Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Kultura a kultura

No description
by

Adrianna Woźniak

on 23 May 2018

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Kultura a kultura

Początki
Kolumbia
Społeczeństwo kolumbijskie jest silnie związane ze swoim krajem, są prawdziwymi patriotami.
Cenią sobie także swoich artystów (np.Shakira jest z Kolumbii), dobrą zabawę, taniec, kontakt z ludzmi.
Dziękuję za uwagę
Adrianna Wozniak
Ludzie teraz
Image by Tom Mooring
Kolumbia
Kultura a kultura
Polska
Jeżeli mówimy o otwartości i chęci pomocy drugiemu człowiekowi niestety w Polsce się głównie tylko o tym mówi. Często krąży stereotypowe powiedzenie "Dużo mówią,mało robią",a to moim zdaniem dlatego,że Polacy trochę egoistycznie podchodzą do świata i ludzi.
Polska jest krajem bardzo religijnym, ludzie przeważnie starają się przestrzegać dekalogu,sakramentów niestety często zapominając o drugim człowieku przez co bardzo często wychodzi na odwrót.
Polska
Polacy również są znani z wielkiego patriotyzmu,co często nie zostaje przez nich ukazane w pozytywny sposób (mówię oczywiście o współczesności). Jest to moim zdaniem jednak społeczeństwo bardzo rodzinne, o silnej więzi niestety coraz bardziej leniwe. Można zauważyć,że tak jak w Kolumbii mówi się o narkotykach tak w Polsce wspomina się o alkoholu i jego skutkach. Rodzi się przez to dużo agresji, niepowodzeń, kłamstwa, w skutek czego zatraca się również ta olbrzymia religijność jaka jest od wieków w tym kraju
Polska
Styl życia i mentalność Polaków kształtowały się przez ponad tysiąc lat. Narodowa kultura rodziła się pod wpływem zarówno tradycji świata łacińskiego, jak i bizantyjskiego - w wyniku dialogu zamieszkujących Polskę narodowości.
Polacy chętnie widzieli u siebie innych twórców i interesowali się osiągnięciami innych narodów. w XIX i XXw. aktywność kulturalna zastępowała zaś wielu Polakom działalność polityczną i gospodarczą. Zapewne dlatego polska twórczość jest tak zróżnicowana i pełna niuansów.
Kolumbia
Kultura Kolumbii powstała w ogniu kolonizacji, jako mieszanka wpływów indiańskich oraz tego co przynieśli ze sobą hiszpańscy zdobywcy a także sprowadzeni przez nich niewolnicy. Nie bez znaczenia była też geografia kraju - połączenie gór i morza.

Co by nie powiedzieć o Kolumbijczykach, nie brak im otwartości. Kraj ma własnego ducha, którego poznanie jest wielką przygodą.
Mieszkańcy Kolumbii cenią sobie rodzinę i chociaż dominuje u nich katolicyzm, są bardzo religijni to nie wszyscy uczęszczają do kościoła. Są mimo to bardzo otwarci i pomocni, pozytywnie nastawieni do innych ludzi,a także bardzo "swobodni" w relacjach damsko-męskich.
Niestety Kolumbia znana jest również z produkcji kokainy, jednak sami mieszkańcy zarzekają się,że nie zażywają jej mając świadomość ile zła może wyrządzić. Mówi się,ze w tym państwie jest również wiele rozwiązłości,ale nigdy nie wiadomo czy wina leży po stronie mieszkańców czy może turystów.
Full transcript