Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Kafka "Metamarfozė"

No description
by

Kamilė Vilkelytė

on 4 October 2012

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Kafka "Metamarfozė"

Darbą parengė
Kamilė Vilkelytė
12c klasė
2012 09 27 Francas Kafka
"Metamorfozė"
1915 m. F.Kafkos išskirtinumas literatūros istorijoje: Kafka kūrė I pasaulinio karo metais ir tarpukariu "Metamorfozė" * Svajoklis - norėjo leisti sesei mokytis koncervatorijoje, nors tam nebuvo pinigų Pagrindinis veikėjas - Gregoras
Zamza Šio rašytojo kūryba priskiriama surrealizmo srovei, modernizmo epochai. * Prozoje žmogus patiria asmenybės suskylimą
* Teigdamas, kad ne Dievas, bet žmogus, prasilenkęs su įstatymais, miršta, sukėlė literatūrinę revoliuciją Prozininko asmenybės bružai,
gyvenimo faktai 1. Kafka, kaip ir pagrindinis "Metamarfozės"
veikėjas Gregoras,gimė ir gyveno Prahoje 2. Kafka dirbo darbą kontoroje,
kaip ir pagrindinis novelės veikėjas 3.Rašytojas turėjo du jaunesnius brolius -
Henriką ir Georgą (labai panašus vardas kaip ir novelėje) 4. F. Kafka mirė nuo tuberkuliozės, o Gregoras taip pat turėjo problemų su plaučiais: " mat ir anksčiau negalėjo pasigirti gerais plaučiais" Tarptautinių žodžių žodynas sąvoką
'metamorfozė' aiškina kaip "perėjimą iš vienos formos į kitą". Šis kūrinio pavadinimas atskleidžia novelės siužetą - pagrindinis veikėjas Gregoras transformuojasi į vabalą Turinys Jaunas vaikinas Gregoras atsibunda iš sapnų ir pajunta, kad jis pavirto vabalu - taip visas jo gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis.

Nuo jo nusisuka šeima - tik viena sesuo išdrįsta
įžengti į jo kambarį bei jį aptvarkyti - per vieną tokį vizitą, Gregorio sesuo Grėte nusprendžia, kad reikia pašalinti kai kuriuos baldus iš kambario, todėl pasikviečia mamą į pagalbą.
Ši, netyčia pamato savo sūnų vabalo pavidalu ir nualpsta - visi labai išsigąsta ir Gregorio tėvas meta į "vabalą" obuolį ir taip jį sužeidžia.

Po šio sužeidimo Gregorio jėgos labai silpsta,jis nebegali valgyti ar net ropoti - vieną rytą kambrarinė įžengė į jo kambarį ir pamato jį negyvą. Kūrinio temos ir problemos. Temos:

* Žmogaus atstumtis
* Santykiai šeimoje Problemos

* Kodėl žmogui pasikeitus jis yra paliekamas?
* Ar žmogus gali išlikti savimi net tada,kai jo gyvenimas visiškai pasikeičia? * Darbštus ir pareigingas:
"Gregoras per visus penkerius savo tarnybos metus dar nesyk nesirgo" *Mylintis šeimą - aukojosi dėl šeimos, dirbdamas nemėgiamą darbą Gregoras Zamza - jaunas kontoros darbuotojas, kuris daug keliauja ir mažai būna namie. Jis dirba nemėgiamą darbą tik todėl, kad jo tėvas yra finansiškai įsibaireigojęs Gregoro darbdaviui. Svajoja vieną dieną atiduoti visas skolas ir pradėti naują gyvenimą G. Zamzos bruožai: Kūrinio idėja:

Kiekvienas žmogus savo gyvenime atlieka įvairius darbus, kurie įtakoja, kuo žmogus taps - "vabalu" ar "drugeliu" Kūrinio vertybės ir antivertybės Vertybės:

* NORAS GYVENTI.
* TIKĖJIMAS (savimi, aplinkiniais)

Antivertybės:

*NETOLERANCIJA
*SAVITARPIO NESUPRATIMAS
*SMURTAS Aforizmai:

1. "Nukris nuo pečių atsakomybės našta"
2. " Jis vėl pasijuto kaip žmogus "
Novelės aktualumas: * Žmogus yra netolerantiškas "kitokiems". Šis teiginys ypač galioja šių dienų visuomenei *Net ir šių dienų šeima atstumia kitą šeimos narį, jei jis "daro gėdą giminei" * Pinigai negali būti pagrindinis faktorius žmogaus gyvenimo (Gregoras dirbo be poilsio, kaip ir nemaža dalis šių dienų žmonijos) Samprotavimo rašinio pavadinimai:

1. Ar galima smerkti kitą žmogų?
2. Kodėl šeima kartais palieka ištikus bėdai?
3. Gerai apmokamas darbas negarantuoja laimingo gyvenimo
4. "Argi gyvulį būtų taip jaudinusi muzika?" Kūrinio apibendrinimas:

Gregoras jau seniai jautėsi primityvus gyvūnas. Jis pats nubaudžia save. – pavirsta vabalu, o šią metamorfozę lemia noras sugriauti save, sunaikinti, nes negali jaustis laimingas, būdamas prievartinės visuomenės narys. Todėl vabalo figūrą galime suprasti kaip atsiribojimą, užsidarymą, paties susikurtą izoliuotą pasaulį. Vizualizacija: Trumpametražis filmas P. Kuper iliustracijos Ačiū už dėmesį!
Full transcript