Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Prezentacja o muzyce rozrywkowej

No description
by

dawid bartkowiak

on 20 June 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Prezentacja o muzyce rozrywkowej

Muzyka
Rozrywkowa
Rodzaje muzyki rozrywkowej
Pop
Wykonawcy
Britney
Spears
Britney Spears ur. 2 grudnia 1981 – amerykańska wokalistka muzyki pop i dance, tancerka, aktorka i projektantka mody. Według danych wytwórni RCA Records sprzedała na całym świecie ponad 200 milionów płyt (albumy+single+dvd) i jest jedną z najlepiej sprzedających sie artystów w historii muzyki.
Madonna
Michael
Jackson
Michael Joseph Jackson ur. 29 sierpnia 1958 , zm. 25 czerwca 2009 – amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów , którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad. Znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, nazywany „Królem Popu” .
Rock
Wykonawcy
The
Beatles
The Beatles – zespół rockowy z Liverpoolu, istniejący od 1960 (jako The Quarrymen od 1957) do 1970 roku. Jego członkowie są najpopularniejszymi muzykami wszech czasów. W historii amerykańskiego rynku fonograficznego nikt nie sprzedał więcej płyt niż oni .
Skład zespołu :
John Lennon
Paul McCartney
George Harrison
Ringo Starr
Queen
Queen – brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 w Londynie przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury'ego. Basista John Deacon dołączył do grupy rok później.

Muzyka Queen odznacza się różnorodnością brzmienia, sprawiającą, że zespół trudno jest przypisać do konkretnego stylu. Większość utworów nosi cechy rocka i jego odmian oraz, w pewnym stopniu, muzyki pop. Charakterystyczną cechą zespołu są też harmonie wokalne oraz aktywny udział publiczności podczas koncertów.
Jimi
Hendrix
Jimi Hendrix ur. 27 listopada 1942 , zm. 18 września 1970 – amerykański gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów.

Jest powszechnie uważany za najwybitniejszego i najbardziej wpływowego gitarzystę rockowego w historii , jest jedną z najbardziej znanych postaci w historii muzyki rockowej . Mianem „najwybitniejszego” został po raz kolejny uhonorowany w plebiscycie magazynu muzycznego Rolling Stone w 2003 roku
Reggae
Wykonawcy
Bob
Marley
Bob Marley ur. 6 lutego 1945 , zm. 11 maja 1981 – jamajski wokalista, wykonawca muzyki reggae, zaś na początkowym etapie kariery , współzałożyciel, główny wokalista i gitarzysta rytmiczny grupy The Wailers.

Osobie i twórczości Marleya przypisuje się ogólnoświatową popularyzację muzyki reggae w latach siedemdziesiątych. Wydana przez Island Records pośmiertna kompilacja jego największych przebojów pt. Legend pozostaje do dziś najlepiej sprzedającą się płytą reggae wszech czasów (ponad 25 mln sprzedanych egzemplarzy) .
Heavy
Metal
Wykonawcy
Metallica
Metallica – amerykański zespół heavymetalowy założony w Los Angeles w 1981 roku przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha. Uważany za jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów metalowych lat 80.

Po wydaniu w 1983 r. debiutanckiego albumu Kill 'Em All grupa została uznana za twórcę nowego stylu muzyki metalowej – thrash metalu. Zarazem wydany w 1986 r. trzeci album, Master of Puppets, jest określany przez niektórych krytyków jako najlepszy album heavymetalowy wszech czasów. C Album Metallica (nazywany też Czarnym Albumem) został wydany w 1991 r. i do dziś pozostaje najpopularniejszym wydawnictwem zespołu zdobywając m.in. status diamentowej płyty w USA za sprzedanie płyty w nakładzie ponad 22 milionów egzemplarzy .
Iron
Maiden
Iron Maiden – heavymetalowy zespół z Londynu, założony 25 grudnia 1975 roku, uważany za jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych zespołów heavymetalowych w historii. Liderem grupy jest basista Steve Harris. Nazwa zespołu dosłownie oznacza żelazną dziewicę, średniowieczne narzędzie tortur.

Grupa gra heavy metal . Ich muzyka jest oparta na ostrych lecz melodyjnych riffach gitarowych, oraz szybkiej i dynamicznej sekcji rytmicznej, z bogatą perkusją (Nicko McBraina) oraz charakterystycznie brzmiącą gitarą basową (Steve Harris). Charakterystyczną cechą większej części twórczości (1981-1994 i 1999–) grupy jest szerokiej skali wokal Bruce'a Dickinsona. Muzyk ten jest uznawany za jednego z najlepszych wokalistów rockowych. Styl muzyczny Iron Maiden stanowią także wirtuozerskie solówki dwóch, a od 1999 trzech gitarzystów.
Rap
Hip-Hop
Eminem
Eminem, inny pseud. art. Slim Shady ur. 17 października 1972 – amerykański raper, producent oraz aktor. Członek amerykańskiej grupy hiphopowej D12 oraz część duetu hiphopowego z Detroit – Bad Meets Evil. Trzynastokrotny zdobywca Nagrody Grammy oraz laureat Oscara. Eminem zdobył popularność w 1999 r. za sprawą swego debiutanckiego albumu dla dużej wytwórni . Eminem ma Szkockie , Angielskie , Niemieckie , Szwajcarskie i Polskie Korzenie .
50 Cent
50 Cent ur. 6 lipca 1975 – amerykański raper, aktor i przedsiębiorca. Zyskał sławę za sprawą wydanych albumów Get Rich or Die Tryin' i The Massacre. Debiut aktorski zaliczył w 2005 roku za sprawą autobiograficznego filmu pt. Get Rich or Die Tryin'. Film zdobył wiele dobrych recenzji, przez co kariera aktorska się rozwinęła. Po nim ukazały się kolejne filmy , co znacznie przyczyniło się do popularności rapera w mediach.

Współpracował z takimi muzykami i grupami jak Dr. Dre, Eminem, Snoop Dogg, Timbaland, Ne-Yo, Justin Timberlake, T-Pain, Missy Elliott, The Black Eyed Peas i Michael Jackson.
Madonna ur. 16 sierpnia 1958 – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka) . Pod koniec lat 70 przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, choć później jej kariera zmierzyła w kierunku muzyki. Początkowo grała w zespołach, ale potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna . Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali . Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest „królową popu”.
Dziękuje za uwagę :)
prezentację wykonał dawid bartkowiak
Full transcript