Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Technologie wspierające sprzedaż usług turystycznych

No description
by

Daria Jamro

on 15 January 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Technologie wspierające sprzedaż usług turystycznych

Portale sprzedażowe, zakupowe
Portale sprzedażowe , zakupowe to portale dzięki którym bez wychodzenia z domu można sprawdzić i zarezerwować pokój w danym hotelu. Portale oferują hotele od standardowych , aż po luksusowe. Dzięki takim portalom , nie tylko zarezerwujemy pokój w hotelu , ale także sprawdzimy dostępność pokoi czy usługi dodatkowe .
Nowoczesne technologie w branży turystyczno hotelarskiej .
Portale tematyczne
Portale tematyczne to rozbudowana
strona inernetowa której celem jest zainteresowanie i zintegrowanie grupy użytkowników mających wspólne zainteresowania lub poglądy. Portale tematyczne są tworzone( ale również i współtworzone) dla internautów.
Czasopisma hotelarskie on-line
Tak zwane systemy Booking engine

Jednym z głównych produktów z linii technologicznej UPPER jest system rezerwacji hotelowej UPPER Booking Engine.

System rezerwacji UPPER Booking Engine to skuteczne i wygodne narzędzie do sprzedaży przez Twoją stronę internetową hotelu. System powstał na bazie doświadczeń zdobytych w Polsce, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Dzięki temu celem Hotelarzy jest sprzedawać szybko, efektywnie i bezproblemowo. System rezerwacji UPPER nie tylko realizuje te zadania, ale także gwarantuje zadowolenie gościa i stały wzrost ilości i wartości rezerwacji. UPPER to także udogodnienie dla działów marketingu i sprzedaży oraz recepcji.
Zastosowanie urządzeń typu „smartfon” w turystyce i hotelarstwie
W dzisiejszych czasach w turystyce i branży hotelarskiej używane są iPhony , iPody , iPady.
Mając już skonfigurowane urządzenie , możemy zarezerwować usługi takie jak:
- Wizyta w SPA
-Poranne budzenie

SYSTEMY GDS - co to jest?
Globalne systemy rezerwacyjne

Od wielu lat bardzo ważną rolę w branży turystycznej odgrywają Globalne systemy rezerwacji usług turystycznych ( GDS - Global Distribution System ), należą do nich: Amadaus, Galileo, International, Sabre, SART i Worldspan. Oferują one dziesiątkom tysięcy agencji turystycznych w wielu krajach usługi rezerwacyjne na produkty praktycznie wszystkich agencji turystycznych na świecie, a ponadto międzynarodowych łańcuchów hotelowych oraz firm wynajmujących samochody.

Technologie wspierające sprzedaż usług
turystycznych:HOTELARZ-
to popularny miesięcznik business-to-business skierowany do branży hotelarskiej.


ŚWIAT HOTELI
- jest to rozpowszechniane bezpłatnie - czasopismo dla profesjonalistów branży hotelarskiej - osób podejmujących decyzje w zakresie zarządzania i wyposażania obiektów noclegowych oraz usługodawców dla sektora horeca w Polsce.


HOTELARSTWO-
to nowy miesięcznik B2B adresowany do branży noclegowej, jest magazynem o charakterze informacyjnym, poradnikowym i narzędziowym.


HOTEL PROFIT
- profesjonalny miesięcznik o charakterze „business - to business" skierowany do szeroko rozumianej branży hotelarskiej, uzdrowiskowej i gastronomicznej.

Nowoczesne technologie w branży
turystycznej

Geolokacja , geotargowanie
Geolokacja- to technologia pozwalająca na określenie położenia geograficznego danego urządzenia we współrzednych GPS. LIczna i znaczenie urządzeń mobilnych takich jak smartfony oraz tablety w naszym codzinennym życiu gwałtownie rośnie. Wszytskie te urządzenia sa wyposażone w moduły GPS zapewniające możliwość bardzo dokładnego zlokalizowania takiego urządzenia. Ponadto przybliżoną lokalizacje mozna takze uzyskać z sieci komórkowej , a nawet z końcówki sieci inetrnetowej do której urządzenie jest podłączone.
Pozycjonowanie stron internetowych (SEO)
Kody dwuwymiarowe
Kody dwuwymiarowe- z ang. (2D bar codes DataMatrix, QR Code, MaxiCode, Aztec Code.)
to dwuwymiarowa macierz binarna.
Jest to forma graficznego zapisu informacji w postaci dwuwymiarowych obrazków złożonych z czarno-białych kwadratów. Można zastosować je wszędzie tam, gdzie mała ilość miejsca nie pozwala na umieszczenie długiego tekstu. Ułatwiają również szybkie zapisywanie i przenoszenie informacji. Fotokody można zeskanować przy użyciu telefonu komórkowego z aparatem cyfrowym, wyposażonego w aplikację do odczytywania fotokodów.
Kody dwuwymiarowe są wykorzystywane do realizacji wielu zadań.

Kod dwuwymiarowy pozwala na zapis znacznej ilości informacji na niewielkiej powierzchni kodu. Kod 2D może zawierać numer seryjny, dane producenta, dokładne rozmiary, datę wykonania, może kodować instrukcję obsługi, ostrzeżenia, opis procesu przetwarzania, historię produktu, jego przeznaczenie, cały list przewozowy lub fakturę. Ponadto w kodzie można umieścić cyfrowy zapis grafiki (np. zdjęcie) lub dźwięk.


Aplikacje na urządzenia Mobilne
Elektroniczne systemy informacyjne , ostrzegawcze
Aplikacja na urządzenia Mobilne - (ang. mobile software / mobile application) –ogólna nazwa dla oprogramowania działającego na urządzeniach przenośnych, takich jak telefony komórkowe, smartfony, palmtopy czy tablety, które pisane są przy użyciu różnych platform i języków programowania. Do tej pory większość z nich pisana jest w technologii Java ME. Przykładem zastosowania aplikacji mobilnych jest tzw. „bankowość mobilna”, która ułatwia klientom dostęp do konta bankowego z możliwością dokonywania operacji bankowych.
Technologie wspierające obsługę gości
Pay TV
Systemy Pay-TV stwarzają warunki do tego, aby wygodnie usiąść w fotelu czy położyć się do łóżka, by móc poprzez pilot od telewizora korzystać z szerokopasmowego Internetu, zamówić jedzenie, obejrzeć trwającą konferencję, zarezerwować tor na kręgielni oraz interaktywnie sprawdzić stan swojego rachunku hotelowego na ekranie telewizora.
Centrale telefoniczne
Zespół urządzeń przeznaczony do łączenia abonentów sieci telekomunikacyjnej na czas wymiany informacji. Składa się ona z urządzeń komutacyjnych odpowiedzialnych za zestawianie połączeń telekomunikacyjnych i urządzeń pomocniczych gwarantujących prawidłową pracę centrali. Możemy podzielić je na analogowe i nowocześniejsze cyfrowe. Podział ten wynika z zasady działania i sposobu przetwarzania i przesyłania danych informacji.
Zamki cyfrowe i elektroniczne
Systemy gastronomiczne
Systemy gastronomiczne
Zalety wprowadzenia systemu gastronomicznego:

Efektywne zarządzanie obiektami gastronomicznymi
Szybka i sprawna obsługa gości
Precyzyjne i bezbłędne realizowanie zamówień
Dokładność rozliczeń
Komfort pracy personelu
Zyskanie zaufania gości
Uszczelnienie gospodarki magazynowej i zaniechanie nadużyć ze strony personelu
Wzrost wydajność pracowników w kuchni

Minibary
Minibary hotelowe to niewielkie urządzenia pełniące rolę chłodziarki w prywatnych pokojach hotelowych, wynalezione we wczesnych latach sześćdziesiątych przez niemiecką firmę Siegas. Początkowo nie posiadały one systemu chłodzenia, chociaż sama idea narodziła się w latach pięćdziesiątych. Dzisiaj wchodzą one w skład wyposażenia każdego hotelu dbającego o swoich klientów.
Minibary w swoim wnętrzu zawierają zazwyczaj słodycze, napoje, soki i drinki, wszystko to schłodzone do odpowiedniej temperatury i dostępne dla gości w dowolnej chwili ich pobytu.
Systemy finansowo Księgowe
Systemy finansowo-księgowe (FK) umożliwiają optymalizację procesów finansowych wewnątrz przedsiębiorstwa. Umożliwiają między innymi śledzenie środków trwałych, budżetowanie, pozwalają na kontrolę terminowego regulowania zobowiązań i należności. Stanowią zazwyczaj uzupełnienie funkcjonujących już w przedsiębiorstwie systemów, na przykład ERP. Funkcjonalności oferowane przez systemy finansowo-księgowe to zazwyczaj księga główna, należności i zobowiązania, raportowanie i inne charakterystyczne dla prowadzania księgowości w przedsiębiorstwie.
Systemy recepcji hotelowych , systemy rezerwacji GDS
System RECEPCJA przeznaczony jest do wspomagania pracy recpecji hotelu biura rezerwacji , kantoru oraz ksiegowosci . Podstawowymi funkcjami systemu sa funkcje wspomagajce prace recepcji.

System wyposazony jest w szereg funkcji:
1)Rejestracje meldunku
2) Przeglad danych meldunkowych
3)Zamiana meldowania gościa i domeldowania gościa do pokoju i wiele innych
Łączność bezprzedowa WIFI
Bezprzewodowa łacznosc WIFI - jest systemmem komunikacji zaprojektowanym jako alternatywa lub uzuopełnienie sieci tradycyjnej kablowej . Wykorzystuje ona do transmisji danych fal radiowych o odpowiedniej czestotliwosci minimalizujac tym samym koniecznosc uzycia połaczen kablowych.
Digital Signage
Digital signage jest często nazywany "cyfrowym wyjściem z domu" lub określany skrótem DOOH - Digital out-of-home. Niektóre firmy i organizacje używają określenia narrowcasting, digital merchandising. Jeden z elementów komunikacji cyfrowej.
Systemy digital signage, wykorzystywane są na lotniskach, punktach sprzedaży, sieciach usługowych ( np. firmy turystyczne, nieruchomości, informacja miejska, dworce, centra handlowe ).
Systemy BMS
BMS czyli System Zarzadzania Budynkiem powstał dla zapewnienia łatwiej mozliwosci komunikacji miedzy osobami zarzadzajacymi a instalacjami technicznymi budynku opartymi na systemie informatycznym . Pierwsze systemy BMS tworzone były głównie do nadzoru , sterowania i wizualizacji instalacji ogrzewania , wentyl;acji i klimatyzacji w budynku .
Telepresence
to zbiór rozwiązań technicznych pozwalających sprawić wrażenie, że osoba faktycznie przebywająca w określonym miejscu jest postrzegana, że jest obecna gdzie indziej. W szczególności odnosi się wrażenie, że osoba przebywająca w odległym miejscu jest obecna w pobliżu albo przenosimy się w odległe miejsce, faktycznie bez zmiany lokalizacji.
Wykorzystanie iPOD
Najbardziej podstawowe zastosowanie to umieszczenie w pokojach stacji dokujacych kompatybilnych z urzadzeniami firmy APPLE. Jest to dla hotelowych gosci udogodnienie pozwalajace w szybki i prosty sposób odtorzyc w pokoju hotelowym utory muzyczne swoich ulubionych wykonawców .
GDS-to systemy dystrybucji , głównie
sprzedaży wolnych pokoi hotelowych
przez biura i firmy pośredniczace
posiadajace dostep do danego systemu.
Używane są zwykle w dużych hotelach współpracującymi z biurami podróży ( przyjmowanie wycieczek ), ale nie tylko.
SEO-( Zwana także pozycjonowaniem ) Procesy zmierzajace do osiagniecia przez dany serwis internetowy jak najwyzszej pozycji w wynikach organiczych wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów i fraz kluczowych . Proces pozycjonowania jest elementem szeroko pojetego marketingu internetowego.

Zamki elektroniczne są najprostszym i jednocześnie najtańszym sposobem realizacji elektronicznej kontroli dostępu. W ofercie firmy znajdują się dwie kategorie zamków: zamek elektroniczny na kartę zbliżeniową typu SDC oraz rodzina zamków szyfrowych na kod PIN serii SL2000. Produkt ten jest niezwykle łatwy w INSTALACJI i użytkowaniu i może być z powodzeniem instalowany przez elektromonterów lub amatorów majsterkowania niemających doświadczenia w branży zabezpieczeń.
Zadaniem elektronicznego systemu informacyjnego jest wyświetlanie informacji na ekranach telewizorów monitorach komputerowych lub tablicach LED. Informacje moga być wyświetlane w formie komunikatów (paski ekranowe ) , komunikatów pełnoekranowych , zdjęć oraz plików multimedialnych .
Full transcript