Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Copy of Copy of Розтріляне відродженя

No description
by

Dina Avetisian

on 4 September 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Copy of Copy of Розтріляне відродженя

Сучасні українські часописи і альманахи
АЛЬМАНАХ
Альманах — це різновид серіального видання літературно-художніх або науково-популярних творів, об'єднаних за якою-небудь ознакою (тематичною, жанровою, ідейно-художньою).
Літературно-художня періодика є невід’ємною частиною літературного дискурсу, особливо важливою вона є для сучасного літературного процесу, адже формує не лише саме явище сучасної літератури, а також критичний дискурс про неї.
Літературні часописи репрезентують головні складові літературного процесу та віддзеркалюють загальні тенденції розвитку сучасної літератури; їм належить важлива комунікативна роль між явищами літературного життя та їхньою рецепцією.
На теренах нашої держави друкується чимало альманахів, серед них:
Заснований Дніпропетровським національним університетом імені Олеся Гончара та Центром соціально-політичних досліджень. Видається з вересня 1998 року у місті Дніпропетровськ.
Альманах Грані
16 жовтня 2013 року Науково-теоретичному і громадсько-політичному "Альманаху "Грані" виповнюється 15 років та виходит 100 номер у серпні 2013 року.
За цей час 1479 науковців опубліковало 3018 статей.З 2012 року Альманах "Грані" виходить 12 разів на рік (до 2012 року - 1 раз у 2 місяці).З 2013 року до Засновників Альманаху "Грані" приєднався Дніпропетровський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України.
Lithium
Альманах, який видається з 2011 року Лілією Стасюк, Дмитром Моцпаном та їхніми колегами у місті Хмельницькому.
За час існування альманаху уже понад сотня молодих талантів опублікували свої твори Серед постійних авторів не лише хмельничани, а й автори з різних куточків України.
На даний час формується сьомий номер. Літературно-художній альманах «Lithium», який видається за кошти авторів та спонсорів. Головною метою цього видання є надання можливості молодим авторам реалізувати свій творчий потенціал.
Альманах, який видається з 2012 року у місті Хмельницькому. Дане видання дає авторам можливість ознайомити широкий загал із власними творами. Особливістю його є індивідуальний підхід до кожного автора з боку видавців.
Lira
Зерна
Це літературно-мистецький альманах українців Європи (Париж-Львів-Цвікау), заснований в 1994 році українським поетом Ігорем Трачем, що мешкає в Німеччині.

Видання має структуровані рубрики, присвячені поезії, прозі, літературній критиці, історико-літературним студіям, мистецтвознавчим студіям, художньому перекладу, проблемам історії. Найширше в альманасі представлена сучасна українська поезія. Проза представлена переважно короткими жанрами: оповідання, новели.
У виданні представлено твори української літератури як письменників з України, так і з-за кордону.
Спадщина Черкащини
Літературий альманах поетів та письменників Черкащини, заснований Анатолієм Макогоном у 2005 році. Нині головним редактором є його донька — Ганна Волошина.
Сонячне гроно
Щорічний літературний альманах видання «Золота Пектораль», який друкує твори молодих українських прозаїків і поетів.
Струны сердца. Проникновенность.
Засновник Ян Онікс (Сергій Чирва), альманах видається з 2006 року у місті Кременчук всеукраїнською організацією творчої молоді «Струни серця». До нього входять вірші як українською, так російською мовами.
Нова проза
Альманах сучасної української літератури
Який друкує твори відомих українських письменників, збірки поетів, тощо.
СКІФІЯ
збірка літературних сучасних творів (віршів, оповідань, повістей )
Загалом на теренах України видаються безліч альманахів, які в основному зусередженні на ознайомленні молодого читача з творам сучасних відчизняних письменників і поетів.
Сучасний український інтелектуальний часопис аналітичної есеїстики, публіцистики та рецензій. Видається в Києві з 1997 року видавництвом «Критика» з ініціативи відомого літературознавця, історика культури, професора Гарвардського університету Григорія Грабовича.
Часописи
Видання часопису впродовж довгого часу підтримує Український Науковий Інститут Гарвардського Університету. Часопис належить до європейської мережі культурологічних часописів «Eurozine».
Критика
На теритиорії України друкуються безліч часописів, серед них:
Часопис цивільного і
кримінального судочинства
Який висвітлює діяльність Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, узагальнення практики цивільного і кримінального судочинства.
«За єдність середовища і організму!»
часопис «Ґіґієна»
Від перших чисел «Ґіґієна» здобула неабияку популярність в колах харківської та київської молоді, ставши згодом зразком справжньої класики самвидаву.
«Читали сьогодні по ролях першу „Ґіґієну“ 1997-го, — згадує критик Тетяна Трофименко, — проперлись, як завжди. Листування Панька Куліша й батька Тараса — це класика. На лекціях з періоду другої половини ХІХ ст. доводиться суворо себе контролювати, щоб часом не видати щось про багно і блядське самодержавіє. Років через 50 буде раритет на купу баксів».
Часопис висвітлював події у дусі дев'яностих, часто з гострою критикою, і по новому, порушуючи темеми заборонені при радянській владі.
Донецьк на межі століть презентував власний незалежний літературно-мистецький альманах-часопис «Кальміюс», який згуртував довкола себе різнопланову і креативну літературну групу.
Часописи в кінці 90-х
Новаторский жанр візіопоезії презентував літературно-мистецький часопис «Зрима рима».
ФАКТИ
Літературний простір Закарпаття заповнив на деякий час науково-мистецький часопис «Екзиль» , який присвячений був передусім сучасній літературі.
Серед видань, які завоювали постійних читачів і поціновувачів сучасної літератури варто відзначити — криворізький літературно-культурологічний журнал «Кур’єр Кривбасу», що виходить з 1994 року під керівництвом Г. Гусейнова.
Видання вирізняється досить широким спектром висвітлення сучасного літературного процесу, а тому матеріали, що публікуються у часописі мають своїх читачів серед найрізноманітніших категорій споживачів. З поміж інших літературно-культурологічних видань «Кур’єр Кривбасу» називають винятково «літературним», а його роль чи не найвагомішою в літературному процесі межі століть.
Кур'єр Кривбасу
Нове тисячоліття знаменувало появу нових літературних часописів.
Першою ластівкою і водночас відкриттям нового формату літературного часопису став центральноєвропейський часопис «Потяг’76», організований Ю. Андруховичем та О. Бойченком.
Видання присвячене новій та найновішій літературі країн Центрально-Східної Європи. Концепція «Потягу’76» — літературні контакти, долання кордонів, прорив на захід і відкриття нового в літературному просторі. У тринадцяти «рейсах» часопису представлено тексти як «культових» українських авторів, так і численні поетичні та прозові переклади творів чеських, польських, болгарських, румунських та інших країн авторів. Сьогодні друкований формат «Потягу’76» змінено на віртуальний і віднедавна він функціонує як Інтернет-часопис.
У лютому 2006 року вийшов друком перший випуск нового літературно-критичного часопису «Київська Русь».
Часопис, очолюваний Д. Стусом, сьогодні займає особливе місце в системі сучасної літературно-художньої періодики і може слугувати взірцем концепції сучасного літературно-критичного часопису з новаторським підходом до впорядкування літературного матеріалу та сучасної поліграфії.
«Київська Русь» представляє високого рівня літературні твори та авторитетні літературно-критичні статті. Кожен випуск часопису присвячений окремій темі чи проблемі («Революція», «Ілюзія», «Протяг», «Бабло» та ін.); для кожного окремого випуску розробляється власна концепція, визначається індивідуальний стиль оформлення, формується індивідуальний авторський склад.
Новаторською також є концепція літературного часопису «Неопалима купина». Автори видання прагнуть продовжити традиції давніх українських часописів: «Основи» П. Куліша. Журнал заснував власну бібліотечку художньої літератури, в якій окремими книжками-метеликами здешевленого поліграфічного оформлення двічі на місяць виходять твори молодих українських авторів. .

2006 року відновив видання літературний журнал для дозвілля «Український детектив», який популяризує один із найпопулярніших жанрів сучасної масової літератури — детектив ;
2007 року у ВД «Панорама» вийшов друком журнал «УФО» («Український фантастичний оглядач»), .
в якому публікується україномовна фантастика та критичний огляд літературної та кінофантастики
Отже, сучасні літературні часописи і альманахи виконують важливу роль фіксації, систематизації та критичного аналізу знакових явищ сучасного літературного процесу, популяризації творчості молодих українських письменників.
Вони є важливою трибуною для розвитку фахової літературної критики.
Висновок
Кінець!
Дякую за увагу!
made by Dina Avetisian
Full transcript