Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Vietos, kurias būtina aplankyti, keliaujant po JAV

No description
by

Nuotolines Studijos

on 6 April 2016

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Vietos, kurias būtina aplankyti, keliaujant po JAV

Vietos, kurias būtina aplankyti, keliaujant po JAV
Įdomiausios vietos Kalifornijoje, Niujorke ir Floridoje
KALIFORNIJA
Auksinių vartų tiltas, San Franciskas
Virš sąsiaurio, jungiančio Ramųjį vandenyną ir San Francisko įlanką, pakibęs tiltas ilgą laiką buvo laikomas technikos stebuklu. 1937 m. užbaigtas tiltas – beveik 3 kilometrų ilgio (2982 m). Virš vandens Auksinių vartų tiltas iškilęs 67 m, tad į įlanką gali netrukdomai įplaukti laivai. Milžiniško tilto statybos, trukusios apie ketverius metus, nebuvo lengvos. Jų metu nuskendo statyboms gelbstintis laivas, darbams ne sykį trukdė potvyniai, siaučiantis vėjas bei aklinas rūkas, krito konstrukcijos. Bet ne tik tilto statybos pagarsėjo liūdnai. Teigiama, jog nuo šio tilto jau yra nušokę per 1000 savižudžių.
Holivudas, Los Andželas
Turbūt nėra žmonių, nežinančių, kas yra Holivudas. Pasaulio mastu išgarsėjęs kino studijų centras buvo įkurtas 1853 m. viename iš Los Andželo rajonų. Netrukus Holivudas tapo amerikietiško kino sinonimu. Žymioji „Žvaigždžių alėja“ (Walk of Fame) Holivude buvo atidaryta 1958 m.
Mirties slėnis
Mirties slėnis (Death Valley) – tai dykuma JAV Kalifornijos ir Nevados valstijose. Mirties slėnis, esantis apie 86 m žemiau jūros lygio, yra žemiausia, sausiausia ir karščiausia vieta Šiaurės Amerikoje. Lietus čia itin retas svečias, o vasarą slėnyje paprastai temperatūra būna apie +43°C Ši įduba susiformavo įsmukus žemyn dideliam žemės luitui, o gretimoje teritorijoje esantis žemės paviršius iškilo ir tapo kalnais. Mirties slėniui priklauso karščio rekordas – čia 1913 m. buvo užfiksuota aukščiausia oro temperatūra Vakarų pusrutulyje +56.7°C, kuri nedaug atsilieka nuo pasaulio rekordo +58°C.
Medžiai-milžinai, Sekvojos nacionalinis parkas
Sekvojos nacionaliniame parke auga aukščiausi pasaulyje medžiai, gyvenantys tūkstančius metų – sekvojos. Viena iš čia augančių sekvojų laikoma didžiausia pasaulyje pagal užimamą tūrį – tai Šermano sekvoja, kuriai daugiau nei 2000 metų, jos skersmuo prie žemės yra 31 metras, o jos aukštis siekia 84 metrus. Šis medis buvo pavadintas generolo Šermano, kurio armija pilietinio karo metu laimėjo prieš Konfederatus, garbei.
Josmito parkas
Josmito (Yosemite) nacionalinio parko įžymybė – 900 m aukščio vertikali granito uola, praminta El Kapitano. Siera Nevados kalnų pašlaitėje įkurtas Granitinės uolos šioje vietovėje susiformavo prieš maždaug 20 mln. metų. Josmito parke iš 700 m aukščio krenta Josmito krioklys. Parke įrengta daug pasivaikščiojimo takų, galima pamatyti didžiulių sekvojų, ežerų, laukinių gyvūnų.
Su kuo jums asocijuojasi Kalifornija? Su saule ir linksmybėmis, su paplūdimiais ir gardžiu šio regiono vynu? Auksine valstija praminta Kalifornija siūlo įvairias pramogas – nuo stulbinančių gamtos stebuklų iki šėlsmo atrakcionų parke.
NIUJORKAS
MoMa
MoMa (Museum of Modern Art) – tai šiuolaikinio meno muziejus Niujorke. Šis modernus muziejus įsikūręs Manhetene, 53-ojoje gatvėje tarp Penktosios ir Šeštosios aveniu.

Šiame muziejuje sukaupta didžiulė šiuolaikinio meno kolekcija. Neretai laikoma, jog Niujorko MoMa yra vienas įtakingiausių modernaus meno muziejų pasaulyje.

MoMa muziejuje eksponuojami įvairaus pobūdžio darbai – nuo tapybos, dizaino ir architektūros kūrinių iki fotografijų ir elektroninės medijos darbų.

Bene žymiausi kūriniai, kuriuos galima pamatyti Niujorko MoMa – tai Vincento van Gogo Žvaigždėta naktis, Claude Monet Vandens lelijos, taip pat čia eksponuojami Pablo Picasso, Henri Rousseau, Andy Warhol, Salvador Dali ir kitų pasaulinio garso menininkų darbai.
Niujorko Centrinis parkas
Centrinis parkas – tai 340 ha užimantis parkas, įkurtas 1858 m. Niujorke. Centrinis parkas yra viena svarbiausių vietų Niujorke, kur galima pasivaikščioti, pabėgioti ar pavažinėti dviračiais.

Nors įsikūręs judriajame Manheteno rajone, Centrinis parkas suteikia galimybę pailsėti nuo miesto triukšmo.

Empire State Building
Empire State Building – tai Manheteno Penktojoje Aveniu stovintis 102 aukštų pastatas yra aukščiausias pastatas Niujorke.

Empire State Building pastatytas 1931 m. kiek daugiau nei per metus. Pastato 86 aukšte įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria kvapą gniaužianti Niujorko panorama.
Laisvės statula
Laisvės statula (Statue of Liberty) – šis laisvės simbolis buvo prancūzų dovana amerikiečiams JAV nepriklausomybės šimtmečio proga 1886 m.

Laisvės statulos aukštis – 93 m. Septyni spinduliai simbolizuoja pasaulio dalis: Europą, Aziją, Afriką, Australiją, Šiaurės Ameriką, Pietų Ameriką ir Antarktidą.
Manhetanas
Manhetanas (Manhattan) – tai Niujorko dangoraižių rajonas, kuriame įsikūrę svarbiausi verslo ir finansų centrai. Manhetene gyvena apie 1,6 mln. gyventojų

Manhetene taip pat yra Centrinis parkas ir tokios legendinės vietos kaip Brodvėjus ar Harlemas.
Niujorkas (New York City) – tai didžiausias JAV miestas ir vienas didžiausių miestų pasaulyje, taip pat tai vienas svarbiausių pasaulio finansų centrų. Jungtinėse Amerikos Valstijose Niujorkas yra pagrindinis ekonomikos, prekybos, politikos, finansų, kultūros centras. Niujorke gyventojų skaičius siekia per 8 mln., o kartu su priemiesčiais priskaičiuojama daugiau nei 22 mln. gyventojų.
FLORIDA
Wolt'o Disnėjaus pramogų parkas
Šis pramogų parkas įsikūręs netoliese Orlando miesto ir yra populiariausias ir didžiausias visame pasaulyje. Veiklos čia atsiras ir vaikams, ir suaugusiems. Pramogų parke yra keturi terminalai (The Magic Kingdom, Epcot, Disney's Hollywood Studios, ir Disney's Animal Kingdom), net trys vandens pramogų parkai, įvairiausių kavinių ir restoranų, parduotuvių, grožio ir sporto kompleksų, o golfo mėgėjai galės leisti laiką penkiuose puikiuose aikštynuose. Jei pasiseks, Disney's Animal Kingdom sektoriuje galite sutikti gorilų bandą, liūtus, žirafas ir kitus gyvūnus.
Kenedžio kosminių skrydžių centras
Kenedžio kosminių skrydžių centras yra Džono F. Kenedžio kosminės erdvės skrydžių valdymo centras JAV, Floridoje, Kanaveralo kyšulyje. Joje yra erdvėlaivių Kontrolės Paleidimų Centras. Tai jau tapo populiaria Floridos turistų traukos vieta, kadangi centras siūlo aplankyti muziejus, raketų sodą bei rodo lankytojams istorinius filmus.
Castillo de San Marcos
Įsikūręs Floridos mieste Saint Augustine, Castillo de San Marcos mūras yra vienas seniausių Amerikos statinių. Šis nacionalinis monumentas - tvirtovė buvo pastatyta 1600 metais. Tvirtovės ilgaamžiškumą lėmė jos unikalus dizainas. Rombo formos pylimai kiekviename kampe buvo nuolat apšaudomi, o 14 pėdų storio sienos atlaikė bet kokius išpuolius. Saint Augustinas yra labai gražus miestas, skendintis romantiškoje atmosferoje ir perteikiantis senojo pasaulio žavesį. Dar jis žinomas kaip seniausia europiečių apsigyvenimo vieta Amerikoje.
Amelijos sala
Amelijos sala, viena piečiausių jūros salų, sudarančių barjerinių salų grandinę, driekiasi iš Pietų Karolinos į Floridą. Įspūdingiausias čia Fernandina paplūdimys, kuriame stovi net 50 istorinių pastatų, gausu žavingų kavinių, užeigų bei unikalių nakvynės namų.
Florida Keys salos
Florida Keys yra 120 mylių ilgio tropinių salų grandinė, juosianti Floridos pusiasalį. Per visas salas eina vienas kelias arba kelias-tiltas. Visų įspūdingiausias tiltas yra „Seven Mile Bridge“, kuris jau tapo filmų „Greiti ir įsiutę 2“ ir „Melas vardan tiesos“ kai kurių scenų filmavimo aikštele.
Florida, dar žinoma kaip „Saulės valstija“, yra vienas pagrindinių turistų traukos centrų JAV. Floridoje galima daug ką aplankyti: krokodilų fermą, jūrų pasaulį, Disnėjaus pasaulį, Everglaido nacionalinį parką ir kt. Taigi, noriu trumpai Jus supažindinti su svarbiausiomis lankytinomis vietomis ir įdomiausia veikla šioje valstijoje.
Niujorkas, įsikūręs prie Hadsono upės žiočių, dažnai yra vadinamas „Didžiuoju obuoliu“ (The Big Apple). Miestas buvo įkurtas olandų kolonistų 1626 m. ir pavadintas Naujuoju Amsterdamu. Iki to meto dabartinėje Niujorko teritorijoje gyveno manahatų ir kanarsių indėnų gentys.
Miestui suteiktas Niujorko pavadinimas 1664 m., kuomet jį užgrobė anglai. Niujorkas buvo pastatytas trijose salose – Manheteno, Steiteno ir Long Ailendo.

XX a. 3 dešimtmetyje Niujorkas, aplenkęs Londoną, tapo didžiausiu pagal gyventojų skaičių miestu pasaulyje.

Niujorkas – spalvingas internacionalinis miestas, kuriame šnekama per 170 kalbų. Niujorkas vadinamas „miestu, kuris niekada nemiega“.
Prezentacijoje panaudotos komandos
Paveikslėlių ir simbolių įterpimas
Ačiū už dėmesį
Teksto įterpimas, formatavimas
Skaidrių perėjimo animacijų panaudijas
Prezentacijos kūrimas pasinaudojant šablonu
Full transcript