Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Porgramy antywirusowe

No description
by

Damian Kubiak

on 19 March 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Porgramy antywirusowe

AVG AntiVirus Free Edition
Program wyposażony w skaner antywirusowy, anty-rootkitowy, rezydentny (kontrola zapisywanych plików), skaner poczty e-mail oraz moduł kwarantanny do przechowywania zainfekowanych danych. O odpowiednią ochronę podczas korzystania z Internetu dbają takie narzędzia jak Identity Protection – zabezpieczający przed nieznanymi lub nowymi zagrożeniami oraz LinkScanner, który chroni przed atakami podczas przeglądania stron internetowych, skanuje linki generowane przez najpopularniejsze przeglądarki oraz wykrywa miejsca zawierające exploity i inne zagrożenia
avast! Free Antivirus
Popularny program antywirusowy, zabezpieczający komputer przed szkodliwym oprogramowaniem, również w czasie rzeczywistym. Umożliwia skanowanie komputera podczas bootowania, automatyczną kontrolę danych pobieranych przez sieć P2P i komunikatory internetowe oraz analizę stron i zawartych w nich skryptów. Program w celu ochrony przed szkodliwymi plikami i stronami internetowymi wykorzystuje system punktów reputacji. Przed otwarciem pliku, aplikacja sprawdza jaką reputacją cieszył się on wśród innych użytkowników i jeśli pojawiały się jakiekolwiek zastrzeżenia – użytkownik zostanie o tym poinformowany, a program zaproponuje uruchomienie aplikacji w trybie „piaskownicy”, czyli odizolowanym, wirtualnym, bezpiecznym środowisku.
Microsoft Security Essentials
Narzędzie zabezpieczające system Windows przed wirusami, trojanami, rootkitami i innym złośliwym i szpiegującym oprogramowaniem. Stanowi kontynuację programu Windows Defender. Wyposażony został w skaner pracujący w trzech trybach: pełnym (skanującym całą zawartość dysku), szybkim (skanującym lokalizacje najbardziej narażone na infekcje) oraz niestandardowym (definiowanym przez użytkownika). Zainfekowane dane zabezpieczane są przez moduł kwarantanny. Program umożliwia skanowanie nośników zewnętrznych oraz tworzenie punktów przywracania systemu, które pozwalają na odzyskanie uszkodzonych lub usuniętych plików. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i oferuje szerokie możliwości konfiguracji oraz personalizacji
ESET NOD32 Antivirus (platny)
ESET NOD32 Antivirus 7 to program zapewniającego ochronę przed wirusami, spyware, adware oraz phishingiem. Skanuje w czasie rzeczywistym zapisywane, otwierane oraz pobierane z internetu pliki. Wbudowany moduł EMON (Email Monitor) jest odpowiedzialny za sprawdzanie poczty elektronicznej. Program daje możliwość samodzielnego planowania harmonogramu skanowań. Skaner możemy również włączyć na żądanie. W celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa, NOD32 stosuje klasyczną metodę wykrywania wirusów przy użyciu stale aktualizowanej bazy sygnatur w połączeniu z metodami heurystycznymi.
Kaspersky Antivirus
Kaspersky Anti-Virus 2013 to oprogramowanie zabezpieczające komputer, oferujące ochronę przed zagrożeniami internetowymi. Nowa wersja wykorzystuje technologie zapewniające maksymalną ochronę przed wszystkimi rodzajami zagrożeń z naciskiem na bezpieczeństwo zakupów i bankowości online. Funkcja automatycznego zapobiegania exploitom, zadba o bezpieczeństwo aplikacji, które są potencjalnie podatne na ataki. Program jest w pełni kompatybilny z systemem operacyjnym Windows 8 i jego dotykowym interfejsem.
Porgramy antywirusowe
Program antywirusowy (antywirus) – program komputerowy, którego celem jest wykrywanie, zwalczanie i usuwanie wirusów komputerowych. Współcześnie najczęściej jest to pakiet programów chroniących komputer przed różnego typu zagrożeniami.
Podsumowujac warto zauważyć, że większość programów zarówno tych płatnych jak i bezpłatnych oferuje to samo. Wiele bezpłatnych programów antywirusowych oferuje skan komputera z niemalże 100% pewnościa wykrywalności potencjalnych zagrożeń. Warto więc zastanowić się, czy wydatek sięgajacy nawet kilkuset złotych jest warty swojej ceny, gdyż często jedyna różnica pomiędzy oprogramowaniem płatnym i bezpłatnym zamyka się w kwestii reklam występujacych podczas korzystania z oprogramowania, jednak czy jest to aż tak uporczywe pozostaje kwestia sporna.
Damian Kubiak kl. 3c
Full transcript