Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Etkili Sunum Teknikleri - Astroloji

No description
by

Arlin Ken

on 24 December 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Etkili Sunum Teknikleri - Astroloji

Olumsuz Yanları
: Egoizm. Kararları yıkmak. Kendini öne sürmek, ileriye çıkartmak. Alaycı, isyankar. Sabırsız. Saldırgan. Hiddetli. Ani çıkışlar
Yönetici Gezegen: Güneş
Element: Ateş
Nitelik: Sabit
Renk: Sarı, turuncu
Kıymetli taş: Altın
Olumlu Yanları
:
Yüce gönüllülük. Cömertlik. Yaratıcılık. Babalık. Fedakarlık. Üstünlük. Yaratıcılık. Neşe. İyi organizasyon. Açık zihin.
YAY
(22 Kasım - 21 Aralık)

Yönetici Gezegen: Jüpiter
Element: Ateş
Nitelik: Değişken
Renk: Mor
Kıymetli Taş: Lal
İKİZLER
(21 Mayıs - 21 Haziran)


Yöneteci Gezegeni:Merkür
Element:Hava
Nitelik:Değişken
Uğurlu Taş:Akik
Renk:Sarı,portakal rengi
ASTROLOJİ VE BURÇLAR
Astroloji, gezegen ve yıldızların insanlar üzerindeki etkilerini tanımlayan bir semboller dilidir, bir bilim dalıdır.
Tıp gibi astrolojide bilime dayalı olduğu için bir bilim dalı diyebiliyoruz. Geniş bir perspektifte ele alınırsa astroloji sanatına güçlü sembollerin anlamlı bir şekilde yorumlanmasıdır diyebiliriz. Karmaşık ve birbirleriyle alakasız görünen olayların bu güçlü sembollerle doğru bir astroloji bilgisiyle açıklanması mümkündür.
Astroloji, kaderinizi belirlemez, sadece gezenlerin hareketleriyle sizin şanslı veya şanssız zamanlarınızı belirleyebilir.
KOÇ (21 Mart - 19 Nisan)

Yönetici Gezegen: Mars
Element: Ateş
Nitelik: Öncü
Renk: Kırmızı
Kıymetli taş: Elmas
Olumlu Yanları
: Öncülük ve macera ruhu. Girişkenlik. Yönlendirme. Hedef belirleme özelliği. Yüksek Enerji. Engelleri aşabilme yetişi. Sınırlamalardan nefret. Liderlik. Dürüstlük. Hazır cevaplık. Canlılık.
Koç Burcu Kadını Genel Özellikleri
Koç burcu kadını hareketli, konuşkan ve girişimci yapısıyla dikkat çeker. Oldukça da esprilidir. Alımlı, atletik yapılı ve narindir. Eleştirmeyi ve hoşlanmadığı şeyleri mutlaka dile getirir. Toplum içerisinde cazibe ve farklılığıyla dikkat çeker.
Koç kadını özellikle içten ve sempatik tavırlarıyla arkadaş çevresinde aranan eğlenceli bir dosttur. İçten içe biraz tedirgin ve huzursuzdur. Kendisini fazlasıyla tenkit eder ve hep bir yarış içerisindeymiş gibi kendiyle çok uğraşır. Dostlarına ve sevdiklerine çok önem verir ve fazlasıyla fedakardır.
Koç Burcu Erkeği Genel Özellikleri
Koç burcu erkeği kendine güvenen, hareketli ve enerjik yapısıyla toplum içinde fark edilir. Otoriterdir ve otorite kurmaktan keyif alır. Dik başlıdır ve hata yaptığında bunu kabul etmek istemez ve bencil davranışlar sergiler.
Koç burcu erkeği özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür. Dostları ve arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. İnsanlara yardım etmeyi ve onların sorunlarını paylaşmayı sever. Cömerttir ve maddi anlamda da özgür olmayı sever.
ASLAN
(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Olumsuz Yanları
: Otorite. Diktatörlük. Zorbalık. Tantana. Züppelik. Tolerans göstermemek. Sabit fikirlilik. Kuvvet deliliği. Kendini beğenmişlik.
Aslan Burcu Kadını Genel Özellikleri
Aslan burcu kadını mağrur, kendine güvenen , dürüst , cesur ve iyi niyetli yapısıyla dikkat çeker. Dürüstlük aslan burcu kadını için fazlasıyla önemlidir. Karşı tarafın yalan söylediğini fark ettiği anda ondan soğur ve uzaklaşır.
Aslan burcu kadını bağımsızlığına düşkündür ve kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Kendine fazlasıyla güvenir ve gururludur. Çalışmaktan büyük keyif alır ve iş konusunda oldukça başarılıdır.

Aslan burcu kadını cömert ve bir o kadar da savruktur. Kolay kolay para biriktiremez, çünkü süsüne ve giyimine fazlasıyla para harcar. Her şeyin en iyisini sever.

Aslan Burcu Erkeği Genel Özellikleri
Aslan burcu erkeği ılımlı, zeki, sevecen, romantik ve pratik tavrıyla dikkat çeker. İkili ilişkilerde mükemmel bir partnerdir. Gururlu aslan burcu erkeği iltifatlardan ve övgülerden çok keyif alır. Ateş grubundan olduğu için sinirlendiğinde kızgınlığı patlama şeklinde cereyan eder. Kin tutmaz ve kızgınlığı gelip geçicidir.
Aslan burcu erkeği dostane tavırları ve girişken yapısıyla çok fazla dost edinir. Romantiktir. Birini sevdiği zaman iyi bir aşık olur. Sadıktır. Evlilikten hoşlanır ve evine bağlıdır. Çocuklarına düşkün ve sevecen bir baba olur.

Aslan burcu erkeği iş konusunda fazlasıyla başarılıdır. Cömerttir, fakat her türlü kötü duruma karşı temkinlidir ve tasarrufu sever.

Olumlu yanları:
Uyumlu, entelektüel, çabuk kavrayan, mantıklı, konuşkan, canlı, sempatik, yeniliklere açık. Aynı anda bir kaç işi birden yapabilen.


Olumsuz yanları:
Değişken, güvenilmez, iki yüzlü, kararsız, yüzeysel, dedikoducu, huzursuz, havai
İkizler Burcu Kadını Genel Özellikleri
İkizler burcu kadını neşeli, enerjik ve hareketli yapısıyla dikkat çeker, fakat bir o kadar da kararsızdır ve sürekli fikir değiştirir. İkizler burcu kadını pratik, akıllı ve çekicidir.
Özellikle seyahat etmek, yeni yerler görmek ve yeni insanlarla tanışmak ona çok büyük keyif verir. Farklılıktan hoşlanır. Maddi konuda bağımsız olmaktan hoşlanır.Kısıtlanmaktan ve özellikle emir almaktan hoşlanmaz. Hayal kurmayı çok sever ve daima iyi şartlarda yaşamak için uğraşırlar.
İkizler Burcu Erkeği Genel Özellikleri
İkizler burcu erkeği zeki, nazik, güzel ve etkili konuşan ve cazibeli yapısıyla dikkat çeker. Pratiktir ve sorunlar karşısında kolayca çözüm üretebilen bir yapısı vardır.
İkizler burcu erkeği değişkendir ve bazen onu anlamak zor olabilir. Çocuksu tavırlarıyla sürekli ilgi bekleyen bir yapısı vardır. Aklına koyduğunu mutlaka yapmak ister. Diğer taraftan özgürlüğüne düşkün olan ikizler erkeği kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmaz. Kendi işini yapmaktan daima keyif alır
İkizler erkeği savurganlığı sever ve para konularında fazla başarılı değildir. Duygusal anlamda fazla hassas değildir ve olabildiğince işin mantıklı tarafından bakmayı sever.
İkizler erkeği çok disiplinli bir ev hayatından hoşlanmaz, fakat çok severse evlenip bu evliliği devam ettirmek için çaba harcayabilir.

TERAZİ
(23 Eylül - 22 Ekim)

Yönetici:Venüs
Element:Hava
Nitelik:Öncü
UğurluTaş:Opal,zümrüt
Renk:Mavi,Lila

Olumlu Özellikleri
:
Güzellik, güzel sanatlara yetenekli. Sevimlilik. Uyumluluk. Zarafet. Romantik. Diplomatik. İncelik. Çekicilik. İdealist. Tarafsız. İyi niyetli. İyi ortak. İyi siyasetçi. Kreatif ve alımlı. Akıllı.
Olumsuz Özellikleri:
Kararsız. Alıngan. Hafiflik. Değişkenlik. Flörtçü. Dengesizlik. Aldatabilir oluşu. Tembellik. Çabuk fikir değiştirme. Tesir altında kalmak.


Terazi burcu kadını cazibeli, güzel, estetik, yaşam dolu ve uyumlu yapısıyla dikkat çeker Hoşsohbettir ve insanlarla fikir alışverişinde bulunmaktan keyif alır. İyi huyludur ve güzellikten çok keyif alır.

Güzellik anlayışı çok gelişkin olan terazi burcu kadınının kendine has bir tarzı vardır. Modayı takip etmekten ziyade kendine yakışanı kullanmayı tercih eder. Maddi değerlere fazlasıyla önem verir, çünkü ona göre bir çok güzelliğe ulaşmak için maddi güç bir araçtır.
Terazi burcu kadını erkekler tarafından kolayca fark edilir, çünkü karşı konulmaz bir cazibesi vardır. Eğer terazi kadını karşı tarafın kendini sevdiğine inanırsa, fazlasıyla sadık ve şehvetli bir partner olacaktır.Onun için evlilikte aşk gereklidir ve sevip sevilmediği bir ilişkiyi asla devam ettirmez.Sorumsuzluktan hoşlanmayan terazi kadını sürekli ilgi bekler.
KOVA
(20 Ocak - 18 Şubat)


Olumlu Özellikleri:
Hümanist. Bağımsız. Dost. Mucit. Orijinalist. Reformist. Sadık. Vefalı. İdealist. Entelektüel. Yeniliğe meraklı. Değişikliği sever. Geçmişe bağlı.
Olumsuz Özellikleri:
Umulmadık gariplikler. isyankarlık. Muhalif. Sabit fikirli. Gelenekleri zorlayıcı. Çılgın, tartışmaya meraklı. Dikkati çekmek ister. Çılgın. Kendini beğenmiş. Olmayacak hayallerKova burcu kadını özgürlüğüne düşkün,kararlı, becerikli ve değişken yapısıyla dikkati çeker. Neşeli ve keyifli bir kişiliği vardır. Çevresinde aranan ve fikrine önem verilen bir dosttur. Dostluğa çok önem verir ve kendi gibi düşünen insanlarla arkadaşlık etmekten çok keyif alır.

Kova burcu kadını akılcı ve sorunlara pratik çözümler bulan yapısıyla güçlü bir karakter çizer. Çalışkandır ve giriştiği her işte başarılı olur.Maddi konularda savurgandır ve düşüncesizce para harcamayı sever.

Kova burcu kadını kendisini kısıtlayan beraberliklerden uzak durmayı tercih eder.Kişilik olarak zordur. İyi niyetli, kafaca uyuştuğu ve kendisini anlayan bir erkekle mutlu olabilir. Sevdiği zaman mükemmel bir aşık olacak ve ilişkisini keyifli hale getirmek için elinden geleni yapacaktır. Dürüsttür ve güvenilirdir. Çevresindeki insanlara karşı gayet açık ve nettir.

Duygusal anlamda hassastır ve derin hislere sahiptir.Değişikliği ve farklılığı sever ve ilişkisinin de böyle olması için çaba harcar. Hayata dair her şeyi paylaşmayı sever ve iyi bir partner olur.Evine düşkündür. Eğlenceli bir eş ve düşünceli bir anne olacaktır.

Kova Burcu Erkeği Genel Özellikleri
Kova Burcu Kadını Genel Özellikleri
Kova burcu erkeği nazik, iyimser, özgürlüğüne düşkün ve çok yönlü yapısıyla dikkati çeker. Çok yönlü oluşu zor anlaşılan bir kişilik sergilemesine neden olur. Duygularını kolay kolay belli etmez. Hoş ve neşeli kişiliği toplum içinde sevilen bir insan olmasını sağlar.

Kova burcu erkeği pratik ve çalışkandır. Kendi işini yapmaktan çok keyif alır. Değişiklikten ve farklılıktan keyif alır. Hareketli yaşantısı onu mutlu ve enerjik kılar.

Her anlamda mükemmeliyetçidir ve azla yetinmeyi sevmez. Yeni insanlarla tanışmak ve onlarla fikir alışverişinde bulunmaktan keyif alır. Hal ve tavırlarıyla beğenilen bir insandır.

Kova burcu erkeği dürüstlüğü ve güvenilirliği ile çevresinde hayranlık uyandırır. Sürekli aynı şeyle uğraşmaktan sıkılır ve kolayca yön değiştirebilir.


Terazi Burcu Kadını Genel Özellikleri
Terazi Burcu Erkeği Genel Özellikleri
Olumlu Özellikleri
:
Keyifli. Neşeli, îş bilir. Açık zihinli. Adapte olur. İyi yargılar, Felsefik. Özgürlüğüne düşkün. Dışa dönük. Dindar. Eğitimli. Olgun. İyi niyetli. Sportmen. Yüksek hayal gücü. Şanslı. Neşeli.
Olumsuz Özellikleri
:
Aşırı iyimser. Gürültücü. Sorumsuz. Kaprisli. Ani ilgi. Çabuk bıkmak. Sabırsızlık
Yay Burcu Kadını Genel Özellikleri
Yay burcu kadını kültürlü, alımlı, espritüel, duyarlı ve akıllı yönleriyle dikkat çeker. Hassas ve kırılgan bir yapısı vardır. Affedicidir. Zekidir ve kavrama yeteneği kuvvetlidir. Birden fazla konuya ilgi duyabilir ve hepsiyle ilgili bilgi sahibi olabilir.
Yay burcu kadını ilgiden ve komplimanlardan çok keyif alır. Çoğu zaman arkadaşlıkla aşkı birbirine karıştıran yay burcu kadını öncelikle karşı tarafta güven ve dostluk arar. Beğendiği insanla sohbet edebilmek ve fikir alışverişinde bulunabilmek onun için çok önemlidir.
Yay Burcu Erkeği Genel Özellikleri
Yay burcu erkeği entelektüel, duyarlı, meraklı, neşeli ve cana yakın yapısıyla dikkat çeker.İyi niyetli ve konuşkandır. Dostlarına düşkündür ve arkadaş canlısıdır.

Hareketsizlik yay burcu erkeğini sıkar. O hep hareketli olmalı ve açık havada bulunmalıdır. Kapalı ortamlarda çok uzun süre kalmaktan hoşlanmaz.


Yay burcu erkeği gerçekten severse bağlanır ve evlenmekten korkmaz. Çocuklara düşkündür ve ömür boyu mutlu bir evliliği olacaktır.
Su Grubu Burçlar
Su grubunun ortak özellikleri içinde
en önemlisi duygusallıktır.
Hassas, çabuk değişen,
içe dönük kimselerdir.
Bu gruba dahil olan burçlar yengeç,
akrep ve balıktır.
Yengeç
(22 Haziran- 22 Temmuz)
Yönetici gezegeni: Ay
Uğurlu sayıları: 3 ve 7
Renk: Deniz mavisi ve gümüş
Taşı: İnci
Olumlu Özellikleri
Nazik, hassas ve sempatik kişilerdir.
Evlerine bağlı, analık ve babalık duyguları güçlüdür.
Olumsuz Özellikleri
Duygularıyla hareket ettiklerinden zarar görmekten korkarlar ve hep kuşkucudurlar.
Dağınık ve kıskanç yapıları vardır.
Yengeç Burcu Kadını Genel özellikleri
Hoş bir mizaca sahiptir. Evcimen,sıcak kanlı, dürüst ve iyi niyetlidir.
Özellikle evine, ailesine, alışkanlıklarına ve geleneklerine fazlasıyla bağlıdır.
Genel anlamda anaç bir portre çizer.
Cömerttir ancak savurgan biri değildir. Tasarruf yapmasını bilirler.
İkili ilişkilerde partnerine fazlasıyla sadık, fakat bir o kadar da kıskançtır. Onun için asıl olan sevgidir.
Yengeç Burcu Erkeği
Genel Özellikleri
Keskin ve pratik zekaya sahiptirler.
Çevrelerindeki insanlara yardım etmekten hoşlanırlar.
Aile ve ev yaşantısına düşkündürler.
Dürüstlük ve saygı bu kişiler için önemlidir.
Akrep
23 Ekim- 21 Kasım
Yönetici Gezegen: Mars
Uğurlu Sayı: 2 ve 4
Renk: Koyu kırmızı
Taş: Turkuaz taşı
Olumlu Özellikleri
Burcun en önemli özelliği cazibeli oluşlarıdır.
Yüksek analiz gücüne sahiptirler.
Kararlıdırlar ve istediklerini elde edene kadar çalışırlar.
Olumsuz Özellikleri
Dik kafalı ve ben merkezcidirler.
Dikkatleri üzerlerine çektiklerini bildiklerinden kibirli tavırları vardır.

Akrep Burcu Kadını Genel Özellikleri
Cazibeli, hırslı ve akıllı kadınlardır.
Mizaçlarında kıskançlık vardır.
Doğru bildiği bir konuda asla taviz vermezler.
Yapılan iyiliği de kötülüğü de asla unutmaz ve intikam duyguları gelişmiştir.
Doğal cazibeleri ile karşı cinsi rahatlıkla etkileyebilirler.
Akrep Burcu Erkeği
Genel Özellikleri
Arzulu ve duygusal yapısıyla dikkat çeker.
Karamsar ve şüpheci bir tavrı vardır. Kimseye kolay kolay güvenmezler.
Her konu hakkında bilgi sahibi olmak isterler bu yüzden okumayı ve araştırmayı severler.
Eşleriyle gurur duymak isterler bu yüzden akıllı kadınlar ilgilerini çeker.
Eşlerine karşı sadık ve iyi bir baba olurlar.
Balık Burcu
19 Şubat - 20 Mart
Yönetici Gezegen: Neptün
Uğurlu Sayı: 2 ve 6
Taş:Akuamarin
Renk: Nil Yeşili
Olumlu Özellikleri
Alçak gönüllü ve şefkatlidir.
El becerileri gelişmiştir ve sanata yatkındırlar.
Duyguları yoğun yaşarlar ve merhametlidirler.
Olumsuz Özellikleri
Karar vermekte zorlandıkları için belirsizlik hayatlarının her döneminde vardır.
Alıngan ve çekingen yapıları yüzünden hemen sosyalleşemzler.
Balık Burcu Kadının Genel Özellikleri
Çekici ve sempatik tavırlarıyla dikkat çekerler.
Duygusal ve oldukça romantiktirler.
Giyime, kuşama ve bakıma önem verirler.
Duygusal açıdan yoğun bir sevgiyle sevildiklerini hissettikleri taktirde eşleri için her zaman fedakarlık yaparlar.
Balık Burcu Erkeği Genel Özellikleri
Hayalperest yapısıyla dikkati çekerler.
Umursamaz tavırları olaylardan fazla etkilenmemeleri sağlar.
Eşine türlü romantik süprizler
hazırlar ve bundan zevk alır.
Eşinin sevgisine inanmadığı taktirde çeşitli heycanlar peşinden koşmaya devam eder.
Ateş burçları, Koç, Aslan ve Yay'dır. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjileri ile ünlüdürler. Girişken, yönetmeyi seven, hırslı ve aceleci insanlar olurlar. Girdikleri ortamda dikkati çeker ve insanları etraflarına toplarlar. Toplulukları idare etme dürtüsü, liderlik vasıflarının bir yansımasıdır. Akıllarına koydukları işlere hemen girişir, canlarının istediğini almak için ani hamleler yaparlar. Elde ettiklerinden çabuk sıkılıp başka hedeflere yönelebilirler. Başkalarının idaresi altında olmaktan, kendi istediklerini değil de emredilenleri yapmaktan bunalırlar. Hiçbir şeyi içlerine atmadıkları gibi, sembolik yollar veya hissettirmek gibi yaklaşımlarla da karşılık vermezler.
Ateş Grubu Burçlarının Genel Özellikleri
Hava burçları; İkizler, Terazi ve Kova'dır. Hava burçlarının en büyük özellikleri, birer akıl küpü olmalarıdır. Bilime, özellikle de matematiğe fazlasıyla yatkındırlar. Çok yönlü olmalarından ve kolay sıkılmalarından dolayı konsantrasyon sorunu yaşasalar da, bir şey gerçekten ilgilerini çekerse, uzmanlaşmakta fazla zorlanmazlar. Yine de bunu başarmaları için, uçarı yönlerini köreltmeleri gerekir.
Hava Grubu Burçlarının Genel Özellikleri
Terazi burcu erkeği kararsız, duygusal, romantik, iyimser ve yumuşak huylu yapısıyla dikkat çeker. Toplum içinde sevilen ve aranan bir dosttur. Karşılıklı güvene önem verir. Dürüsttür ve herkesin öyle olmasını ister.

Terazi burcu erkeği meraklı ve öğrenmeye açık bir kişilik sergiler. İyi bir konuşmacıdır ve çevresindeki insanları bu yolla kolaylıkla etkiler. Sakinlik ve huzur onun için çok önemlidir ve ani duygusal çıkışlar onu yorar. Bakımlı olmayı sever ve temizliğe fazlasıyla önem verir. Çevresindeki kişilerin de öyle olmasını ister.

Dostlarıyla karşılıklı fikir alışverişinde bulunmaktan hoşlanır. Uzun ve derin sohbetler yapmaktan keyif alır. Hassastır ve duygusal yönü daima ağır basar.

Terazi burcu erkeği ikili ilişkilerde karşı cinste özellikle zerafet, akıl, mantık ve güzellik arar. Sert mizaçlı kadınlar ona hitap etmez. Terazi burcu erkeği aşık olduğu zaman ateşli ve sadık bir partner olacaktır. Sadakat onun için çok önemlidir.
Yönetici Gezegen: Uranüs
Element: Hava
Nitelik: Sabit
Renk: Elektrik mavisi
Kıymetli taş: Cam, kalkedon
Toprak Grubu Burçları
Bu gruptaki burçlar sağlam karakterli ve güvenilir kimselerdir.
Sadakat onlar için en önemli kavramdır.
Bu gruba dahil olan burçlar Boğa, Başak ve Oğlaktır.
Boğa
20 Nisan- 20 Mayıs
Yönetici Gezegen: Venüs
Taşı: Zümrüt
Renk: Pastel Mavi
Olumlu Özellikleri
Pratik ve güvenilir kişilerdir.
Sıcak kanlı insanlardır ve duygulara önem verirler.
Olumsuz Özellikleri
İnatçılardır, yeniliklere açık değillerdir bu yüzden sıkıcı olabilirler.
Boğa Burcu Kadını Genel Özellikleri
Sessiz ve sakin duruşlarıyla dikkat çekerler.
Otoriter bir duruşları vardır ve hırsları sayesinde istediklerini elde etmek için sürekli çalışırlar.
Merhametlidirler, yardım etmekten hoşlanırlar.
Tekeşlidirler.
Boğa Burcu Erkeği Genel Özellikleri
Sakin görünüşünün altında oldukça hareketli biri vardır.
İnatçı düşünceleri vardır, kızdıkları zaman haksız dahi olsalar geriye adım atmazlar.
Lüksten ve konfordan hoşlanır.
En sadık dost boğa erkeklerinden çıkar.
Başak
23 Ağustos- 22 Eylül

Yönetici Gezegen: Merkür
Taşı:Meryem Taşı
Renk: Sarı

Olumlu Özellikleri
Temizliğe önem verirler.
Alçak gönüllü kişilerdir.
Espirili anlayışları gelişmiştir.
Olumsuz Özellikleri
Hastalık hastası kişilerdir.
Temizlik merakı bazen aşırıya kaçabilir.
Çok meraklı oluşları yanlış anlaşılabilir.
Başak Burcu Kadını Genel Özellikleri
Sorumluluk sahibi, hırslı ve idealist kişilerdir.
Kontrolün hep kendilerinde olmasını isterler.
Hoş mizacı sayesinde pek çok arkadaşa sahiptir.
Alıgan yapıları vardır ve hemen affetmezler.
Adalet duygusu gelişmiştir ve zekidirler.
Başak Burcu Erkeği Genel Özellikleri
Mantıklı yapısıyla dikkat çeker.
Daima bakımlı ve hoş görünmeye dikkat ederler.
Başarı bu kişiler için olmazsa olmazdır.
Çevresindeki olumsuzlukları açık sözlülükle eleştirir.
Sevdiği kişi ile öncelikle dost olabilmeyi ister.

Oğlak
22 Aralık- 19 Ocak

Yönetici Gezegeni: Satürn
Renk: Koyu yeşil
Taş: Grena Taşı

Olumlu Özellikleri
Çalışkan ve güvenilir kişilerdir.
Disiplinli kişilikleri sayesinde planlı çalışırlar ve başarılı olurlar.
Olumsuz Özellikleri
Dik başlıdırlar
Kindar bir yapıya sahiptirler.
Yalnız kalmayı ve doğayla ilgilenmeyi severler.
Oğlak Kadını Genel
Özellikler
Neşeli, evcimen ve dürüst yapısıyla
dikkat çekerler.
Bilgi ve kültür zenginliği onlar için önemlidir.
Kendilerine bir duvar örerler ve kimsenin yanaşmasına izin vermezler.
Sevdiği erkeği sahiplenir ve kendi istediği gibi biri olması için çalışır.

Oğlak Erkeği Genel Özellikleri
Maddiyata düşkün ve çalışmaktan zevk alırlar. Bunun yanında oldukça tutumludurlar.
Duygularını hemen belli etmezler, sert bir duruşları vardır.
Dostluğa çok önem verirler ve iyi sır tutarlar.
Eşinin üzerinde kontrol kurmasından hoşlanmaz.
Aile yaşantısında iyi bir baba özelliğini gösterir.
Full transcript