedza grozveida aube capote ar izteiksmīgu sejas ēnotāju - nagu.
Laura Rušķe, Rūta Millere 79/80
Vācija, Austrija
19. gadsimta pirmā puse
"Bīdermeijera" jeb romantisma stils
Audumi, materiāli un modes krāsas
No 1820. - 1840. gada Eiropā valdīja "Bīdermeijera" jeb romantisma stils. To varēja uzskatīt par pilsonisko modi, jo to radīja Vīnes pilsoniskās aprindas.
Bīdermeijers visspilgtāk parādījās Vācijā un Austrijā. Tas atspoguļoja sīkpilsoņu gaumi un uzskatus, pauda intimitāti un mājīgumu ar detalizētu idilliskas sadzīves, interjeru, dabas skatu atveidojumu.
Bīdermeijeram raksturīgā krāsu palete sākotnēji vēl atspoguļoja vēlā ampīra tendences. Piesātināti toņi – spilgti rozā, ķiršu sarkanais, tumši sarkanais, tumsi zaļais un purpurs – tika manīti 19. gadsimta divdesmitajos gados. Audumu klāstā dominēja bombazīns, kreps, poplīns, satīns, samts un zīds, kas guva pārsvaru pār iepriekšējā perioda muslīna gaisīgumu. Tikai kašmirs saglabāja savu nemainīgo popularitāti. Vakartērpos arvien pamanāmāks bija greznais tills. Raksturīgi, ka bīdermeijera deklarētā komforta un greznības ideja guva atspoguļojumu atbilstošos audumos un krāsu paletē. Tas viss bija svarīgs, lai radītu eklektisko bīdermeiera tērpu kokteili.
Bīdermeijers
Aksesuāri
Bīdermeijera laikā smalkus naudas maciņus lietoja arī vīrieši, bet pilsētniecēm vienmēr līdzi bija dekoratīvi maisiņi šūšanas piederumiem un citiem sīkumiem. Cietās, stingrās somas parādījās samērā vēlu, tikai 20. gadsimta sākumā.

Apavi sievietēm
Rotaslietas
Mūsdienu dizaineri arī reizēm vēl pielieto bīdermeijera apģērbu siluetus. Bildē - Alexandr McQueen kleita.
Interesanti fakti
1829. gadā Parīzē ieradās nevienam nepazīstams inženieris - Timoņje, kura izgudrojums - šujmašīna, izmainīja turpmāko modes pasauli. Divdesmitos un trīsdesmitos gados atvērās Redferna modes nams Parīzē, tur sāka ražot sieviešu apģērbu, ienesot tajā angļu vīriešu apģērba elementus.
Frock-coat.
Frock.
Cutaway.
Carrick.
Burnus.
Chesterfield.
Tweed.
Gari auskari ar grabošiem karekļiem, brošas un uzkrītošas rokassprādzes.
Saīsinātās kleitas garums ļāva pamanīt apavus. Joprojām valkāja bezpapēža kurpes, taču bija parādījušies šņorzābaki ar mērena augstuma papēdi un strupu purngalu.
Frizūras vīriešiem
Universālākā šā laika vīriešu modes pazīme bija cilindrs, ko valkāja visu sabiedrības kārtu pārstāvji.
Cilindram pieskaņoja frizūru - glīto sasuku, kas jau iepriekš sagatavota. Frizūras raksturīgākā iezīme- cirtas un precīzs celiņš sānos vai galvvidū.
Nepiedienīgi nēsāt bārdu un ūsas.
Apavi vīriešiem
Bīdermeijera džentlmenis valkāja puszābakus vai garstulmu zābakus, kuru veidols bija mantots no iepriekšējās modes cēliena. Jaunums bija čībveida kurpes ar smailu purngalu, bez raksturīgās saitējuma joslas.
Paldies par uzmanību! :)
Piedurknes
Pārspīlēti platajām piedurknēm bija atbilstoši nosaukumi - "pagodas" un "jēra ciskas". To formu uzturēja vaļa kaula stienīši vai stiepļu karkass.
Full transcript