Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

KUŞLAR SUNUM

No description
by

Ilker Erdeniz

on 6 May 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of KUŞLAR SUNUM

KARTAL
Yırtıcı kuşların en büyüğüdür. Dağlarda ve ormanlarda yaşarlar. Et yiyen bir kuştur. Uzun ve kıvrık gagalı geniş kanatları vardır. Dünyada uçarak en yükseğe çıkabilen kuştur. Gözleri çok iyi görür. Çok yüksek tepelerde yuva yaparlar ve oraya yumurtlarlar.
BAYKUŞ
60-70 yaşına kadar yaşarlar. Kısa kuyrukları vardır, kanatları uzun ve geniştir. Kıvrık gagaları vardır. Hem yürüyebilir, hem de uçabilirler. Gündüzleri uyur veya ağaçlarda güneşlenir. Mavi rengi sadece baykuşlar görebilirler. Gözleri iyi görür ve kulakları iyi duyar. Az ışıkla da avlarını yakalayabilirler.
Büyük gövdeli, düz gagalı, tüyleri siyah bir kuştur. Kargalar ses taklidi konusunda çok yeteneklidirler. Kargalar 13 yaşına kadar yaşarlar. Kargalar her şeyi yiyebilirler.
Leylek, büyük ve uzun bacaklı,
çoğunlukla beyaz ancak kanadının
ve kuyruğunun bir kısmı siyah bir kuş
türüdür. Gagası uzun ve bacakları kırmızıdır.
Leylekler etrafında su bulunan yerlerde yaşarlar.
KARGA
LEYLEK
PAPAĞAN
Papağan, kıvrık gagalı parlak tüylü ve sıcak yerlerde yaşayan bir kuştur. Papağanlar taklit yoluyla konuşabilirler. Ağaçlarda yaşarlar. Yiyecek olarak çiçek tomurcuk ve meyve tohumları ile beslenmektedirler.
DEVE KUŞU
Deve kuşu, uçamayan bir kuş türüdür. Kuşlar arasında en hızlı koşandır. Zıplayabilir ve suda çok güzel yüzebilir. Başında mavi kırmızı karışımında dik ve sert tüyleri vardır.
MUHABBET KUŞU
Muhabbet kuşları da taklit yoluyla konuşabilmektedirler. Muhabbet kuşlarının büyük bir kısmının kuyruk tüyünün uçları mavi renklidir. Gagaları da yeşil renklidir. Muhabbet kuşları doğal ortamda genellikle tohumlarla beslenirler. Bazı çiçek ve meyveleri de yiyebilmektedirler.
SERÇE
Genellikle kahverengi ve siyahtır. İnsanların çevresinde yaşayan evcil serçenin, sırt ve kanatları kahverengi, karın kısmı gridir. Ağaçlara, kovuklara, çatı altlarına yuvalar yaparlar. Serçe kuşları meyve ve böceklerle beslenirler. Serçe kuşları çekirdek ve ekmek artıkları da yerler.

TAVUS KUŞU
Rengârenk kuyrukları vardır. Tahıl taneleri ile beslenmekte olan tavus kuşunun gözleri koyu kahverengidir.
Gagası ile ayakları da kahverengidir. Ormanlık alanlar ve ekili arazilerin olduğu yiyecek bulabilecekleri alanlarda yaşamaktadırlar.
KANARYA
Sesi güzel olan bir kuştur. Açık alanlarda, çalılarda ve ağaçlarda, etrafı ağaçlarla çevrili su kenarlarında yaşarlar. Tohum ve taze bitkiyle beslenirler. Kanaryaların en büyük düşmanı kedidir.
YEŞİM YILMAZ
OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ
B1401.040124
TEMA: KUŞLAR
Full transcript