Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Nowoczesne technologie w branży turystyczno-hotelarskiej

No description
by

Dominika Konieczny

on 17 December 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Nowoczesne technologie w branży turystyczno-hotelarskiej

Globalne systemy rezerwacyjne

Od wielu lat bardzo ważną rolę w branży turystycznej odgrywają Globalne systemy rezerwacji usług turystycznych ( GDS - Global Distribution System ), należą do nich: Amadaus, Galileo, International, Sabre, SART i Worldspan. Oferują one dziesiątkom tysięcy agencji turystycznych w wielu krajach usługi rezerwacyjne na produkty praktycznie wszystkich agencji turystycznych na świecie, a ponadto międzynarodowych łańcuchów hotelowych oraz firm wynajmujących samochody.
Worldspan
Głównymi udziałowcami są linie lotnicze Delta, Air lines, Northwest Airlines i American Airlines. Do podstawowych działalności firmy należy handel elektroniczny, inwestuje również w produkty wykorzystujące Internet takie jak : Trip Manager dla podróży służbowych. Worldspan Go dla agentów czy Travel Button dla klientów indywidualnych, rozwiązania te oparte sa oczywiście na centralnym systemie rezerwacyjnym Worldspam.

Sabre
System Sabre ( Semi-Automated Business Research Environment)
powstał w roku 1964, jako system wspomagający proces rezerwacji biletów lotniczych. Założycielami były dwie amerykańskie firmy Amerykan Airlines oraz IBM. Podobnie jak Worldspan, Sabre traktuje internet jako piorytetowy kierunek rozwoju. Robi to poprzez spółki zależne m. in.: Travelocity jedno z największych Internetowych biur podróży na świecie, GetThere - nabyty przez Sabre pod koniec 2000 roku system rezerwacyjny dla klientów korporacyjnych i dostawców usług. Podobnie jak inne systemy
Sabre prowadzi ekspansje na innych kontynentach.
Amadeus
Sabre
Użytkownicy jednego z portalu zakupów grupowych od początku 2012 roku kupili oferty turystyczno-hotelarskie o łącznej wartości ponad miliona złotych. W branży zakupów grupowych, popyt na taki rodzaj ofert nie maleje i to niezależnie od sezonu, bowiem termin na wykorzystanie kuponu trwa przynajmniej pól roku. Polacy kochają zakupy grupowe, a kuszące zniżki, rabaty i oferty specjalne nie dają o sobie zapomnieć, nęcą i przyciągają niczym magnes. Im oferta tańsza a rabat większy – tym lepsza sprzedaż. Branża hotelarska aktywnie włączyła się w ten nowatorski, internetowy kanał sprzedaży, bowiem odkryła możliwość dotarcia do nowej grupy docelowej, czyli osób szukających promocji i lubiących korzystać z różnych form turystyki czy pakietów hotelowych. Pakiet dla dwojga z butelką wina i wstępem do jacuzzi 60% taniej, tygodniowy pobyt nad morzem z 6 noclegami i pełnym wyżywieniem z 80% rabatem czy wiosenne grillowanie pod Tatrami dla 4 osób na trzy dni za 1/4 ceny to okazje, obok na które ciężko pozostać obojętnym. Oczywiście kupon nie musi być wykorzystany od razu – trzeba jedynie pilnować terminu ostatecznego i przed jego upływem skontaktować się z obiektem, do którego kupiliśmy voucher po okazyjnej cenie.
Portale sprzedażowe, zakupowe
Portal tematyczny to serwis internetowy zbudowany z myślą o określonym odbiorcy. Porównując więc internetowy portal do wymierających już czasopism drukowanych, można powiedzieć, że staje się on bardzo skutecznym kanałem promocyjnym dla firm, marek, produktów i usług. Reklamy zamieszczane na portalu trafiają do zainteresowanego odbiorcy a aktywne fora oraz komentarze artykułowe potęgują ich działanie. Ponadto linki z portalu tematycznego (posiadającego wysoki pagerank) do danej strony firmowej wzmacniają jej pozycję w Googlach. Reasumując – Dobrze zaprojektowany portal tematyczny, poza satysfakcją samego posiadania, może stać się źródłem dochodów dla jego właściciela.

Czasopisma hotelarskie on-line
Bookassist Booking Engine to najbardziej zaawansowany system rezerwacji online dla branży hotelarskiej, czyli rozwiązanie mające na celu zwiększenie ilości rezerwacji dokonywanych przez stronę internetową hotelu, zmniejszenie kosztów sprzedaży oraz budowę pozycji marki Państwa obiektu lub sieci obiektów.

System rezerwacji online Bookassist Booking Engine to aplikacja internetowa, która jest integrowana bezpośrednio ze stroną internetową hotelu, pozwalająca na:

sprzedaż 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku
zaproponowanie każdego możliwego rodzaju pokoju lub pakietu usług na stronie hotelu;
umożliwienie budowania własnych pakietów poprzez dodanie np. zabiegów SPA, butelki szampana i kwiatów na powitanie, dodatkowych posiłków, itp.;
kontrolę stawek i dostępności – natychmiastowa aktualizacja na stronie internetowej;
natychmiastowe potwierdzenie dokonania rezerwacji SMSem dla klienta jak i dla hotelu;


Wykorzystanie iPod iPhon

Firma Amadeus została założona w 1987 roku przez linie lotnicze Air France, Lufthansa, Iberia i SAS. Obecnie działa w ok. 200 krajach na całym świecie. Dysponując rozległą i bogata siecią oraz jedną z najbogatszych baz danych w Europie, Amadeus świadczy usługi na rzecz 57 tysięcy biur podróży i ponad 8400 punktów sprzedaży linii lotniczych na całym świecie. Hotele Warszawa System Amadeus umożliwia rezerwację miejsc i zakup biletów, jest neutralny i nie faworyzuje żadnego usługodawcy, dając pełen dostęp do wszystkich
ofert
Urządzenie mobilne czyli elektroniczne urządzenia przenośne , które pozwoliły przetwarzać, odbierać oraz wysyłać dane bezprzewodowo. Oferują one już nie tylko możliwość wykonywania rozmów telefonicznych ale spełniają niemal każdą czynność, jaką
oferuje komputer. Rozwój zaawansowanych technologii w turystyce zbliża się do momentu, w którym nie będzie potrzeby, aby turysta zabierał w podróż wszystkie dostępne urządzenia elektroniczne takie jak: aparat cyfrowy, , nawigacja samochodowa, laptopi tp. Wszystkie ich najprzydatniejsze funkcje są dostępne w zaawansowanym technologicznie telefonie komórkowym zwanym smart fonem. Smartfony radzą sobie ze zmianą stref czasowych, służą jako budziki, ułatwiają przeliczanie walut, umożliwiają, przy podróżowaniu, wykorzystywanie nawigacji satelitarnej.
Kody 2D

Kody dwuwymiarowe to dwuwymiarowa macierz binarna.
Jest to forma graficznego zapisu informacji w postaci dwuwymiarowych obrazków złożonych z czarno-białych kwadratów. Można zastosować je wszędzie tam, gdzie mała ilość miejsca nie pozwala na umieszczenie długiego tekstu. Ułatwiają również szybkie zapisywanie i przenoszenie informacji. Fotokody można zeskanować przy użyciu telefonu komórkowego z aparatem cyfrowym, wyposażonego w aplikację fotokodów.
Aplikacja mobilna – ogólna nazwa dla oprogramowa-
nia działającego na urządzeniach przenośnych, takich
jak telefony komórkowe, smartfony, palmtopy czy
tablety, które pisane są przy użyciu różnych platform i języków programowania.
Facebook
Mapa Google
Przykłady aplikacji mobilnych
Geotagowanie -geoznakowanie) – wstawianie znaczników z informacją o położeniu danego obiektu (jego współrzędnych geograficznych) do tego obiektu. Geotagi mogą być np. automatycznie wstawiane do dokumentów wykonanych w urządzeniu o znanej pozycji – np. do zdjęcia wykonanego w telefonie komórkowym. Może to być jednak także proces wtórny, to znaczy znacznik można dodać ręcznie.
Geolokalizacjia umożliwia ona zapisanie w pliku fotki wraz z innymi parametrami (między innymi godziną, datą czy ustawieniami cyfrówki) informacji o położeniu. Dzięki temu w łatwy sposób możemy w każdej chwili sprawdzić, w jakim miejscu wykonaliśmy zdjęcie. Możemy to zrobić bezpośrednio w komórce (większość telefonów wykorzystuje do tego celu Mapy Google lub Ovi Wystarczy skorzystać z darmowej przeglądarka zdjęć Google Picasa.
SEO
SEO to search engine optimization, czyli optymali-
zacja stron WWW pod kątem wyszukiwarek internetnetowych.Z grubsza chodzi o to, żeby optymalizowana strona znalazła się dla wybranego słowa kluczowego jak najwyżej w wynikach wyszukiwania, przez co będzie częściej wybierana przez użytkowników. Trzeba jednak pamiętać, że SEO to tylko część, jeden z ważnych elementów marketingu w wyszukiwarce internetowej, czyli SEM (search
engine marketing).
*
Hotelarz

to popularny miesięcznik business to business skierowany do branży hotelarskiej.*
Świat hoteli

jest to bezpłatne czasopismo dla profesjonalistów branży hotelarskiej.

*
Hotelarstwo

miesięcznik adresowany do branży noclegowej.

*
Hotel Profit

profesjonalny miesięcznik o charakterze business to business skierowany do szeroko rozumianej branży hotelarskiej, uzdrowiskowej i gastronomicznej
.


Centrala telefoniczna – zespół urządzeń przeznaczony
do łączenia abonentów sieci telekomunikacyjnej na czas wymiany informacji. Składa się ona z urządzeń komutacyjnych odpowiedzialnych za zestawianie połączeń telekomuni-kacyjnych i urządzeń pomocniczych gwarantujących prawidłową pracę centrali. Możemy podzielić je na analogowe i nowocześniejsze cyfrowe. Podział ten wynika z zasady działania i sposobu przetwarzania i przesyłania danych .
Centrale telefoniczne

Elektroniczne zamki hotelowe
TESA Hopitality umożliwiają
kompleksowe zabezpieczenie hotelu -
zarówno pomieszczeń gości jak i
przejść dla personelu oraz pozostałych stref pod kontrolą dostępu. Kluczem użytkownika może być karta zbliżeniowa RFID lub karta z paskiem magnetycznym.
Elektroniczne zamki hotelowe
Telewizja hotelowa jest obecnie traktowana jako element roz-rywkowo - informacyjny. Pokój hotelowy jest głównie postrzegany w charakterze miejsca wypoczynku po podróży, bądź potrzeby zaznania odrobiny prywatności. Hotelarze zdają sobie sprawę, iż płatna telewizja jest jednym z podstawowych czynników wpływających na zadowolenie gości hotelowych.
W obiektach o wyższym standardzie płatna telewizja hotelowa stała się niezbędnym wymogiem, przyciągającym do hoteli coraz szersze grona wymagających oraz zadowolonych klientów. Pay-TV ma za zadanie uatrakcyjnić oraz umilić pobyt gości w Państwa obiekcie.

Hotelowe Wi-Fi jest to zestaw certyfikatów sieci bezprzewodowych WLAN, opartych na standardzie IEEE
Sieć Wi-Fi jest najpopularniejszym sposobem dostępu do bezprzewodowego Internetu.Powszechnie występujące HotSpoty w miejscach publicznych takich jak hotele, motele, pensjonaty, czy ośrodki wypoczynkowe, ułatwiają korzystanie z Internetu.Poza zwykłym dostępem do Internetu, Wi-Fi w połączeniu z macierzystym serwerem oferuje dostęp do współdzielonych dysków, pozwalających na szybką wymianę danych między komputerami, znajdującymi się w danej sieci lokalnej.

Digital signage jest często nazywany "cyfrowym wyjściem z domu" lub określany skrótem DOOH - Digital out-of-home. Niektóre firmy i organizacje używają określenia narrowcasting, digital merchandising. Jeden z elementów komunikacji cyfrowej.
Digital signage

Instalacje zabezpieczeń elekt-ronicznych mają na celu ochronę mienia i osób.Ochrona ta jest realizowana na wiele sposobów przez systemy wizyjne, antywłamaniowe, przeciwpożarowe i inne.
Elektroniczne systemy informacyjne
Systemy gastronomiczne
Minibar to niewielka chłodziarka stanowiąca jeden z podstawowych elementów wyposażenia pokoju hotelowego. Stanowi doskonały sposób na połączenie wygody dla gości, którzy w każdej chwili mają dostęp do szerokiego wachlarza przekąsek i napojów, a także możliwości wygenerowania dodatkowego zysku.
Minibary
System finansowo - księgowy FK jest
programem wspomagającym funkcjonowanie
działów finansowo - księgowych i ekonomicz-
nych przedsiębiorstw i firm o dowolnym profilu
działalności. System finansowo - księgowy FK
spełnia wszystkie wymagania prawne -
jest zgodny z ustawą o rachunkowości z dnia
29 września 1994 r.
Systemy Automatyki i Zarządzania
budynkamiBMS to zaawansowane
rozwiązana techniczne, których celem
jest efektywne sterowanie instalacjami znajdującymi się w obiekcie handlowym
takimi jak: instalacje elektryczne,
wentylacyjne, grzewcze czy chłodnicze i dostosowanie ich pracy do zmieniających
się warunków otoczenia.
Systemy
Telesprance
Teleobecność to zbiór rozwiązań technicznych pozwalających sprawić wrażenie, że osoba faktycznie przebywająca w określonym miejscu jest postrzegana,
że jest obecna gdzie indziej. W szczególności odnosi się wrażenie, że osoba przebywająca w odległym miejscu jest obecna w pobliżu albo przenosimy się w odległe miejsce, faktycznie bez zmiany lokalizacji.
Jest to atrakcyjne dla hoteli biznesowych
którzy prowadzą konferncje.
Hotelowe Wi-Fi
System
Pay-Tv
Systemy finansowo-
księgowe
Systemy
BMS

czyli zażądzanie rstauracją, towarami, kuchnią.
Nowoczesne technologie w branży turystyczno-hotelarskiej
Sprzedaż
usług turystycznych

Technologie wspierajace informacje i promocje
Technologie wspierajace obsługę gości
Spis treści
Prezentacja dzieli się na części:I część :Sprzedaż usług turystycznych:
Globalne systemy rezerwacyjne.
Portale sprzedażowo-zakupowe.
Czasopisma hotelarskie on-line.
Booking Einge.
Wykorzystanie iPad, iPhone.
Portale tematyczne.
II Część: Technologie wspierajace informacje i promocje:
Geolokalizacja.
Geotagowanie.
Kody 2D
Aplikacje mobilne.
SEO
Elektroniczne systemy infirmacyjne.
III Część: Technologie wspierajace obsługę gości;
Centrale telefoniczne.
Elektroniczne zamki hotelowe.
Hotelowe WiFi.
Digital Signage.
Minibary.
Systemy gastronomiczne.
Systemy BMS.
Systemy Pay Tv.
Systemy finansowo-księgowe
Telespance
Portale tematyczne
Koniec
Prezentacje przygotowała

Dominika Konieczny
Full transcript