Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Avakultūra ir marikultūra

No description
by

Gintarė Ru.

on 28 March 2011

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Avakultūra ir marikultūra

Akvakultūra ir marikultūra AKVAKULTŪRA - tai dirbtinis vandens gyvūnų veisimas ir auginimas įvairiuose vandens telkiniuose: tvenkiniuose, ežeruose, jūrų priekrantėje, įlankose. MARIKULTŪRA - akvakultūra, plėtojama druskingame vandenyje. Ją vis daugiau šalių plėtoja, nes mažėja žuvų ištekliai Pasaulio vandenyne. Per 80% akvakultūros produkcijos tiekia Azijos šalys. Vien Kinijai tenka pusė pasaulinės akvakultūros produkcijos. Manoma, kad ji prasidėjo nuo austrių auginimo, kuriuo užsiėmė jau senovės romėnai. Akvakultrą plėtojančios valstybės gėluose vidaus vandenyse daugiausia augina karpius, upėtakius ir kitas žuvis. Karpis Upėtakis Jūrų ,,fermose'' ir ,,plantacijose'' daugiausiai yra auginama lašišos, austrės, moliuskai, krevetės, krabai, midijos, jūros kopūstai. Lašiša Vis daugiau akvakultūros fermų atsiranda Skandinavijos šalyse.
Norvegijos pakrantėse įrengta šimtai automatizuotų ir kompiuterizuotų fermų žuvims veisti bei auginti. Tinkliniuose narvuose daugiausia auginama menkių ir lašišų. Akvakultūros pavojai:
žuvys maitinamos žuvų miltais, išmatomis teršia fjordus,
sumažėjo natūraliai gyvenančių žuvų,
žuvų fermų teršalai patenka į Šiaurės jūrą. Akvakultūra Pabaiga :) Darbą atliko: Gintarė Rudzevičiūtė, 2011 Nacionalinė akvakultūros ir žuvų produktų gamintojų asociacija įkurta 2002 m. balandžio 4 dieną.
Ji jungia beveik visas Lietuvos akvakultūros įmones (19), valdančias daugiau kaip 10tūkst. ha žuvininkystės tvenkinių, kuriuose išauginama apie 3 500 tonų gyvų prekinių žuvų ir apie 1 600 tonų žuvų jaunuklių vandens telkinių įžuvinimui. Tai sudaro apie 98 proc. visų išauginamų žuvų kiekio Lietuvoje.
Asociacijos nariai veisia ir augina vertingas žuvis: karpius, lydekas, lynus, upėtakius, eršketus, augalėdžių žuvų jauniklius ir tenkina žuvų auginimo mėgėjų užsakymus. Akvakultūra LIETUVOJE
Full transcript