Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Viduramžių luomai

Riterių luomas
by

Kristina Ruginytė

on 3 December 2012

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Viduramžių luomai

Riterių luomas
Riteriai-kas jie? Kilmingas karaliaus ar aukščiausių luomo atstovų pavaldinys Viduramžių Europoje. Viduramžių riterio ginkluotė Kaip juo tampama? Paprastai riteriais tapdavo kilmingi riterių ginklanešiai, kuriems po ginklanešystės laikotarpio suteikdavo riterio titulą.
Riterio titulą kartais suteikdavo ir paprastiems kariams už narsą Anglų riteris Livonijos ordino riteris Ką turėjo mokėti riteris? Kiekvienas save gerbiantis riteris turėjo mokėti šiuos 7 riterystės menus:
Joti žirgu
Plaukti
Šaudyti iš lanko
kumščiuotis
medžioti su sakalais
žaisti šachmatais
Kurti eiles Kodėl jiems reikėjo kurti eiles? Riteriai mokėsi kurti eiles nes tais laikas tai buvo laikoma išprusimo ženklu. Taip pat ir dėl to nes kiekvienas riteris turėjo savo širdies damą kurios garbei riteris turėjo kurti ir dainuoti eiles akomponuojant muzikos instrumentais. Vienas iš riterių naudotų instrumentų -Liutnia Ką jie veikdavo ? Riteriai turėjo begalę veiklos. Taikiu metu jie:
Treniravosi
Medžiojo
Tvarkė savo valdas Ypatingomis progomis buvo rengiamos didžiulės puotos. Savo jėgą, ištvermę ir kovos techniką riteriai galėjo pademonstruoti Turnyruose Viduramžių riterių turnyras Riterių pilys Pilis viduramžiais buvo skirta tiek gyventi tiek apsiginti. Riterių pilys tapo įvairiais centrais. Pilies šeimininko žmona buvo garbinimo objektas. Pilies sandara Riterių žlugimas Apie XVa. išplitus rankiniams šaunamiesiems ginklams karinė ir politinė riterių reikšmė ėmė kristi. Kai jau riteriai nebegavo darbo jų pajamos mažėjo ir jie neįstengė išlaikyti pilių. Sena ir apgriuvusi Trakų pilis Ačiū už dėmesį
Full transcript