Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Презентація до курсової роботи на тему:

No description
by

Дмитро Мула

on 5 May 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Презентація до курсової роботи на тему:

Йод і тварини
Йод є обов'язковим елементом в організмі тварини, причому морські тварини нагромаджують йоду набагато більше , ніж тварини суші. Йод необхідний тваринам для утворення гормонів щитоподібної залози. Нестача цього елемента призводить до багатьох патологічних змін в організмі тварини.

Щитоподібна залоза
Однією з найважливіших залоз ендокринної системи є щитоподібна залоза. Вона не може працювати без достатньої кількості йоду в організмі, оскільки він є невід'ємним компонентом її гормонів. Із загальної кількості йоду, що міститься в організмі здорової людини, 70-80 % знаходиться у щитоподібній залозі.
Щитоподібна залоза відома анатомам і лікарям ще з глибокої старовини. Думки про її значення були найрізноманітніші. Щитоподібна залоза розміщена на передній поверхні шиї за формою нагадує метелик, охоплює спереду трахею і хрящі гортані. Щитоподібна залоза – найбільший орган внутрішньої секреції організму людини.
Фізичні і хімічні властивості йоду
Зі всіх існуючих у природі елементів йод є найзагадковішим і суперечливішим за своїми властивостями. Йод – єдиний галоген,який перебуває у твердому стані за нормальних умов, і представляє собою сірувато-чорні з металевим блиском пластинки або зростки кристалів із своєрідним (характерним ) запахом. Йод погано розчинний у воді , однак добре розчиняється у багатьох органічних розчинниках.
Щитоподібна залоза
На думку більшості вчених, при нестачі йоду в організмі щитоподібна залоза не виробляє достатньої кількості гормонів, що призводить до зниження її функціональної активності і формування багатьох захворювань.
За 2013 по Коломийському району взято на диспансерний облік з дифузним зобом ( I ступені) 303 чоловік.
З дифузним зобом ( II – III ступені )- 68 чоловік . Виявлено рак щитовидної залози - 1 хворий.Вузлуватий зоб 87 чол.Прооперовано – 18 хворих.

Дифузний токсичний зоб
Дифузний токсичний зоб – захворювання автоімунної природи, в основі якої лежить підвищена функція щитоподібної залози, що супроводжується збільшенням її розмірів.
Клінічна симптоматика
- При дифузному токсичному зобі виникають ураження практично всіх органів і систем і порушення всіх видів обміну речовин. Крім описаної в 1842 р. базедової класичної тріади і ураження шкіри . При цьому гiпертіроідізм є явищем постійним. До ранніх ознак ДТЗ відносять : загальну слабкість , швидку стомлюваність , зниження працездатності і м'язової сили , підвищену дратівливість , плаксивість , безсоння , пітливість і гіперемію шкірних покривів
Презентація до курсової роботи на тему:
«Фізичні та хімічні властивості йоду. Дифузний токсичний зоб.»

Застосування йоду
Перш за все , йод широко використовується в медицині, хоча в чистому вигляді він практично не застосовується. Йод – унікальна лікарська речовина. Він визначає високу біологічну активність і різнобічну дію лікарських препаратів, і використовують його здебільшого для виготовлення різних лікарських форм. Розрізняють чотири групи препаратів йоду :
1. Із вмістом елементарного йоду (3 або 5 %-ий розчин йоду спиртовий, розчин Люголя);
2. Неорганічні йодиди (калію і натрію йодид) – більшість препаратів, що випускаються, містить від 25 до 250 мкг мікроелемента;
3. Органічні речовини, які відщеплюють елементарний йод;
4. Йодомісні органічні речовини, в молекулі
яких йод міцно зв'язаний.
Йод в організмі людини
Всього в організмі людини міститься від 20 до 35 мг йоду. В основному він концентрується в щитоподібній залозі . Найменше його в крові, м'язах і нирках. Надходження йоду в організм відбувається здебільшого через травний тракт, а також через легені з повітрям і зовсім мало – через шкіру. Виводить йод з організму переважно з сечею , менше – з калом , зовсім невеликий відсоток його припадає на видихуване повітря, грудне молоко у жінки в період годування грудьми і піт.

Вступ
Проблема щитоподібної залози досить вагома – один лише ендемічний зоб встановлений у 1,5 млн. мешканців України.У раціональному здоровому харчуванні важлива роль належить достатньому і збалансованому споживанню незмінних харчових речовин, так званих мікронутрієнтів (вітамів, мінералів, мікроелементів , есенціальних жирних кислот і незамінних амінокислот).Одним з найтиповіших прикладів нестачі мікронутрієнтів вважається дефіцит йоду,
що проявляється широким спектором розладів. Саме цій проблемі присвячена курсова робота.
Йод і рослини
Рослини здатні нагромаджувати йод,
але це більше характерно для мешканців морів та океанів . Рослини суші містять йоду набагато менше, ніж морські, і неоднаково нагромаджують цей елемент : осокові, мохи і лишайники є рекодцменами
за вмістом йоду. При цьому вологолюбні рослини нагромаджують його у великих кількостях. У рослинах йод бере участь регуляції обміну речовин, утворені вуглеводів і вільних амінокислот. Вміст йоду в надземній частині рослин більший, ніж в підземній.
Дифузний токсичний зоб
Класифікація .
За клінічним перебігом розрізняють легку, середню і важку форми захворювання. 
I стадія - невротична , початок розвитку тиреотоксикоз, збільшення щитовидної залози мало помітно.
 
II стадія - нейрогормонального , яскраво виражені ознаки тиреотоксикоз , щитовидна залоза помітно збільшена в розмірах.
 Щитоподібна залоза
III стадія - вісцеропатічна , характеризується тіротоксічнім ураженням внутрішніх органів.
 
IV стадія - кахектичних , починаються незворотні дистрофічні зміни органів і систем .

Список використаної літератури:
1. Йод, Довкілля і Щитоподібна Залоза. В.І. Паньків(професор Київської Мед Академії)

2. Документація Коломийської ЦРП поліклініки.

Виконала ліцеїстка 22м групи

Соловко Наталія:)
Full transcript